Skocz do zawartości

Bateria auta hybrydowego


freejazz

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję od początku rozwój  tej techniki, w której  Toyota rządzi. Jednak  do  końca  ubiegłego  roku silniki  były nie do użycia  z powodu  nadmiernego  hałasu. Zmieniło  się to w Corolla , rok 2023, w końcu silnik  jest  cichy. Ja nie o tym jednak. Ciekawi  mnie koszt wymiany  baterii w Toyocie. Pan z  serwisu rzekł, że  jeszcze  nigdy nie widział , by  użytkownik  toyoty  wymieniał  baterię, a  ten pan nie był młody.

Jako  że moją  pasją  jest  korzystanie z jazdy próbnej  różnych marek, rozsądek podpowiedział  mi, że  nowa  corrola  to auto  dla mnie .

Tak było do czasu, ażnie odkryłem hondy civic e-hev... Tu jużrozsądek  sięwyłączył,  pojawiła  sięgorąca  miłość. Ta honda  wyraża  w pełni mój charakter, jest  przedłużeniem  mej osobowości. Pracownik  jednak  powiedział, że koszt  wymiany baterii to koszt 20 - 30 tysięcy na dzień dzisiejszy. Pomyślałem sobie, że to informacja  beznadziejna, bo za 10 zamierzam być w piachu i tańczyć  razem z robalami, ale co się stanie  , gdy  będę  żył dalej  jako biedny emeryt  i  brak  środków  na zakup baterii   sprawi, że z rozpaczy rzucę  się  z parteru  na  80-lenią sąsiadkę? Panie i Panowie! Ktoś  mi pomoże rozwikłać  tę zagadkę? Honda Civic e-hev  jest tak  piękna, że  od patrzenia  dziury w skarpetach  się robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat martwienie sie o potencjonalna wymiane baterii w nowej hybrydzie to zakrawa o masochizm.U mnie bateria ma 10 lat i 180kkm a ma jeszcze 78% nominalnej pojemnosci.Zwykle taka bateria wytrzymuje 300kkm.Regeneracja jest tansza niz wymiana DPF-u czy DKZ w innych autach.Watpie by nabywca nowego dieselka martwil sie wymiana w/w elementow w przyszlosci:hehe:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat martwienie sie o potencjonalna wymiane baterii w nowej hybrydzie to zakrawa o masochizm.U mnie bateria ma 10 lat i 180kkm a ma jeszcze 78% nominalnej pojemnosci.Zwykle taka bateria wytrzymuje 300kkm.Regeneracja jest tansza niz wymiana DPF-u czy DKZ w innych autach.Watpie by nabywca nowego dieselka martwil sie wymiana w/w elementow w przyszlosci:hehe:
Nie znam się na tym, ale hybrydy mają różne sposoby działania. Jedna firma nie ujawnia swych tajemnic innej. Zapewne jesteś posiadaczem toyoty. W hondzie hybryda działa na zupełnie innej zasadzie, no ale i tak masz rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 12:19, wlad napisał(a):

Akurat martwienie sie o potencjonalna wymiane baterii w nowej hybrydzie to zakrawa o masochizm.U mnie bateria ma 10 lat i 180kkm a ma jeszcze 78% nominalnej pojemnosci.Zwykle taka bateria wytrzymuje 300kkm.Regeneracja jest tansza niz wymiana DPF-u czy DKZ w innych autach.Watpie by nabywca nowego dieselka martwil sie wymiana w/w elementow w przyszlosci:hehe:

 

To co piszesz może być prawdą dla Priusów i to też nie dotyczy już tych najnowszych. Miały starego typu baterie o niskiej pojemności.

Te nowe mają litowo jonowe baterie, pojemne, ale jednak znacznie szybciej się degradujące. I oczywiście drogie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To co piszesz może być prawdą dla Priusów i to też nie dotyczy już tych najnowszych. Miały starego typu baterie o niskiej pojemności.
Te nowe mają litowo jonowe baterie, pojemne, ale jednak znacznie szybciej się degradujące. I oczywiście drogie default_zlosnik.gif

Mój ma już baterię litowo - jonową .Ładuje się do 85 procent i rozładowuje do 20 procent.Może to przyczynia się do dobrej żywotności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 11:00, freejazz napisał(a):

Obserwuję od początku rozwój  tej techniki, w której  Toyota rządzi. Jednak  do  końca  ubiegłego  roku silniki  były nie do użycia  z powodu  nadmiernego  hałasu. Zmieniło  się to w Corolla , rok 2023, w końcu silnik  jest  cichy. Ja nie o tym jednak. Ciekawi  mnie koszt wymiany  baterii w Toyocie. Pan z  serwisu rzekł, że  jeszcze  nigdy nie widział , by  użytkownik  toyoty  wymieniał  baterię, a  ten pan nie był młody.

Jako  że moją  pasją  jest  korzystanie z jazdy próbnej  różnych marek, rozsądek podpowiedział  mi, że  nowa  corrola  to auto  dla mnie .

Tak było do czasu, ażnie odkryłem hondy civic e-hev... Tu jużrozsądek  sięwyłączył,  pojawiła  sięgorąca  miłość. Ta honda  wyraża  w pełni mój charakter, jest  przedłużeniem  mej osobowości. Pracownik  jednak  powiedział, że koszt  wymiany baterii to koszt 20 - 30 tysięcy na dzień dzisiejszy. Pomyślałem sobie, że to informacja  beznadziejna, bo za 10 zamierzam być w piachu i tańczyć  razem z robalami, ale co się stanie  , gdy  będę  żył dalej  jako biedny emeryt  i  brak  środków  na zakup baterii   sprawi, że z rozpaczy rzucę  się  z parteru  na  80-lenią sąsiadkę? Panie i Panowie! Ktoś  mi pomoże rozwikłać  tę zagadkę? Honda Civic e-hev  jest tak  piękna, że  od patrzenia  dziury w skarpetach  się robią...

