Skocz do zawartości

I ja sie doczekałem


akisel

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, akisel napisał(a):

Zamówiony w sierpniu

termin realizacji na kwiecien

przez problemy z dostępnością czegoś tam, odebrany dopiero na koniec lipca ;)

można współczuć 

 

Gratki.

 

Nie wiesz może czy nadal są takie kolejki na auta, jak jeszcze przed rokiem? Może zagadałeś u dealera kogoś?

 

Nie wiem czy się interesować tematem, bo za rok mi się leasingi kończą.

Może to już "ten moment" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Gratki.

 

Nie wiesz może czy nadal są takie kolejki na auta, jak jeszcze przed rokiem? Może zagadałeś u dealera kogoś?

 

Nie wiem czy się interesować tematem, bo za rok mi się leasingi kończą.

Może to już "ten moment" ;]

Juz dawno sie nie orientowałem, grzecznie czekałem na dostarczenie tego ;)

mogę zapytać handlowca w volvo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, akisel napisał(a):

Zamówiony w sierpniu

termin realizacji na kwiecien

przez problemy z dostępnością czegoś tam, odebrany dopiero na koniec lipca ;)

Coś długo jak Volvo. Kolega  podobnie czeka na Q8, miało być w 6m i ciągle przesuwają.

Gratulacje :ok:.

Ile to w trybie EV przejedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, akisel napisał(a):

Zamówiony w sierpniu

termin realizacji na kwiecien

przez problemy z dostępnością czegoś tam, odebrany dopiero na koniec lipca ;)

można współczuć 

 

20230727_164521.jpeg

 

To XC90... bo ze zdjecia to nie jest dla mnie takie oczywiste. Świetny samochód. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał(a):

Coś długo jak Volvo. Kolega  podobnie czeka na Q8, miało być w 6m i ciągle przesuwają.

Gratulacje :ok:.

Ile to w trybie EV przejedzie ?

No przez braki tyc BLIS I czegoś jeszcze

tak jak wspomniałem, w umówię termin byl kwiecien

po złożeniu zamówienia była info ze bedzie do odbioru początek lutego, no a finalnie wyjszlo prawie rok czas realizacji

juz nawet mialem zrezygnować w maju, ale popatrzyłem ceny i terminy konkurencji i postanowiłem jednak doczekać sie

na razie, nie żałuje 

po naładowaniu pokazuje 80 do przejechania

ale, biorąc pod uwage doświadczenie w posiadaniu XC60T8, obstawiam jakies 65 po mieście. 

Dla XC60 deklarowali 40km, realnie wychodzilo jakies 30-35, ale, raz osiągnąłem 42 ;) tak ze zobaczymy 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HelixSv napisał(a):

 

To XC90... bo ze zdjecia to nie jest dla mnie takie oczywiste. Świetny samochód. :ok:

Tak XC90

najlepsze jest to, ze kluczyki dokladnie takie same mamy teraz XC40 i 90 ;)

dobrze ze 2 kolory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak XC90
najlepsze jest to, ze kluczyki dokladnie takie same mamy teraz XC40 i 90
dobrze ze 2 kolory 
Super fura i mocnono o niej myślę że zatapi obecne xc90d5

Boje sie tylko że przytej masie niestety spalanie w trasie będzie boleć.

Juz zmiana xc40 z diesla na benzynę MH jest mocno odczuwalna w trasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał(a):

Super fura i mocnono o niej myślę że zatapi obecne xc90d5

Boje sie tylko że przytej masie niestety spalanie w trasie będzie boleć.

Juz zmiana xc40 z diesla na benzynę MH jest mocno odczuwalna w trasie...

No, jak na trasę (a juz tym bardziej szybka, trochę ;) ponadprzepisowa trasę), to nic lepszego niz kopciuch jeszcze nie wymyślono, i, chyba długo nie bedzie wymyślono

Zamawiając T8 najmniej myślałem o ekonomii spalania w trasie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akisel napisał(a):

No przez braki tyc BLIS I czegoś jeszcze

tak jak wspomniałem, w umówię termin byl kwiecien

po złożeniu zamówienia była info ze bedzie do odbioru początek lutego, no a finalnie wyjszlo prawie rok czas realizacji

juz nawet mialem zrezygnować w maju, ale popatrzyłem ceny i terminy konkurencji i postanowiłem jednak doczekać sie

na razie, nie żałuje 

po naładowaniu pokazuje 80 do przejechania

ale, biorąc pod uwage doświadczenie w posiadaniu XC60T8, obstawiam jakies 65 po mieście. 

