Skocz do zawartości

I ja sie doczekałem


akisel

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, akisel napisał(a):

Oki, 

Dzieki za info

ja jeszcze nie byłem w serwisie

jakos nie po drodze ;)

dawaj znać jak dalej

Na razie jeźdze głównie do przodu, ale dam znać ;)

Póki co przetestowałem problem który opisywał @Florydzialski i @Rado_, że przy cofaniu regulacje fotela pasażera wyłącza kamerę cofania. U mnie tak to nie działa. Kamera jest cały czas. Fotel można przestawiać, ale nie wyświetla obrazu fotelu podczas aktywnej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Na razie jeźdze głównie do przodu, ale dam znać ;)

Póki co przetestowałem problem który opisywał @Florydzialski i @Rado_, że przy cofaniu regulacje fotela pasażera wyłącza kamerę cofania. U mnie tak to nie działa. Kamera jest cały czas. Fotel można przestawiać, ale nie wyświetla obrazu fotelu podczas aktywnej kamery.

Jak cofasz i pasazer pokreci tym pierscieniem do wyboru opcji, ktore wyświetlają się na ekranie, to nie wyłącza Ci kamery? Chyba opisujesz tylko regulacje fotela w pionie, poziomie i kąt oparcia, bo wtedy na ekranie opcje fotela się nie wyswietlaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Jak cofasz i pasazer pokreci tym pierscieniem do wyboru opcji, ktore wyświetlają się na ekranie, to nie wyłącza Ci kamery? Chyba opisujesz tylko regulacje fotela w pionie, poziomie i kąt oparcia, bo wtedy na ekranie opcje fotela się nie wyswietlaja. 

Nie, nic się nie wyświetla podczas cofania. Na P lub D oczywiście wyświetla się siedzenie (to chyba można wyłączyć).

Nie istotne co wciśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Nie, nic się nie wyświetla podczas cofania. Na P lub D oczywiście wyświetla się siedzenie (to chyba można wyłączyć).

Nie istotne co wciśniesz.

Nie wiem czy się rozumiemy. Wrzucasz R, na ekranie pojawia się obraz z kamery. Wtedy ruszysz pierścien przy fotelu i zamiast obrazu z kamery pojawia się na ekranie regulacja fotela. Tak to u mnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rado_ napisał(a):

Nie wiem czy się rozumiemy. Wrzucasz R, na ekranie pojawia się obraz z kamery. Wtedy ruszysz pierścien przy fotelu i zamiast obrazu z kamery pojawia się na ekranie regulacja fotela. Tak to u mnie wygląda. 

Muszę sprawdzic

ale da sie z tym żyć, pasażer wsiada dopiero po zdanym egzaminie z instrukcji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rado_ napisał(a):

Nie wiem czy się rozumiemy. Wrzucasz R, na ekranie pojawia się obraz z kamery. Wtedy ruszysz pierścien przy fotelu i zamiast obrazu z kamery pojawia się na ekranie regulacja fotela. Tak to u mnie wygląda. 

Sprawdziłem jeszcze raz. Wsteczny i powciskałem wszelkie przełączniki i pokrętła w fotelu kierowcy i pasażera. Nic się nie zmieniło, kamera cały czas była na LCD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał(a):

Sprawdziłem jeszcze raz. Wsteczny i powciskałem wszelkie przełączniki i pokrętła w fotelu kierowcy i pasażera. Nic się nie zmieniło, kamera cały czas była na LCD.

 

Masz taki dzyndzelek?

 

IMG_1012.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał(a):

Sprawdziłem jeszcze raz. Wsteczny i powciskałem wszelkie przełączniki i pokrętła w fotelu kierowcy i pasażera. Nic się nie zmieniło, kamera cały czas była na LCD.

 

To dziwna sprawa, jakaś loteria w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał(a):

Ok 2.10 było poprzednio. Teraz jest 2.11. Chociaż wcześniej też działało ok.

Poszedłem sprawdzić, bo aż nie mogłem uwierzyć, że u mnie jest inaczej i o dziwo, chyba nowy soft i już kamera się nie wyłącza. Próbowałem i teraz faktycznie, cofam manipuluje pokrętłem przy fotelu i kamera niewzruszona:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Poszedłem sprawdzić, bo aż nie mogłem uwierzyć, że u mnie jest inaczej i o dziwo, chyba nowy soft i już kamera się nie wyłącza. Próbowałem i teraz faktycznie, cofam manipuluje pokrętłem przy fotelu i kamera niewzruszona:hehe:

Czyli coś jednak poprawiają w tym sofcie ;). Mi naprawili radio już jakiś czas temu, tobie kamerę. Mogliby jeszcze grafiki zegarów zrobić lepsze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Byłem w serwisie. Sie okazuje, można wyłączyć to awaryjne hamowanie przy cofaniu. Nadal wszystko dzwoni i pika, jak „widzi” ludzi/ samochody, ale juz nie hamuje. Za każdym razem trz`eba kliknąć „wyłącz”. Chociaż tyle.

zauważyłem jeszcze jeden problem. Jak nie ma żadnego oświetlenia (rzadko to bywa, bo zawsze jakies latarnie, reklamy, podświetlenia jednak są), to na kamerze 360 NIC widac

Sprawdziliśmy w innym samochodzie, jest dużo lepiej. Umówiłem sie na polowe grudnia. 

