Skocz do zawartości

Pytanie o kolejne auto co po Leonie III


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanownych kolegów i koleżanki na wątku giełdowym ruch nieznaczny, dlatego zapytam znawców jeszcze tutaj. 

 

Chwilę pojeździliśmy Leonem Cupra ST i po wakacjach leci na sprzedaż. 

Powód zmiany to odrobinę przyciasny bagażnik oraz mało miejsca na nogi z tyłu. Wg żony skoda scala z tyłu jest wygodniejsza niż Leon.

 

Teraz zastanawiamy się czy zmiana na octavie 3 RS odczujemy zmianę na lepsze? bagażnik wydaje się sporo większy.

Ja uderzałbym w superba 2.0TSi 190koni ale wg żony ciężej będzie się jej kręcić taką krową po mieście. 

czy ktoś miał styczność leon/ octavia lub superb? Dynamika to raczej sprawa drugorzędna chociaż fajnie aby dało się sprawnie wyprzedać. 

No i wymóg to automatyczna skrzynia biegów. 

A może jakieś inne propozycje? 

Zastanawiam się jeszcze nad Peugeotem 508 ale nie wiem czy nie będziemy żałować ( chodzi o 508  2015-2018 chyba w dieslu).

 

W sumie w ostatnim czasie moje podejście do aut zmieniło się na tyle, że chętnie wysłucham propozycji. 

Po sprzedaży Leona mogę dołożyć około 50 tys ale lepiej abym nic nie dokładał albo najlepiej aby coś jeszcze zostało:)

 

Edytowane przez krzys139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krzys139 zmienił tytuł na Pytanie o kolejne auto co po Leonie III

Mam 508, sporo wiekszy niz Leon (bylem ogladalem odrzucilem), octavia ociupinke wieksza od 508, superb bajka...duze autko.
508 jest super lecz promien skretu ma do dupy...Grand Espace zawracal na 1x a mniejszy 508 musze sie babrac 2x...

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia 3 jest zauważalnie większą z tyłu. Fakt że kanapa jest trochę krótsza ale i tak miejsca na nogi jest więcej. Ma większy rozstaw osi o 5 cm od Leona i golfa. Ale moim zdaniem to właśnie wpływa na to że prowadzi się to auto marnie. Może w RS tego problemu nie zauważysz bo wielowahacz i inne nastawy zawieszenia. Do tego to auto stylistycznie hmmm. 508 to inna klasa auta moim zdaniem jeśli chodzi o wykonczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, irishpiter napisał(a):

Octavia 3 jest zauważalnie większą z tyłu. Fakt że kanapa jest trochę krótsza ale i tak miejsca na nogi jest więcej. Ma większy rozstaw osi o 5 cm od Leona i golfa. Ale moim zdaniem to właśnie wpływa na to że prowadzi się to auto marnie. Może w RS tego problemu nie zauważysz bo wielowahacz i inne nastawy zawieszenia. Do tego to auto stylistycznie hmmm. 508 to inna klasa auta moim zdaniem jeśli chodzi o wykonczenie.

Inna klasa znaczy lepiej czy gorzej:)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej i to sporo ale porównuje do zwykłej octy a nie rs3. Choć decha i plastiki chyba takie same. Do tego wygłuszenie w octavi jest b. przecietne.octa to duże auto jak na ten segment i tutaj kończą się jej zalety, wszędzie indziej widać poczynione oszczędności.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Wg mnie lepiej i to sporo ale porównuje do zwykłej octy a nie rs3. Choć decha i plastiki chyba takie same. Do tego wygłuszenie w octavi jest b. przecietne.octa to duże auto jak na ten segment i tutaj kończą się jej zalety, wszędzie indziej widać poczynione oszczędności.

 

Dlatego zastanawiam się mocno nad superbem. 

Peugeotem jeżdżę 308 obecnie i nie jest żle kwestia przyzwyczajenia sie do malej kierownicy, zegarów i tego wyświetlacza dotykowego. 