Dla XC60 deklarowali 40km, realnie wychodzilo jakies 30-35, ale, raz osiągnąłem 42 ;) tak ze zobaczymy 

 W jakimś rankingu ile przejedzie PHEV na EV, Volvo było wysoko. 65-80km to sporo.

Nie wkurza Cię (jeszcze) system wykrywający ruch poprzeczny z tyłu i autohamujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał(a):
11 minut temu, sherif napisał(a):
 W jakimś rankingu ile przejedzie PHEV na EV, Volvo było wysoko. 65-80km to sporo.
Nie wkurza Cię (jeszcze) system wykrywający ruch poprzeczny z tyłu i autohamujący?

Dla mnie ten system to absolutny sztos. Tyle razy mi.juz tylek uratowal. Złego slowa nie powiem.

Taa .. raz mnie uratował przed szwagrem który stał obok auta, drugi raz przed moim słupkiem ogrodzenia. Parkowanie równoległe przy chodniku z pieszymi jest praktycznie niemożliwe (2x mi zahamował, aż na mniej auto najechało na prawym pasie tyle to zajeło). Podobnie wyjazd z parkingu pod szkoła. Pikanie pół biedy, problem że sekundę później hamuje gwałtownie 8-).

Na najbliższym przeglądzie będę naciskał aby to deaktywowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa .. raz mnie uratował przed szwagrem który stał obok auta, drugi raz przed moim słupkiem ogrodzenia. Parkowanie równoległe przy chodniku z pieszymi jest praktycznie niemożliwe (2x mi zahamował, aż na mniej auto najechało na prawym pasie tyle to zajeło). Podobnie wyjazd z parkingu pod szkoła. Pikanie pół biedy, problem że sekundę później hamuje gwałtownie 8-).
Na najbliższym przeglądzie będę naciskał aby to deaktywowali.
Może kalibracja? Mam to w xc40 I xc90 o jestem bardzo zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał(a):
6 godzin temu, sherif napisał(a):
Taa .. raz mnie uratował przed szwagrem który stał obok auta, drugi raz przed moim słupkiem ogrodzenia. Parkowanie równoległe przy chodniku z pieszymi jest praktycznie niemożliwe (2x mi zahamował, aż na mniej auto najechało na prawym pasie tyle to zajeło). Podobnie wyjazd z parkingu pod szkoła. Pikanie pół biedy, problem że sekundę później hamuje gwałtownie 8-).
Na najbliższym przeglądzie będę naciskał aby to deaktywowali.

Może kalibracja? Mam to w xc40 I xc90 o jestem bardzo zadowolony

Być może. Zdecydowanie jest zbyt czuły i nie da się normalnie z tym jeździć. Wykrywa nawet jak dwa miejsca parkingowe dalej ktoś wjeźdza/wyjeźdza. Jak ktoś podjeżdza z kierunkiem, żeby wjechać na twoje miejsce to też sobie hamuje ;). Przy pieszych to już zupełnie masakra.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał(a):

 

Nie wkurza Cię (jeszcze) system wykrywający ruch poprzeczny z tyłu i autohamujący?

;)

pierwszego dnia przyjechałem do siostry, pochwalić sie

parkowalem do tylu, tak stanął dęba, ze aż sie przestraszyłem. A siostra stała kilka metrów dalej, myślała ze w cos przywaliłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sherif napisał(a):

Być może. Zdecydowanie jest zbyt czuły i nie da się normalnie z tym jeździć. Wykrywa nawet jak dwa miejsca parkingowe dalej ktoś wjeźdza/wyjeźdza. Jak ktoś podjeżdza z kierunkiem, żeby wjechać na twoje miejsce to też sobie hamuje ;). Przy pieszych to już zupełnie masakra.

