Skocz do zawartości

Wymiana domofonu na wideodomofon


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, aniqwerty napisał(a):

Domofon się rozsypuje i chciałbym go wymienić na wideodomofon.

Dom dwurodzinny więc dwa guziki przy furtce i dwa niezależne odbiorniki w domu. Do furtki idzie kilka par przewodów.

Jakie funkcje wideodomofonu mogą się przydać?

Polecacie jakieś modele ze średniej półki?

 

Jaka odległość do furtki ?

U mnie jest ok. 50-60 metrów, w ziemi normalny kabel teletechniczny zakopany 25 lat temu i marnie działa.

Tzn. obraz spoko, ale dźwięk buczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Jaka odległość do furtki ?

U mnie jest ok. 50-60 metrów, w ziemi normalny kabel teletechniczny zakopany 25 lat temu i marnie działa.

Tzn. obraz spoko, ale dźwięk buczy.

 

 

Zła filtracja zasilania z wspólna masa z elektromagnesem, indukcja, niekiedy trochę kombinowania i można usunąć problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mayster_tcz napisał(a):

Zła filtracja zasilania z wspólna masa z elektromagnesem, indukcja, niekiedy trochę kombinowania i można usunąć problem :)

 

Jak to poprawić ?

Idzie to kablem 4 lub 5-parowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Jaka odległość do furtki ?

U mnie jest ok. 50-60 metrów, w ziemi normalny kabel teletechniczny zakopany 25 lat temu i marnie działa.

Tzn. obraz spoko, ale dźwięk buczy.

 

 

Miałem to samo, pociągnąłem nowy przewód i cały zestaw z domofonem też dałem nowy. W końcu działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczało na analogowym domofonie. Wymieniłem parę lat temu na najtańszy wideodomofon od chińskiego chińczyka z ali  - gra i nic nie buczy :oki: Nie wiem czy miało znaczenie, że eletrozaczep był sterowany napięciem zmiennym, teraz stałym.

Pociągniętą mam skrętkę komputerową, w dodatku kilka żył było uszkodzonych...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinek napisał(a):

Miałem to samo, pociągnąłem nowy przewód i cały zestaw z domofonem też dałem nowy. W końcu działa jak powinno.

 

Niestety przewód leży wprawdzie w peszlu, ale jest to ok. 60 metów - nie ma szans tego wyciągnąć i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomo napisał(a):

 

Niestety przewód leży wprawdzie w peszlu, ale jest to ok. 60 metów - nie ma szans tego wyciągnąć i wymienić.

U siebie nie wymieniałem - po prostu dałem nowy od początku do końca.

Wykorzystałem jedynie te części przewodu które były w budynku i dochodziły do trzech słuchawek - ponieważ były w suchych ścianach nic im nie było i oszczędziłem sobie małego remontu związanego z ciągnięciem nowych kabli.

Przewód od budynku do centrali dałem nowy, żelowany - żeby w razie czego nie wciągał wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, open napisał(a):

U mnie buczało na analogowym domofonie. Wymieniłem parę lat temu na najtańszy wideodomofon od chińskiego chińczyka z ali  - gra i nic nie buczy :oki: Nie wiem czy miało znaczenie, że eletrozaczep był sterowany napięciem zmiennym, teraz stałym.

Pociągniętą mam skrętkę komputerową, w dodatku kilka żył było uszkodzonych...

Skądś to znam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mayster_tcz napisał(a):

Sprawdź, znajdź na necie instrukcję.

Pytanie nr 1 - działało kiedyś OK czy od początku buczy?

 

Od początku buczy.

Od wymiany domofonu na wideodomofon.

 

Edytowane przez Tomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Greon. Nie polecam.
Ogólnie w domu działa, dzwoni, widać, słychać ale kupiłem go głównie bo miał dzwonić na telefon jak nie ma mnie w domu. No i nie dzwoni.
Miałem kilka rozmów z serwisem, nie pomogło. Znajomy informatyk poległ, miał przyjść gość od domofonów z lokalnej firmy ale jak opowiedziałem mu telefonicznie co już było zrobione to zrezygnował. I nadal ten badziew nie dzowni na komórkę.
Kuzyn ma Dahua i konfiguracja u niego zajęła parę minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 09:17, Tomo napisał(a):

 

Jak to poprawić ?

Idzie to kablem 4 lub 5-parowym.

 

Polecam wymianę na domofon Dahua w systemie 2 wire.

 

https://allegro.pl/oferta/wideomofon-2-wire-dahua-ktd01-s2-f-zestaw-13216881736?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17960359636

 

Jak wepniesz się do domowej sieci to masz możliwość podglądu i odbierania połączenia na smartfonie, możliwość zdalnego otwarcia drzwi, połączeniu się telefonem z monitorem w domu,  zapisu zdjęcia każdej osoby dzwoniącej czy nawet wykorzystania kamerki domofonu jako kolejnej kamery do monitoringu.

 

 

 

P.S.Wprawdzie teoretycznie na tym kablu co jest pójdzie też normalny domofon IP ze skrętką zrobioną na 2 parach, ale dalej będziesz potrzebował zasilania do otwarcia elektrozaczepu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Camel napisał(a):

a jakiś "zwykły" domofon - co polecacie ?

Aby wpiąć w skrzynkę elektryczne na szynę TH35.

Czyli coś na słupek do gadania, elektrozaczepy i słuchawka w domu.

Mam Aco i jestem zadowolony, ale nie wiem do końca czy rozumiem ze skrzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cinek napisał(a):

Mam Aco i jestem zadowolony, ale nie wiem do końca czy rozumiem ze skrzynką.

 

jakby to najprościej opisać: w skrzynkę z bezpiecznikami - zamiast "s" wpinasz na listwę domofon (moduł) w poprzednim domu tak zrobiłem, ale to 20 lat temu i firmy nie pamiętam.  Wszystkie kable od bramy i domofonu dociągnąłem do skrzynki elektrycznej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Camel napisał(a):

 

jakby to najprościej opisać: w skrzynkę z bezpiecznikami - zamiast "s" wpinasz na listwę domofon (moduł) w poprzednim domu tak zrobiłem, ale to 20 lat temu i firmy nie pamiętam.  Wszystkie kable od bramy i domofonu dociągnąłem do skrzynki elektrycznej :) 

Może nawet lepiej, zapodasz zasilacz na listwie i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.