Skocz do zawartości

napęd do bram


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Camel napisał(a):

dwuskrzydłowych.

Właśnie spawają mi bramę. Zawsze montują FAAC. Ktoś coś się zna, czym się różnią i co wybrać ?

Faac, NICE itp. znanych producentów.Cenowo dla Kowalskiego wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BFT, niby ładne fajne, ale po jakimś czasie zaczęły skrzypieć, przez jakieś pół roku nie działała jedna czujka i sama się naprawiła, a po kilku latach przewód przy siłowniku tak sparciał że z czarnej osłonki właściwie nic nie zostało (choć pewności czy to oryginalny przewód, czy dodany przez elektryka nie mam).  Tak czy owak BFT nie polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd do dwuskrzydłówki dobiera się do konkretnej bramy i warunków montażu, bardzo ważne są wymiary montażowe siłownika na słupku.

Inny napęd będzie do szerokich murowanych słlupków a inny do wąskich metalowych.

Są siłowniki które wymagają mechanicznych odbojów w gruncie (np Faac), są takie które mają odboje mechaniczne w siłowniku (np. NICE) i są takie które mają wbudowane wyłączniki krańcowe (np. BFT).

FAAC jest potężnym napędem, siłowniki na 230V, przy lżejszej marketowej bramie potrafi ją pogiąć, lub poskręcać słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alster napisał(a):

Są siłowniki które wymagają mechanicznych odbojów w gruncie (np Faac), są takie które mają odboje mechaniczne w siłowniku (np. NICE) i są takie które mają wbudowane wyłączniki krańcowe (np. BFT).

A to dla mnie ważne. Mówiąc o odbojach - masz na myśli kopyto ? W sensie do coś na środku ? W BFT tego nie mam i jest fajnie. Teraz w innym miejscu chcę zrobić NICE i wstępnie rozmawiałem z gościem to mówił, że "powinny być, ale jak się klient uprze to różnie bywa" ale że lepiej bo wiatr itp itd. Brama 2,5 skrzydło ale panelowa (więc wiatr przeleci :) ). Myślisz, że powinienem brać jakieś specjalistyczne siłowniki ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo właśnie rozważałem montaż napędu:

mam starą bramę dwuskrzydłową, zamykaną takim skoblem na górze zachodzącym na obie połówki, z trzpieniem przechodzącym przez całą wysokość bramy i wchodzącym w taki próg na dole - czy praktykuje się przerabianie tego żeby działało z napędem?

przed bramą mam kostkę - czy dla monterów to jakieś duże utrudnienie żeby przejść pod kostką z okablowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yack napisał(a):
5 godzin temu, alster napisał(a):

wbudowane wyłączniki krańcowe (np. BFT).

A to dla mnie ważne. Mówiąc o odbojach - masz na myśli kopyto ? W sensie do coś na środku ?

Przykładowy FAAC wymaga odbojów i na środku i na otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alster napisał(a):

Przykładowy FAAC wymaga odbojów i na środku i na otwarciu.

ale widzę obecnie w ofercie, że większość ich siłowników ma w sobie zamek elektromagnetyczny - co mój monter sam powiedział, zanim zacząłem się interesować tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

le widzę obecnie w ofercie, że większość ich siłowników ma w sobie zamek elektromagnetyczny

Nie siedzę na co dzień w bramach ale ja to rozumiem troszkę inaczej.

Do tej pory było tak że przy dłuższych bramach montowało się zamek elektromagnetyczny na dole bramy.

Takie coś: https://twojabrama.pl/zamki-elektromagnetyczne/993-faac-712650-elektrozamek-do-montazu-pionowego.html

Po zamknięciu rygiel się zatrzaskiwał w uchwycie zakotwionym w podłożu i uniemożliwiał nieautoryzowane otwarcie oraz jakieś samoistne ruchy zamkniętej bramy.

Po kliknięciu pilotem najpierw zwalniany był zamek a później startowały siłowniki.

Sprawdż w ofertach czy tak nie jest bo z tego co widzę to nawet przy starych siłownikach 414 jest napisane z elektrozamkiem, a tam fizycznie nie ma możliwości nic zamontować w siłowniku.

Zerknij na tą ofertę (pierwsza z brzegu) https://www.e-gate.com.pl/faac-391-naped-do-bramy-skrzydlowej-o-dlugosci-skrzydla-do-2m-25m-z-zamkiem-elektromagnetycznym-p-4527.html

Napęd do bram o długości skrzydła 2m a do 2,5 z zamkiem elektromagnetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.