Skocz do zawartości

Kia Ceed (2011) - uważajcie na Carserwis w Warszawie, naciągają, niesolidni


Rekomendowane odpowiedzi

Carserwis Połczyńska.

Kia Ceed mk1, 2011 rocznik, silnik 1.6 126KM benzyna:

 

Tata pojechał tam ze swoim autem na coroczny przegląd po 160 tys km (i po 12 latach). Ślepo wierzy w ASO i jego zbawienną moc i niestety został tak naciągnięty na koszty, że mi szczęka opadła jak mi w weekend pokazał co mu zrobiono tam 4 tygodnie temu.

Tata na samochodach się nie zna, jeździ, jak ma dolać płyny, to sprawdza w instrukcji gdzie się dolewa. 

 

Dostał z serwisu wiele kartek (6 szt) z wieloma czynnościami. Sam gdybym tyle dostał i chciałbym to przy odbiorze auta dokładnie czytać, zajęło by mi to kilka minut. 

Auto przeszło przez serwis pozytywnie, potem w tym samym miejscu na SKP przedłużono mu papiery.

W ramach czynności:

1. dezynfekcja klimatyzacji - 380zł. (!!!!)

ale samego przeglądu i ewentualnego uzupełnienia czynnika - nie wykonano.

2. Wymiana świec zapłonowych - (cena za materiał) 250zł (!!!!) to chyba dali mu jakieś z najwyższej półki, mega sportowe, w co nie wierze, więc naciągnęli.

3. Wymiana filtra kabinowego - (cena za materiał) 169zł.

4. Wymiana filtra powietrza - (cena za materiał) 99zł.

 i w zasadzie tyle.

5. Wymiana oleju i filtra. Wlano olej z beczki, no-name. Koszt za olej (3,3 litra) i filtr? 470zł.

6. koszt usługi przeglądu.... 2200zł (!!!!!) + koszt powyższych części.

 

Na karteczkach zaznaczono, że sprawdzono m.in płyny chłodniczy i hamulcowy. Zaznaczono, ale nie zrobiono tego, bo w obu zbiorniczkach jest płynu na granicy minimum. Nie sprawdzono i nie dolano płynów. Teraz tata musi sobie kupić płyny i dolać we własnym zakresie. 

 

Pomierzono grubość tarcz i klocków hamulcowych. W opisie na kartce jest, że tylne tarcze powinny mieć minimum 8mm grubości. Wpisane jest że oba mają 4,2mm. I zaznaczono znak minusa. Potem ktoś inny (bo inny odcień długopisu jest) obok minusa zrobił plus. I tak przegląd zaliczony.

Na kartkach serwisowych są czynności dla różnych przebiegów. Z jakiegoś powodu nie zrobiono przeglądu dla 160 tys, tylko zaznaczono wykonane przeglądy dla... 40 tys km. 

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny materiałów są z kosmosu - takie mają i już. Można przyjechać ze swoimi.

Ale 2000 zł za samą robociznę, to przegięcie. Tym bardziej, że mało co zrobili.

Ja do tej pory serwisowałem w ASO Hyundai i za przeglądy z materiałami płaciłem w okolicy 2000 zł.

W tym była dezynfekcja klimy i wymieniony płyn hamulcowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawek_L napisał(a):

Carserwis Połczyńska.

Kia Ceed mk1, 2011 rocznik, silnik 1.6 126KM benzyna:

 

Tata pojechał tam ze swoim autem na coroczny przegląd po 160 tys km (i po 12 latach). Ślepo wierzy w ASO i jego zbawienną moc i niestety został tak naciągnięty na koszty, że mi szczęka opadła jak mi w weekend pokazał co mu zrobiono tam 4 tygodnie temu.

Tata na samochodach się nie zna, jeździ, jak ma dolać płyny, to sprawdza w instrukcji gdzie się dolewa. 

 

Dostał z serwisu wiele kartek (6 szt) z wieloma czynnościami. Sam gdybym tyle dostał i chciałbym to przy odbiorze auta dokładnie czytać, zajęło by mi to kilka minut. 

Auto przeszło przez serwis pozytywnie, potem w tym samym miejscu na SKP przedłużono mu papiery.

W ramach czynności:

1. dezynfekcja klimatyzacji - 380zł. (!!!!)

ale samego przeglądu i ewentualnego uzupełnienia czynnika - nie wykonano.

2. Wymiana świec zapłonowych - (cena za materiał) 250zł (!!!!) to chyba dali mu jakieś z najwyższej półki, mega sportowe, w co nie wierze, więc naciągnęli.

3. Wymiana filtra kabinowego - (cena za materiał) 169zł.

4. Wymiana filtra powietrza - (cena za materiał) 99zł.

 i w zasadzie tyle.

5. Wymiana oleju i filtra. Wlano olej z beczki, no-name. Koszt za olej (3,3 litra) i filtr? 470zł.

6. koszt usługi przeglądu.... 2200zł (!!!!!) + koszt powyższych części.

 

Na karteczkach zaznaczono, że sprawdzono m.in płyny chłodniczy i hamulcowy. Zaznaczono, ale nie zrobiono tego, bo w obu zbiorniczkach jest płynu na granicy minimum. Nie sprawdzono i nie dolano płynów. Teraz tata musi sobie kupić płyny i dolać we własnym zakresie. 

 

Pomierzono grubość tarcz i klocków hamulcowych. W opisie na kartce jest, że tylne tarcze powinny mieć minimum 8mm grubości. Wpisane jest że oba mają 4,2mm. I zaznaczono znak minusa. Potem ktoś inny (bo inny odcień długopisu jest) obok minusa zrobił plus. I tak przegląd zaliczony.

Na kartkach serwisowych są czynności dla różnych przebiegów. Z jakiegoś powodu nie zrobiono przeglądu dla 160 tys, tylko zaznaczono wykonane przeglądy dla... 40 tys km. 

 

 

 

Ceny czesci raczej normalne jak na ASO, ale sama kwota za przeglad to gruba przesada...

Skladales reklmacje? Ja bym dla zasady wrocil i sprobowal wyjasnic sprawe z kierwonikiem serwisu. 

Szczegolnie, ze zakres czynnosci sie nie zgadza z przebiegiem, etc.

Serwisuje u nich Citroena C3 i poki co bez wiekszych zastrzezen.

Za przeglad po 2 latach, placilem 1100PLN, jedynie filtr kabinowy mialem swoj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ostatnio w ASO o cenę przeglądu mojego C2, który powinien być w sierpniu. Jest to większy przegląd z wymianą płynu chłodzącego, na oleju itd. Ma być ok 1100 pln, a przy swoich materiałach ok 700 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ceny czesci raczej normalne jak na ASO, ale sama kwota za przeglad to gruba przesada...
Skladales reklmacje? Ja bym dla zasady wrocil i sprobowal wyjasnic sprawe z kierwonikiem serwisu. 
Szczegolnie, ze zakres czynnosci sie nie zgadza z przebiegiem, etc.
Serwisuje u nich Citroena C3 i poki co bez wiekszych zastrzezen.
Za przeglad po 2 latach, placilem 1100PLN, jedynie filtr kabinowy mialem swoj.
Dla zasady bym podjechał i pokazał numer z tymi płynami.
Bo to faktycznie przegięcie.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.