 

Czy ktos ma doświadczenie z superbem, czy jest lepiej wyciszona niż octavia? Octavia pewnie jest na poziomie obecnego leona, więc wątpie aby była wielka różnica na korzyść O3 nawet RS w O4 pewnie lepiej nie jest a może nawet gorzej. 

Jeśli superb to jaką wersją powinienem się zainteresować, lub czym innym w benzynie można się zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Leonie ST FR oglądałem Superba kombi mk3 i Octavię mk3 kombi. Finalnie skończyło się na Leonie ST Cupra ;].

Octavia wówczas w moich oczach odpadła, bo w salonach stała końcówka generacji III po paskudnym liftingu. Prowadziła się przyzwoicie... wręcz nudno (nie było już dostępnych RS). IMO taka zamiana jest bez sensu (rezygnujesz z przyjemności z jazdy, a w zamian dostajesz  jedynie nieznacznie pakowniejsze auto). IMO jak zmieniać, to tak by odczuć różnicę - jeśli chodzi o przestrzeń, to Superb jest tu nie do pobicia. Byłem na jeździe próbnej. Nie prowadził się tak lekko jak Leon i nie był tak bezpośredni ale na pewno był wygodniejszy od Leona i od Octavii, lepiej wyciszony i czułem że jadę solidnym, dużym autem. Fajne auto, bezproblemowe. Ja bym się nie bał tego w mieście. Masz czujniki parkowania i kamery, to nie odczujesz że parkowanie tym na codzień w mieście jest trudniejsze. To nie jest przesiadka ze Smarta, którego można było wcisnąć wszędzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem octavia3 kombi od nowości przez 3 lata, auto b.nudne, siermiężne w prowadzeniu mi osobiście nie dające żadnej przyjemności z jazdy. Marne audio jeszcze pogarszało wrażenia. Zrobili tam b. duzo oszczednosci. Polecam zamknąć drzwi z lekko uchylona szyba- wrażenia akustyczne i obawa o wypadnięcie szyby bezcenne. Roleta bagażnika która w zimie się nie zwija, no mógłbym tak jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, irishpiter napisał(a):

Jeździłem octavia3 kombi od nowości przez 3 lata, auto b.nudne, siermiężne w prowadzeniu mi osobiście nie dające żadnej przyjemności z jazdy. Marne audio jeszcze pogarszało wrażenia. Zrobili tam b. duzo oszczednosci. Polecam zamknąć drzwi z lekko uchylona szyba- wrażenia akustyczne i obawa o wypadnięcie szyby bezcenne. Roleta bagażnika która w zimie się nie zwija, no mógłbym tak jeszcze....

Nie ma co się dziwić Skoda jest najniżej pozycjonowana w grupie VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chalek napisał(a):

Brać superba i się  nie zastanawiać.

Najlepsze z proponowanych.

O ile spadek osiągów Ci nie przeszkadza.

Zawsze można wziąć 280KM po czipie plus 100 :phi: na zakrętach gorzej od Cupry ale ciszej i dostojniej w trasach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wujek napisał(a):

Zawsze można wziąć 280KM po czipie plus 100 :phi: na zakrętach gorzej od Cupry ale ciszej i dostojniej w trasach.

Fakt że fenomenalnie się czipuja te jednostki a u gifty maja.

Ciekawe ile to po takim czipie wytrzyma zanim korba wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 12:55, krzys139 napisał(a):

Witam, szanownych kolegów i koleżanki na wątku giełdowym ruch nieznaczny, dlatego zapytam znawców jeszcze tutaj. 

 

Chwilę pojeździliśmy Leonem Cupra ST i po wakacjach leci na sprzedaż. 

Powód zmiany to odrobinę przyciasny bagażnik oraz mało miejsca na nogi z tyłu. Wg żony skoda scala z tyłu jest wygodniejsza niż Leon.

 

Teraz zastanawiamy się czy zmiana na octavie 3 RS odczujemy zmianę na lepsze? bagażnik wydaje się sporo większy.