Reszta wszystko super, zadowolony nadal, przebieg jakos ponad 12kkm

 

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie. Sie okazuje, można wyłączyć to awaryjne hamowanie przy cofaniu. Nadal wszystko dzwoni i pika, jak „widzi” ludzi/ samochody, ale juz nie hamuje. Za każdym razem trz`eba kliknąć „wyłącz”. Chociaż tyle.
zauważyłem jeszcze jeden problem. Jak nie ma żadnego oświetlenia (rzadko to bywa, bo zawsze jakies latarnie, reklamy, podświetlenia jednak są), to na kamerze 360 NIC widac
Sprawdziliśmy w innym samochodzie, jest dużo lepiej. Umówiłem sie na polowe grudnia. 
Reszta wszystko super, zadowolony nadal, przebieg jakos ponad 12kkm
 
 
Gdzieś czytałem informacje że nowy soft 2.13 który lada moment wejdzie ma poprawić kamerę 360 i właśnie system wspomagania parkowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ppmarian napisał(a):
16 minut temu, akisel napisał(a):
Byłem w serwisie. Sie okazuje, można wyłączyć to awaryjne hamowanie przy cofaniu. Nadal wszystko dzwoni i pika, jak „widzi” ludzi/ samochody, ale juz nie hamuje. Za każdym razem trz`eba kliknąć „wyłącz”. Chociaż tyle.
zauważyłem jeszcze jeden problem. Jak nie ma żadnego oświetlenia (rzadko to bywa, bo zawsze jakies latarnie, reklamy, podświetlenia jednak są), to na kamerze 360 NIC widac
Sprawdziliśmy w innym samochodzie, jest dużo lepiej. Umówiłem sie na polowe grudnia. 
Reszta wszystko super, zadowolony nadal, przebieg jakos ponad 12kkm
 
 

Gdzieś czytałem informacje że nowy soft 2.13 który lada moment wejdzie ma poprawić kamerę 360 i właśnie system wspomagania parkowania

Ooo, a to nie tylko u mnie problem z kamera?

w serwisie nie powiedzieli ze tttm 

porownywalismy z V60, tam bylo zdecydowanie lepiej, tylko nie pamietam, czy ten V60 byl juz na androidzie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał(a):

Byłem w serwisie. Sie okazuje, można wyłączyć to awaryjne hamowanie przy cofaniu. Nadal wszystko dzwoni i pika, jak „widzi” ludzi/ samochody, ale juz nie hamuje. Za każdym razem trz`eba kliknąć „wyłącz”. Chociaż tyle.

zauważyłem jeszcze jeden problem. Jak nie ma żadnego oświetlenia (rzadko to bywa, bo zawsze jakies latarnie, reklamy, podświetlenia jednak są), to na kamerze 360 NIC widac

Sprawdziliśmy w innym samochodzie, jest dużo lepiej. Umówiłem sie na polowe grudnia. 

Reszta wszystko super, zadowolony nadal, przebieg jakos ponad 12kkm

 

 

Gdzie ?  Jak to wyłączyć ?

Może to i ma prawo działać, ale nie u nas w gęstym ruchu i ciasnymi często dzikimi parkingami.

Wczoraj wszedł nowy soft, pisali coś o kamerach 360, że poprawili.

U siebie nie mam 360, ale tak jakby drzwi gorzej otwierał z keyless .. chyba, że to kwestia mrozu. Mieszali też coś z radiem bo wywaliło ulubione. W poprzedniej wersji softu było schrzanione auto-włączanie radia po wejsciu do samochodu i przycisk "play" pod radiem. Trzeba było uruchomić na kierownicy lub wyświetlaczu, potem było już ok.

Mam wrażenie, że jak z softem do iPhona jedno naprawią, drugie zepsują. Niby pierdoły, a wkurzają. Poprzednio tak nie było ...

U mnie już 30kkm mineło, też jestem bardzo zadowolony. Ostatnio dałem dla znajomego auto, to w ruchu miejskim zrobił mi średnie spalanie 7l 8].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sherif napisał(a):

Gdzie ?  Jak to wyłączyć ?

 

Może to i ma prawo działać, ale nie u nas w gęstym ruchu i ciasnymi często dzikimi parkingami.

