Skocz do zawartości

205/50r17 letnie jakie


wojteq85

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Ja pod koniec zeszłego sezonu letniego przy 225/55/17 poszedłem w Dębicę Presto UHP2 i jak na razie uwag do nich nie mam.

Coś słyszałem o tej oponie. Jednak ponad 400 zł za oponę to moim zdaniem gruba przesada. Gdyż dokładam 50 zł i mam goodyear Efficientgrip Performance 2. Mocy dużej nie mam bo takies 130km/310Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na tych debicach w 215/50r17 kilkanaście tysięcy km. Są niezłe, ale nie rewelacyjne. Dobrze się wyważyły, nie miały bicia i były ciche. Mi brakowało reakcji na suchym. 

Ten rozmiar jest mało popularny więc ceny też wyższe. Z tańszych rozważyłbym jeszcze kormorany, jak jak uporałem to były tańsze od Dębica o ok 20%. Mają dobre opinie, ale ja na nich nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Coś słyszałem o tej oponie. Jednak ponad 400 zł za oponę to moim zdaniem gruba przesada. Gdyż dokładam 50 zł i mam goodyear Efficientgrip Performance 2. Mocy dużej nie mam bo takies 130km/310Nm

Zgadzam się. że przy takiej różnicy w cenie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jettison napisał(a):

Zrobiłem na tych debicach w 215/50r17 kilkanaście tysięcy km. Są niezłe, ale nie rewelacyjne. Dobrze się wyważyły, nie miały bicia i były ciche. Mi brakowało reakcji na suchym. 

Ten rozmiar jest mało popularny więc ceny też wyższe. Z tańszych rozważyłbym jeszcze kormorany, jak jak uporałem to były tańsze od Dębica o ok 20%. Mają dobre opinie, ale ja na nich nie jeździłem.

Miałem z 5 lat temu  kormorana 215/50r17 w golfie 4 fajnie się prowadził na tych gumach. Jednak były to jakieś używki. Czyli suma summarum opona nie warta swojej ceny. Po głowie chodzi mi jeszcze imperial. Ktoś jeździ na tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
6 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

Myślalem że będzie gorzej. Nie czuję różnicy pomiędzy starymi Goodyear Efficientgrip Performance 2. 

Szwagier na kupionym używanym aucie "dostał" dwie nowe bliźniacze (przynajmniej na oko) opony Torque, czy Triangle, czy jakieś inne.

Hałasują niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest nieźle. Bardzo.czesto Oponeo reklamuje jakieś chińczyki że to z grupy Continental czy Dunlop że takie super. A wychodzi że nawet do tych wyżej wymienionych nawet nie są zbliżone. Kupiływalem ostatnio opony i wkurza mnie ten trend producentów że dają bardzo mała wysokość bieżnika. Na środku to jeszcxe jeszcze ale na bokach to już dramat. Wszyscy tacy eko a tak tną w Ciula.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

No jest nieźle. Bardzo.czesto Oponeo reklamuje jakieś chińczyki że to z grupy Continental czy Dunlop że takie super. A wychodzi że nawet do tych wyżej wymienionych nawet nie są zbliżone. Kupiływalem ostatnio opony i wkurza mnie ten trend producentów że dają bardzo mała wysokość bieżnika. Na środku to jeszcxe jeszcze ale na bokach to już dramat. Wszyscy tacy eko a tak tną w Ciula.

 

Ja dobrze pamiętam moje Michały CC2 nowe jakoś koło 6mm miały = zszokowany byłem 😳

Zobaczymy jak przyjadą Nokiany WR D4 na inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 19:36, Camel napisał(a):

 

Ja dobrze pamiętam moje Michały CC2 nowe jakoś koło 6mm miały = zszokowany byłem 😳

Zobaczymy jak przyjadą Nokiany WR D4 na inne auto.

Ważna rzecz na którą nikt nie patrzy. Wysokość opony nowej. Bo kupywac nowa oponę dla dwóch milimetrów bieżnika? 

 

 

Edit. Po miesiącu użytkowania i około półtora tysiąca kilometrów przejechanych. Stwierdzam że uhp to średni wybór. Porównując do poprzednich opon a zwłaszcza do chińskich zeetex to jakoś wypadają słabo. W golfie 4 dieslu który ma 320 nm. Po dzisiejszych niewielkich opadach ruszenie spod świateł skutkowało uślizgiem na pierwszych trzech biegach gdzie nie miałem tego na chińczykach. A gwałtowne hamowania przed szybko zmieniającymi się światłami skutkowało zadziałaniem absu. Więc ogolnie słabo....

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.