Skocz do zawartości

Jaki interkom?


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pochwalcie się jakie macie urządzenia do łączności zewnętrznej, bo dowiedziałem się że na egzamin lepiej żebym miał swoje. Słuchawki przewodowe odpadają, bo mój tel nie ma wyjścia na nie.

 

Na razie będę kombinować z bezprzewodowymi, ale to raczej nie docelowe rozwiązanie.

 

Więc jestem otwarty na dobre i tanie rozwiązania.

Wstępnie wytypowałem

- https://allegro.pl/oferta/nterkom-motocyklowy-bluetooth-t-com-vb-v3-pro-pl-13132797408 - bardziej budżetowo

- https://allegro.pl/oferta/interkom-motocyklowy-sena-smh5-bluetooth-3-0-400m-9614671234 - trochę mniej budżetowo

 

 

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wojtas_BB napisał(a):

Panowie, pochwalcie się jakie macie urządzenia do łączności zewnętrznej, bo dowiedziałem się że na egzamin lepiej żebym miał swoje.

 

Jak to "lepiej"?

To nie Twój problem, tylko egzaminatora.

Z resztą jak zapewnisz kompatybilność? Są jakieś wytyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak to "lepiej"?
To nie Twój problem, tylko egzaminatora.
Z resztą jak zapewnisz kompatybilność? Są jakieś wytyczne?
Egzaminator będzie prowadził egzamin przez telefon. Wystarczy zwykła słuchawka BT, ale też takiej nie mam. Mam słuchawki bezprzewodowe, ale raczej średnio się nadają do kasku.
Poza tym, jak sobie przypomnisz jak w tym kraju wyglądają egzaminy na PJ, to żeby zdać to jest mój problem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiziuk napisał(a):

 

Jak to "lepiej"?

To nie Twój problem, tylko egzaminatora.

Z resztą jak zapewnisz kompatybilność? Są jakieś wytyczne?

Ja o maly włos nie zostalbym odprawiony z kwitkiem i niedopuszczony do egzaminu. Mój wspaniały instruktor nie był miły wspomnieć, żebym zabrał SWOJ  telefon ze swoją słuchawka na egzamin. Więc żeby o niczym innym jak manewry nie myśleć nie zabralem ani telefonu ani tym bardziej zestawu słuchawkowego. Koniec końców-dobrze, że znajomy pracuje w WORD  i pożyczyłem jego.prywatna komórkę ze słuchawka. A komunikacja wyglądała tak, że egzaminator zadzwonil do mnie (znaczy na pożyczony tel mojego znajomego) przed wyjazdem na miasto i dawał komendy podczas jazdy. "Rozmowa" trwała ok.25min. Dodam,.że na stronie WORD nie ma wzmianki o konieczności  stawienia się wraz ze swoją komórka i.sluchawka. 

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kondi napisał(a):

Ja o maly włos nie zostalbym odprawiony z kwitkiem i niedopuszczony do egzaminu.

 

Jak zdawałem swój (to było z 15 lat temu) to dostałem normalne radio ze słuchawką.

Widać koszty i wygoda zrobiły swoje, skoro technologia i tak poszła do przodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,@Kondi mi instruktor powiedział, że wszystko zależy od focha egzaminatora. Raz dają radio, raz żądają żeby mieć swój interkom/słuchawkę. To samo dotyczy ponoć ubioru na egzamin, jedni żądają pełnego stroju z ochraniaczami inni nie mają oczekiwań.
Wszystko to bo nie ma żadnych oficjalnych wytycznych....

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdajesz A to interkom ci się przyda też później, ja praktycznie cały czas jeżdżę z włączonym interkomem - możesz posłuchać muzyki (jak jedziesz wolno), ale przede wszsykiem masz telefon, wiec możesz odbierać połączenia, albo słuchać komunikatów nawigacji.

Ja mam kask HJC i interkom też od HJC - dedykowany, ładnie zabudowany w kask, ładuję to ze 3 razy na sezon - bardzo pojemna bateria.

W sumie wydatek dość sensowny, więc można ponieść go choćby teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 18:50, Wojtas_BB napisał(a):

 

Ja pod kask wkładam słuchawki bezprzewodowe ale wybrałem takie które nie mają wystajacych elementów a są jedynie "pchełkami' mieszczącymi się wewnątrz ucha.