 

No u mnie, jak wlaczam wsteczny to pod obrazem samochodu podswietla sie przez chwile „wylacz hamowanie” 

znika, ale jak dotknę obraz to znowu sie poswietla

potwierdzam, ile da sie z tym żyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, akisel napisał(a):

No u mnie, jak wlaczam wsteczny to pod obrazem samochodu podswietla sie przez chwile „wylacz hamowanie” 

znika, ale jak dotknę obraz to znowu sie poswietla

potwierdzam, ile da sie z tym żyć 

No dobra, ale jak zaparkujesz w końcu a potem znów odpalisz auto to będzie działać. Za każdym razem trzeba pamiętać i wyłączać.

Myślałem, że skoro pisałeś o serwisie to Ci to tam wyłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sherif napisał(a):

No dobra, ale jak zaparkujesz w końcu a potem znów odpalisz auto to będzie działać. Za każdym razem trzeba pamiętać i wyłączać.

Myślałem, że skoro pisałeś o serwisie to Ci to tam wyłączyli.

No niestety

za każdym razem trzeba kliknac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał(a):

 

Działa w końcu przycisk play na pokrętle głośności. Dwa dni jazdy, w tym parkowanie 2x na ciasnym parkingu i zero hamowania :).

Oho!

ja dopiero za tydzień  będę mógł zainstalować 

edit

ciekawa sprawa

czy Volvo nie informuje swoją sieć 

czy może sieć,  nie informuje klientów…

taki ja, 

umawiałem się do serwisu ponad miesiąc temu 

jak bym usłyszał w serwisie, ze Volvo rozumie, ze system działa nie tak i pracuje nad tym, to pewnie zrezygnowałabym z zapisu i znalazł czym się zająć, zamiast przyjeżdżać do serwisu. A w serwisie z tej okazji siedziało by mniej takich „ja” i zapisy by nie były z kilkutygodniowym wyprzedzeniem

a jest, tak jak jest, niestety

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho!
ja dopiero za tydzień  będę mógł zainstalować 
edit
ciekawa sprawa
czy Volvo nie informuje swoją sieć 
czy może sieć,  nie informuje klientów…
taki ja, 
umawiałem się do serwisu ponad miesiąc temu 
jak bym usłyszał w serwisie, ze Volvo rozumie, ze system działa nie tak i pracuje nad tym, to pewnie zrezygnowałabym z zapisu i znalazł czym się zająć, zamiast przyjeżdżać do serwisu. A w serwisie z tej okazji siedziało by mniej takich „ja” i zapisy by nie były z kilkutygodniowym wyprzedzeniem
a jest, tak jak jest, niestety
 
To jest ogólnie zagadka. Bo w xc40 MY23 od samego początku było dobrze i teraz po aktualizacji nie jest ani lepiej ano gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, akisel napisał(a):

Oho!

ja dopiero za tydzień  będę mógł zainstalować 

edit

ciekawa sprawa

czy Volvo nie informuje swoją sieć 

czy może sieć,  nie informuje klientów…

taki ja, 

umawiałem się do serwisu ponad miesiąc temu 

jak bym usłyszał w serwisie, ze Volvo rozumie, ze system działa nie tak i pracuje nad tym, to pewnie zrezygnowałabym z zapisu i znalazł czym się zająć, zamiast przyjeżdżać do serwisu. A w serwisie z tej okazji siedziało by mniej takich „ja” i zapisy by nie były z kilkutygodniowym wyprzedzeniem

a jest, tak jak jest, niestety

 

 

Gdzie się umawiasz ?

Umawiałem się do Domu Volvo i na Płowiecką bez większych problemów zwykle 2-3tyg wcześniej. Dom Volvo męczyłem kiedyś z radiem.

Procedura zawsze ta sama, upgraid i zobaczymy. Takie mają instrukcje i nie wiele więcej mogą zrobić. Gość mi tłumaczył, że to nie jest tak, że wymienią radio jak kiedyś, bo obecnie radio jest rozproszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

 

Gdzie się umawiasz ?

Umawiałem się do Domu Volvo i na Płowiecką bez większych problemów zwykle 2-3tyg wcześniej.

Do tej pory zawsze plowiecka

problem polega na tym ,ze do 2-3 tygodni serwisu dochodzą moje 1-4 ciągłych wyjazdów ;)

W xc40 zony (2022 prod) od nowości dziala ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, akisel napisał(a):

Do tej pory zawsze plowiecka

problem polega na tym ,ze do 2-3 tygodni serwisu dochodzą moje 1-4 ciągłych wyjazdów ;)

W xc40 zony (2022 prod) od nowości dziala ok

Serwisowo nigdy nie miałem z nimi problemu, tym bardziej, że sami przyjeźdzają po auto ;).

Kolega mieszkający w CH, ma XC40 MY22 i narzekał na problemy z systemem. Mimo, że chwalił auto. Także to chyba nie ma zasady. U mnie kolega w pracy ma pół roku młodsze XC60 i to samo się działo co u mnie. Tylko on np nie słucha FM, więc mu to rybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.