Akurat trochę baterii w życiu zrobiłem, sporo czytałem, trochę eksperymentowałem.

Awaria baterii w hybrydzie może być tania lub droga.

Tania jest, jak pada jedno ogniwo i można je wymienić, a droga, jak wszystkie ogniwa się równomiernie zdegenerują i całość wymaga wymiany.

 

Z tego co czytałem, to baterie w toyotach lubią być używane, a degeneruje je stanie w bezruchu.

Więc bryka z tego samego rocznika o przebiegu 500 kkm może mieć lepsza baterię, niż taka z 5 kkm, która długo stała. I długotrwałe stanie degeneruje baterię równomiernie, czyli droga naprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat martwienie sie o potencjonalna wymiane baterii w nowej hybrydzie to zakrawa o masochizm.U mnie bateria ma 10 lat i 180kkm a ma jeszcze 78% nominalnej pojemnosci.Zwykle taka bateria wytrzymuje 300kkm.Regeneracja jest tansza niz wymiana DPF-u czy DKZ w innych autach.Watpie by nabywca nowego dieselka martwil sie wymiana w/w elementow w przyszlosci:hehe:
Aż sprawdziłem:

Jeśli jednak zespół akumulatorów straci swoją 50% wydajność, to trzeba będzie go po prostu wymienić. Koszt takiej baterii do Priusa II to 8070 zł pod warunkiem, że w rozliczeniu oddamy serwisowi ASO starą baterię. Jeśli nie, do ceny tej trzeba doliczyć dodatkowe 3200


Koszt wymiany filtra DPF/FAP/GPF
Jeśli zdecydujemy się na zamiennik koszty mogą oscylować w okolicy od 2 do 7-8 tys. złotych. Oryginalne filtry OEM zakładane na pierwszy montaż mogą kosztować nawet 20 000 zł. Koszty są więc nieporównywalnie większe



Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raku napisał(a):

Aż sprawdziłem:

Jeśli jednak zespół akumulatorów straci swoją 50% wydajność, to trzeba będzie go po prostu wymienić. Koszt takiej baterii do Priusa II to 8070 zł pod warunkiem, że w rozliczeniu oddamy serwisowi ASO starą baterię. Jeśli nie, do ceny tej trzeba doliczyć dodatkowe 3200


Koszt wymiany filtra DPF/FAP/GPF
Jeśli zdecydujemy się na zamiennik koszty mogą oscylować w okolicy od 2 do 7-8 tys. złotych. Oryginalne filtry OEM zakładane na pierwszy montaż mogą kosztować nawet 20 000 zł. Koszty są więc nieporównywalnie większe



Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

 

Pewnie poza ASO jeszcze taniej a z czasem będzie jeszcze taniej wiec wogole bym się bateria nie przejmował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochany jestem w hondzie Civic e-tech 2023. Próbna jazda to było niesamowite przeżycie. Jeździłem wieloma autami na jazdach próbnych, ale tylko typu kompakt klasy C i żadne auto nie trzymało się drogi jak przyklejone, można nim robić takie rzeczy, że aż szkoda gadać. Corolla 2023 z nowym silnikiem hybrydowym także jest fajna, ale bez pazura i charakteru, tak zaprojektowana, aby wszystkim się podobać. Piszę nie na temat, sorry.

  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 24.08.2023 o 11:00, freejazz napisał(a):

Obserwuję od początku rozwój  tej techniki, w której  Toyota rządzi. Jednak  do  końca  ubiegłego  roku silniki  były nie do użycia  z powodu  nadmiernego  hałasu. Zmieniło  się to w Corolla , rok 2023, w końcu silnik  jest  cichy. Ja nie o tym jednak. Ciekawi  mnie koszt wymiany  baterii w Toyocie. Pan z  serwisu rzekł, że  jeszcze  nigdy nie widział , by  użytkownik  toyoty  wymieniał  baterię, a  ten pan nie był młody.

Jako  że moją  pasją  jest  korzystanie z jazdy próbnej  różnych marek, rozsądek podpowiedział  mi, że  nowa  corrola  to auto  dla mnie .

Tak było do czasu, ażnie odkryłem hondy civic e-hev... Tu jużrozsądek  sięwyłączył,  pojawiła  sięgorąca  miłość. Ta honda  wyraża  w pełni mój charakter, jest  przedłużeniem  mej osobowości. Pracownik  jednak  powiedział, że koszt  wymiany baterii to koszt 20 - 30 tysięcy na dzień dzisiejszy. Pomyślałem sobie, że to informacja  beznadziejna, bo za 10 zamierzam być w piachu i tańczyć  razem z robalami, ale co się stanie  , gdy  będę  żył dalej  jako biedny emeryt  i  brak  środków  na zakup baterii   sprawi, że z rozpaczy rzucę  się  z parteru  na  80-lenią sąsiadkę? Panie i Panowie! Ktoś  mi pomoże rozwikłać  tę zagadkę? Honda Civic e-hev  jest tak  piękna, że  od patrzenia  dziury w skarpetach  się robią...

Mnie się lepiej podoba DS5😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.