Ja uderzałbym w superba 2.0TSi 190koni ale wg żony ciężej będzie się jej kręcić taką krową po mieście. 

czy ktoś miał styczność leon/ octavia lub superb? Dynamika to raczej sprawa drugorzędna chociaż fajnie aby dało się sprawnie wyprzedać. 

No i wymóg to automatyczna skrzynia biegów. 

A może jakieś inne propozycje? 

Zastanawiam się jeszcze nad Peugeotem 508 ale nie wiem czy nie będziemy żałować ( chodzi o 508  2015-2018 chyba w dieslu).

 

W sumie w ostatnim czasie moje podejście do aut zmieniło się na tyle, że chętnie wysłucham propozycji. 

Po sprzedaży Leona mogę dołożyć około 50 tys ale lepiej abym nic nie dokładał albo najlepiej aby coś jeszcze zostało:)

 

A i powiem Ci ze teraz mam Artka, co rozmiarowo chyba odpowiada superbowi i s systemem 360 i czujnikami to się tym parkuje banalnie.

Łatwiej niż sportage.

Mam też asystenta parkowania ale to jakieś uposledzone jest 😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chalek napisał(a):

A i powiem Ci ze teraz mam Artka, co rozmiarowo chyba odpowiada superbowi i s systemem 360 i czujnikami to się tym parkuje banalnie.

Łatwiej niż sportage.

Mam też asystenta parkowania ale to jakieś uposledzone jest 😁🤣

Ale miejsce musi być. Golfem wjedziesz Arteonem nie :phi: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chalek napisał(a):

To nie proście wziąć dcc i jeździć na sporcie?

Przecież dcc na max sport to beton jest.

Plus dcc jest taki ze można mieć wszystko w sport a zawias w komfort. Tryb sport w VAG jest tylko na tor.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chalek napisał(a):

To nie proście wziąć dcc i jeździć na sporcie?

Przecież dcc na max sport to beton jest.

Nie w superbie. Leon FR to większy beton.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 19:39, irishpiter napisał(a):

Octavia 3 jest zauważalnie większą z tyłu. Fakt że kanapa jest trochę krótsza ale i tak miejsca na nogi jest więcej. Ma większy rozstaw osi o 5 cm od Leona i golfa. Ale moim zdaniem to właśnie wpływa na to że prowadzi się to auto marnie. Może w RS tego problemu nie zauważysz bo wielowahacz i inne nastawy zawieszenia. Do tego to auto stylistycznie hmmm. 508 to inna klasa auta moim zdaniem jeśli chodzi o wykonczenie.

Octa prowadzi się poprawnie, w ostrych zakrętach mocno się pochyla, ale normalnie 200km/h spokojnie można jechać, choć jest wtedy głośno. Jest to auto miekkie.

 

Leon mnie odstręczył tandeciarstwem w środku i twardym zawiasem, do tego hałaśliwym., golf chyba najlepszy z tej trójki, ale mi bardziej odpowiada sylwetka octy - nie lubię typowych hatchbacków. Najlepiej jednak jeździło mi się focusem - zawieszeniowo, ale tego 1.5 turbo się jednak bałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Jeździłem octavia3 kombi od nowości przez 3 lata, auto b.nudne, siermiężne w prowadzeniu mi osobiście nie dające żadnej przyjemności z jazdy. Marne audio jeszcze pogarszało wrażenia. Zrobili tam b. duzo oszczednosci. Polecam zamknąć drzwi z lekko uchylona szyba- wrażenia akustyczne i obawa o wypadnięcie szyby bezcenne. Roleta bagażnika która w zimie się nie zwija, no mógłbym tak jeszcze....

Ja byłem znudzony w 30 minut po kupnie, ale im dłużej jeżdżę tym bardziej mi pasuje. Dupowóz z dynamicznym, oszczędnym silnikiem i komfortowym zawiasem - jak ktoś szuka sportu to nie tu.  Dla mnie dobry wybór na ciężkie czasy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał(a):

Fakt że fenomenalnie się czipuja te jednostki a u gifty maja.

Ciekawe ile to po takim czipie wytrzyma zanim korba wyleci.