Wcześniej miałem takie z wystającymi końcówkami i bolały uszy a zdejmowanie i zakładanie kasku było utrudnione.

 

Słuchawek używam właściwie wyłącznie do muzyki/radia, sporadycznie do komunikatów nawigacji i nie testowałem jak byłoby mnie słychać przy rozmowie telefonicznej ale warto to sprawdzić.

Będzie to też najtańsze rozwiązanie - za swoje słuchawki dałem ok 100 zł i jestem bardzo zadowolony

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 18:50, Wojtas_BB napisał(a):

 

Panowie, pochwalcie się jakie macie urządzenia do łączności zewnętrznej

Rozumiem, że nie masz w kasku miejsca na dedykowany interkom. 

Ten z pierwszego linku będzie OK, miałem go dwa sezony. Zwróć tylko uwagę na model, bo różnią się zasięgami.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 13:12, Marko33 napisał(a):

Ja pod kask wkładam słuchawki bezprzewodowe ale wybrałem takie które nie mają wystajacych elementów a są jedynie "pchełkami' mieszczącymi się wewnątrz ucha.

Wcześniej miałem takie z wystającymi końcówkami i bolały uszy a zdejmowanie i zakładanie kasku było utrudnione.

 

które słuchawki używasz, że Ci nie wystają poza uszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 18:50, Wojtas_BB napisał(a):

 

Panowie, pochwalcie się jakie macie urządzenia do łączności zewnętrznej, bo dowiedziałem się że na egzamin lepiej żebym miał swoje. Słuchawki przewodowe odpadają, bo mój tel nie ma wyjścia na nie.

 

Na razie będę kombinować z bezprzewodowymi, ale to raczej nie docelowe rozwiązanie.

 

Więc jestem otwarty na dobre i tanie rozwiązania.

Wstępnie wytypowałem

- https://allegro.pl/oferta/nterkom-motocyklowy-bluetooth-t-com-vb-v3-pro-pl-13132797408 - bardziej budżetowo

- https://allegro.pl/oferta/interkom-motocyklowy-sena-smh5-bluetooth-3-0-400m-9614671234 - trochę mniej budżetowo

 

 

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Kupuj wysyłkowo i zanim zaczniesz układać interkom w kasku na dobre, sprawdź najpierw, czy głośniki za mocno nie wystają z wgłębień w styropianie kasku. Wiele interkomów ma bardzo grube głośniki (paradoksalnie najtańszy chiński t-com, wtedy, gdy ja go kupowałem, miał prawie 2x cieńsze) i cisną w uszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które słuchawki używasz, że Ci nie wystają poza uszy?
Redmi buds 3 lite
Elegancko mieszczą się w uchu.

Kask otwarty zakładam i zdejmuję bez problemu ale na zimę do quada mam kask pełny enduro i tam muszę zakładać tę cienką kominiarkę żeby uszy się nie podwijały i słuchawki zostawały na miejscu przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku
Wcześniej miałem JBL ale miały ten patyczek wystający poza ucho i nie było komfortowo

https://www.x-kom.pl/p/731691-sluchawki-bezprzewodowe-xiaomi-redmi-buds-3-lite-white.html

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mam takie i próbowałem z nimi założyć kask szczękowy - nie da rady, może mam za płaskie uszy.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


A próbowałeś pod kask założyć balaklawę ?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zakładam balaklawę - inaczej miałbym ładnie już przepoconą wyściółkę ;)

Słuchawki zwyczajnie mi się wysuwają po nawet najbardziej starannym założeniu kasku i latają po uszach, jak Żyd po pustym sklepie.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 12:12, Kondi napisał(a):

Ja o maly włos nie zostalbym odprawiony z kwitkiem i niedopuszczony do egzaminu. Mój wspaniały instruktor nie był miły wspomnieć, żebym zabrał SWOJ  telefon ze swoją słuchawka na egzamin. Więc żeby o niczym innym jak manewry nie myśleć nie zabralem ani telefonu ani tym bardziej zestawu słuchawkowego. Koniec końców-dobrze, że znajomy pracuje w WORD  i pożyczyłem jego.prywatna komórkę ze słuchawka. A komunikacja wyglądała tak, że egzaminator zadzwonil do mnie (znaczy na pożyczony tel mojego znajomego) przed wyjazdem na miasto i dawał komendy podczas jazdy. "Rozmowa" trwała ok.25min. Dodam,.że na stronie WORD nie ma wzmianki o konieczności  stawienia się wraz ze swoją komórka i.sluchawka. 