O qfa, aż tak?

to jak żona bedzie parkowała, zawału dostanie 

a juz napewno później nie zmuszę ja usiąść za kierownice…. A czasami baaaardzo sie przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 09:07, akisel napisał(a):

Zamówiony w sierpniu

termin realizacji na kwiecien

przez problemy z dostępnością czegoś tam, odebrany dopiero na koniec lipca ;)

można współczuć 

 

20230727_164521.jpeg

To tak ładnie w garażu masz czy to jeszcze zdjęcie z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał(a):

;)

pierwszego dnia przyjechałem do siostry, pochwalić sie

parkowalem do tylu, tak stanął dęba, ze aż sie przestraszyłem. A siostra stała kilka metrów dalej, myślała ze w cos przywaliłem 

Aha, czyli to samo :phi:.

 

34 minuty temu, bielaPL napisał(a):

To tak ładnie w garażu masz czy to jeszcze zdjęcie z salonu?

Ściany i płytki jak w Dom Volvo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 09:58, sherif napisał(a):

Taa .. raz mnie uratował przed szwagrem który stał obok auta, drugi raz przed moim słupkiem ogrodzenia. Parkowanie równoległe przy chodniku z pieszymi jest praktycznie niemożliwe (2x mi zahamował, aż na mniej auto najechało na prawym pasie tyle to zajeło). Podobnie wyjazd z parkingu pod szkoła. Pikanie pół biedy, problem że sekundę później hamuje gwałtownie 8-).

Na najbliższym przeglądzie będę naciskał aby to deaktywowali.

 

Ja już kilka razy widziałem w Volvo jadącym przede mną, światła awaryjne, więc to nie jest jakiś przypadek.

 

Jadę za takim Volvo, zostawiając spory dystans.

Na przeciwnym pasie jadą auta, czekam na dziurę.

Widzę, że dziura się zbliża, więc już gaz w podłogę, jak już dziura jest na mojej wysokości, ja mam nabraną prędkość, zmieniam pas i wyprzedzanie trwa sekundę.

Z tym, że jak jedzie przede mną nowe Volvo, to ono wykrywa, że ktoś chce mu w dupę wjechać i wali awaryjnymi. Nie wiem czy jeszcze w środku nie piszczy kierowcy. 

Jakbym był posiadaczem takiego Volvo to na bank bym chciał to dezaktywować ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja już kilka razy widziałem w Volvo jadącym przede mną, światła awaryjne, więc to nie jest jakiś przypadek.
 
Jadę za takim Volvo, zostawiając spory dystans.
Na przeciwnym pasie jadą auta, czekam na dziurę.
Widzę, że dziura się zbliża, więc już gaz w podłogę, jak już dziura jest na mojej wysokości, ja mam nabraną prędkość, zmieniam pas i wyprzedzanie trwa sekundę.
Z tym, że jak jedzie przede mną nowe Volvo, to ono wykrywa, że ktoś chce mu w dupę wjechać i wali awaryjnymi. Nie wiem czy jeszcze w środku nie piszczy kierowcy. 
Jakbym był posiadaczem takiego Volvo to na bank bym chciał to dezaktywować
Nie miałem jeszcze takiego przypadku a za sterami wolowony mam już ponad 250kkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 09:48, ppmarian napisał(a):
W dniu 9.08.2023 o 09:44, sherif napisał(a):
 W jakimś rankingu ile przejedzie PHEV na EV, Volvo było wysoko. 65-80km to sporo.
Nie wkurza Cię (jeszcze) system wykrywający ruch poprzeczny z tyłu i autohamujący?

Dla mnie ten system to absolutny sztos. Tyle razy mi.juz tylek uratowal. Złego slowa nie powiem.

Poprzednie auta bez tego po prostu rozbijałeś? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 09:07, akisel napisał(a):

Zamówiony w sierpniu

termin realizacji na kwiecien

przez problemy z dostępnością czegoś tam, odebrany dopiero na koniec lipca ;)

można współczuć 

 

20230727_164521.jpeg

Fajny wóz 👍

Szkoda, że PHEV 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Ja już kilka razy widziałem w Volvo jadącym przede mną, światła awaryjne, więc to nie jest jakiś przypadek.

 

Jadę za takim Volvo, zostawiając spory dystans.

Na przeciwnym pasie jadą auta, czekam na dziurę.

Widzę, że dziura się zbliża, więc już gaz w podłogę, jak już dziura jest na mojej wysokości, ja mam nabraną prędkość, zmieniam pas i wyprzedzanie trwa sekundę.