To ten sam silnik co w m.in Golfie R, Leonie Cupra, Atece Cupra, Audi S3, gdzie miał ok 300 KM, oraz Passacie B8, Audi A4, Superbie gdzie było 280 KM.

Dużo jeździ aut z tym silnikiem, które mają ok 350 KM (tzw stage 1), nie brakuje takich które mają ok 400 KM. Podobno można długo jeździć, tylko zależy czy program zrobiony z głową i jak często użytkownik ten max wykorzystuje ;) Tu na AK był kiedyś Arturo, który zrobił takiego Superba 2.0 280 KM na 520 KM ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomy napisał(a):

Kumpel dość długo szukał Skody jakiejś,  Octavii,  potem Superby...

Finalnie skończyło się na Passacie,  okazało się że ceny Skód trochę powariowały :bzik:

No a Pastuch, to Pastuch wiadomo...;]

Znam identyczny przypadek ;). Kolega będąc zadowolonym z Superba 1 a potem 2, szukał w 2020 r. Superba 3 280 KM. Aut w salonach nie było, więc szukał 1-2 letniego. Finalnie kupił 2- letniego Passata Highline 2.0 280 KM, bo był tańszy od Skody. (nie to że kupił szrota - auto od pierwszego właściciela, bezwypadkowe,  nalot znikomy, z wyposażeniem na poziomie Superba L&K). Doradzałem mu przy tym zakupie i sam byłem zdziwiony, że VW tańśzy od Skody.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Manx napisał(a):

Znam identyczny przypadek ;). Kolega będąc zadowolonym z Superba 1 a potem 2, szukał w 2020 r. Superba 3 280 KM. Aut w salonach nie było, więc szukał 1-2 letniego. Finalnie kupił 2- letniego Passata Highline 2.0 280 KM, bo był tańszy od Skody. (nie to że kupił szrota - auto od pierwszego właściciela, bezwypadkowe,  nalot znikomy, z wyposażeniem na poziomie Superba L&K). Doradzałem mu przy tym zakupie i sam byłem zdziwiony, że VW tańśzy od Skody.

 

Co do silnika raczej wersja 280koni odpada, jeżdżę najczęściej z rodzina więc potencjał zupełnie nie wykorzystany. 

No i to auto za bardzo kusi , kilka razy jadąc sam złapałem się że było naprawdę grubo a zupełnie tego nie czuć zwłaszcza gdy gra radio. 

Więc skupie się chyba na superbie 2.0TSi 190koni lub dieslu. Obecnie jazda po miescie to tak od 12 do 16 litrow/100km. W trasie wypada dużo lepiej. 

Bardziej zależy mi na miejscu wewnątrz i większym wyciszeniu przy 120-160km/h. 

Jasne, że szkoda Leona zwłaszcza, że ma jeszcze 1,5 roku gwarancji superb będzie pewnie 2020 albo 2021 więc już po. Ale żona wie lepiej:)

 

Ktoś wyżej wspominał, że skoda słabo wykonana bo jak szyba jest opuszczona i zamknie się drzwi to dzwoni. Wczoraj zrobiłem tak w passacie, którym jechałem dzieje sie tak samo. A to roczne auto wiec chyba taki znak czasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manx napisał(a):

To ten sam silnik co w m.in Golfie R, Leonie Cupra, Atece Cupra, Audi S3, gdzie miał ok 300 KM, oraz Passacie B8, Audi A4, Superbie gdzie było 280 KM.

Dużo jeździ aut z tym silnikiem, które mają ok 350 KM (tzw stage 1), nie brakuje takich które mają ok 400 KM. Podobno można długo jeździć, tylko zależy czy program zrobiony z głową i jak często użytkownik ten max wykorzystuje ;) Tu na AK był kiedyś Arturo, który zrobił takiego Superba 2.0 280 KM na 520 KM ;]

To jest tak opanowane, ze wgrywaja jak leci z programu autotuner z zamknietymi oczami :phi: Czasem zaplon przestawia.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.