 

hmmmm instruktor słaby, a egzaminator chyba Cię zastraszył ;)

 

W dniu 7.08.2023 o 22:03, Wojtas_BB napisał(a):

,@Kondi mi instruktor powiedział, że wszystko zależy od focha egzaminatora. Raz dają radio, raz żądają żeby mieć swój interkom/słuchawkę. To samo dotyczy ponoć ubioru na egzamin, jedni żądają pełnego stroju z ochraniaczami inni nie mają oczekiwań.
Wszystko to bo nie ma żadnych oficjalnych wytycznych....

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

 

Wszystko jest opisane, nie wiem kto Cię szkolił ? ale chyba nie bardzo znał zasady przeprowadzania egzaminu.

 

A egzaminator przed egzaminem zadaje pytanie: czy znane są zasady egzaminowania - wszyscy odpowiadają TAK a z wypowiedzi wynika, że nie 🤣

 

i leci: 

"

§ 13. 1. Warunkiem przeprowadzenia egzaminu państwowego jest:

1)  przygotowanie przez ośrodek egzaminowania przed egzaminem:

a)  planu egzaminów – według wzoru określonego w załączniku nr 3 do rozporządzenia,

b)  imiennych list osób zakwalifikowanych na egzamin w danym dniu sporządzonych na druku, którego wzór okreś- la załącznik nr 4 do rozporządzenia; lista osób zakwalifikowanych na egzamin może zawierać podpisy osób egzaminowanych potwierdzające zgłoszenie się na egzamin,

c)  sali egzaminacyjnej,

d)  pojazdów egzaminacyjnych,

e)  placu manewrowego odpowiadającego wymogom określonym dla poszczególnych zadań egzaminacyjnych,

f)  kamizelek, odpowiedniego kasku ochronnego oraz ochraniaczy na kolana i łokcie, jeżeli egzamin jest przeprowa- dzany w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 lub A – nie dotyczy osoby niepełnosprawnej egzaminowa- nej w zakresie prawa jazdy kategorii AM, w przypadku gdy pojazd egzaminacyjny dla prawa jazdy kategorii AM umożliwia przebywanie egzaminatora w pojeździe,

g)  środków łączności zapewniających porozumiewanie się egzaminatora z osobą egzaminowaną drogą radiową, jeżeli egzamin jest przeprowadzany w zakresie prawa jazdy kategorii:

–  AM, A1, A2, A – nie dotyczy osoby niepełnosprawnej egzaminowanej w zakresie prawa jazdy kategorii AM, w przypadku gdy pojazd egzaminacyjny dla prawa jazdy kategorii AM umożliwia przebywanie egzaminatora w pojeździe,

–  B1 – w przypadku gdy pojazd egzaminacyjny dla prawa jazdy kategorii B1 nie umożliwia przebywania egza- minatora w pojeździe;

 

 

3)  zapewnienie przez osobę egzaminowaną w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, lub A odpowiedniego stroju ochronnego w postaci:

a)  obuwia pełnego zakrywającego stopę wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,

b)  spodni z długimi nogawkami,

c)  kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,

d)  rękawic zakrywających całe dłonie

– nie dotyczy osoby niepełnosprawnej egzaminowanej w zakresie prawa jazdy kategorii AM, w przypadku gdy pojazd egzaminacyjny dla prawa jazdy kategorii AM umożliwia przebywanie egzaminatora w pojeździe;"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podsumowując wątek a w szczególności powyższe, informuje, że jak zawsze w tym kraju wszystko zależy od Wordu. W BB jest jasno napisane, że środki komunikacji w postaci słuchawki i telefonu trzeba mieć swoje oraz kask i rękawice. Wskazane również posiadanie ubioru z ochraniaczami lub ochraniaczy własnych, ale w tej kwestii nie ma obowiązku bo ochraniacze były dostępne.
Ja rozumiem, że zawsze można zrobić wojnę w ośrodku egzaminacyjnym i dyskutować na temat tego co ważniejsze rozporządzenie ministra czy widzimisię dyr.wordu, ale pamiętajmy, że idzie się tam na egzamin, jest stres, egzaminatorzy są różni itd itp.

Ale zdałem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.