Z tym, że jak jedzie przede mną nowe Volvo, to ono wykrywa, że ktoś chce mu w dupę wjechać i wali awaryjnymi. Nie wiem czy jeszcze w środku nie piszczy kierowcy. 

Jakbym był posiadaczem takiego Volvo to na bank bym chciał to dezaktywować ;)

Tylko, że ten system działa jedynie przy cofaniu i nie włącza awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sherif napisał(a):

Tylko, że ten system działa jedynie przy cofaniu i nie włącza awaryjnych.

 

W tych Volvo do których się tak szybko zbliżam, włączają się awaryjne w takim trybie, jakbyś hamowanie awaryjne włączył.

Takie bardzo szybkie miganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał(a):

 

W tych Volvo do których się tak szybko zbliżam, włączają się awaryjne w takim trybie, jakbyś hamowanie awaryjne włączył.

Takie bardzo szybkie miganie

Ten system działa tak, jak w innych autach. Jak awaryjnie/mocno zahamujesz to mrugają awaryjne. Mam 3cie Volvo i chyba raz czy dwa przez te lata zdarzyło mi się to uruchomić. Działa jak powinno i ma za zadanie ostrzec tych z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał(a):

Ten system działa tak, jak w innych autach. Jak awaryjnie/mocno zahamujesz to mrugają awaryjne. Mam 3cie Volvo i chyba raz czy dwa przez te lata zdarzyło mi się to uruchomić. Działa jak powinno i ma za zadanie ostrzec tych z tyłu.

 

Hmm, czy ja coś niewyraźnie napisałem kiedy te światła się włączają w tych Volvo? :)

Jakie hamowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał(a):

To nie rozumiem skąd te awaryjne .. może ktoś Cię chciał postraszyć ;).

 

Tak nie migają awaryjne. Te się włączają migając bardzo szybko.

Można przetestować z kimś z AK jak ma nowsze Volvo ;)

Jak tylko światełka migają, to tam obojętne, ale jak zaczyna się coś dziać w środku, to moim zdaniem mało ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Tak nie migają awaryjne. Te się włączają migając bardzo szybko.

Można przetestować z kimś z AK jak ma nowsze Volvo ;)

Jak tylko światełka migają, to tam obojętne, ale jak zaczyna się coś dziać w środku, to moim zdaniem mało ciekawie.

Ok możemy przetestować. Ja widziałem szybkie miganie tylko przy hamowaniu awaryjnym. Zarówno u siebie jak i innych Volvo.

12 minut temu, ppmarian napisał(a):

Niestety te systemy mocno przytępiają ostrożność i przyzwyczajają do tak zwanego gapiąstwa

U mnie odwrotnie. Jak mam cofać gdzie jest duży ruch to upewniam się x2, żeby mnie nie shamował na środku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ppmarian napisał(a):

Dwie "przygody" mialem ewidentnie z mojego gapiostwa


Niestety te systemy mocno przytępiają ostrożność i przyzwyczajają do tak zwanego gapiąstwa

Uważaj żeby kolejnego diesla z tego gapiostwa nie kupić 🤪😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Tak nie migają awaryjne. Te się włączają migając bardzo szybko.

Można przetestować z kimś z AK jak ma nowsze Volvo ;)

Jak tylko światełka migają, to tam obojętne, ale jak zaczyna się coś dziać w środku, to moim zdaniem mało ciekawie.

Ty masz zawsze jakieś przygody z tymi

systemami. W Cuprze poza torem Abs mi się raz włączył i ze dwa razy ostrzeglo o pojeździe przede mną. W Audi to samo może za agresywnie jeździsz :phi: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał(a):

Ty masz zawsze jakieś przygody z tymi

systemami. W Cuprze poza torem Abs mi się raz włączył i ze dwa razy ostrzeglo o pojeździe przede mną. W Audi to samo może za agresywnie jeździsz :phi: 

 

 

No jeżdżę agresywnie. To jest oszczędne, bo nie używam hamulców i nie marnuje energii. Ekologia ;]

 

Jeżdżę jednak wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 10:36, bielaPL napisał(a):

To tak ładnie w garażu masz czy to jeszcze zdjęcie z salonu?

Niestety ….

w garażu juz tylko dwukołowce sie mieszczą, przez ilość “baaardzo potrzebnych rzeczy”

salon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 16:37, kravitz napisał(a):

 

W tych Volvo do których się tak szybko zbliżam, włączają się awaryjne w takim trybie, jakbyś hamowanie awaryjne włączył.

Takie bardzo szybkie miganie

Juz okolo 200 kkm w volvo i jeszcze nikt dominie szybko sie nie zbliżył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

Jak widać krzaki po kolana i żaden system nie interweniuje. Może to kwestia prędkości cofania?

Tzn wolno czy szybko ?

Cofam jak każdy, raczej wolno jak parkuje pod szkołą, czy dojeżdzam do przeszkody.

Jak wyjeźdzam z garażu to też raczej wolno mimo, że bramę mam szeroką, bo już mi zahamował nie raz ... a to nic przejemnego 8-).

We wrześniu mam przegląd po roku, więc albo niech to wyregulują albo wyłączą, bo irytuje strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Tzn wolno czy szybko ?

Cofam jak każdy, raczej wolno jak parkuje pod szkołą, czy dojeżdzam do przeszkody.

Jak wyjeźdzam z garażu to też raczej wolno mimo, że bramę mam szeroką, bo już mi zahamował nie raz ... a to nic przejemnego 8-).

We wrześniu mam przegląd po roku, więc albo niech to wyregulują albo wyłączą, bo irytuje strasznie.

 

Jak trzymasz lekko noge na hamulcu to tez sie uaktywnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak trzymasz lekko noge na hamulcu to tez sie uaktywnia?

Hmm, chyba tak. Pamiętam, że kiedyś miałem dziwne odczucie bo "wpadł" mi pedał, ale nie wiem czy to było przy cofaniu. Można zrobić próbę z dziećmi ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 10:14, kravitz napisał(a):

Nie wiesz może czy nadal są takie kolejki na auta, jak jeszcze przed rokiem? Może zagadałeś u dealera kogoś?

 

Nie wiem czy się interesować tematem, bo za rok mi się leasingi kończą.

Może to już "ten moment" ;]

 

Sąsiad ma do firmy zamówione we Wrześniu 2022 cztery samochody.

2* XC60 oraz 2*XC90
Właśnie rozmawialiśmy i płacze że jeszcze nie zna daty produkcji a na obecną flotę mu się kończą leasingi.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2023 o 11:14, ppmarian napisał(a):

Poprosilm zone żeby mi zrobiła fotkę gdzie parkuje dość często.

Jak widać krzaki po kolana i żaden system nie interweniuje. Może to kwestia prędkości cofania?

2 tygodnie trochę pojezdzilem…

naprawdę, nie da sie tym normalnie parkować / cofać. 

A, jak juz chyba Ty wspominałeś, jakies parkowanie przy chodniku, czy przy wyjezdzie na drogę tyłem…

ja chyba nie będę czekał na pierwszy przegląd 

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.09.2023 o 10:37, akisel napisał(a):

2 tygodnie trochę pojezdzilem…

naprawdę, nie da sie tym normalnie parkować / cofać. 

A, jak juz chyba Ty wspominałeś, jakies parkowanie przy chodniku, czy przy wyjezdzie na drogę tyłem…

ja chyba nie będę czekał na pierwszy przegląd 

 

Dziś miałem 1szy przegląd. Podobno to typowy problem i wiele ludzi na to się skarży. Zgodnie z procedurą wgrali nowy soft, wyłączyć się tego nie da ;(.

Jak dalej będzie to samo to uderzę do głównego serwisu.

Na pocieszenie w nowym sofcie dodali zwykłego YT, ale nie da się podczas każdy oglądać.

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sherif napisał(a):

Dziś miałem 1szy przegląd. Podobno to typowy problem i wiele ludzi na to się skarży. Zgodnie z procedurą wgrali nowy soft, wyłączyć się tego nie da ;(.

Jak dalej będzie to samo to uderzę do głównego serwisu.

Na pocieszenie w nowym sofcie dodali zwykłego YT, ale nie da się podczas każdy oglądać.

Oki, 

Dzieki za info

ja jeszcze nie byłem w serwisie

jakos nie po drodze ;)

dawaj znać jak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.