Skocz do zawartości

Powrót do 2oo po latach


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad 20latach chcę powrócić do jazdy motocyklem. więc Witajcie :bananpapa:

Jazda mocno okazjonalno-sezonowa. Z racji, że mnie obecne sprzęty jakoś nie krecą przez ostatnie 2 lata odbudowywałem Gazelę.

 

 

Efekt obecnie jest taki:

 

20230808_105959.jpg.045a8048b4c8a01992bbfd170d7aabd8.jpg

 

Pierwszy krok jeszcze przed rejestracją to zakup kasku.

Doradzicie ?

Nie chcę typowego orzeszka. Chcę, żeby był bezpieczniejszy, osłaniał twarz ale tez żeby nie gryzł się za bardzo z oldschoolem motoru ;).

Wstępnie coś takiego mi wpadło:

https://allegro.pl/oferta/otwarty-kask-motocyklowy-ls2-of562-mat-rozm-l-9180926418

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

 

Kolejna sprawa to paliwo. Kiedyś były takie bańki na stacjach dla 2-suwów, ale pewnie takiej się nie uświadczy. Są jakieś pomocne naczynia do mieszania paliwa, a co ważniejsze przy docieraniu dokładnym dozowaniu oleju ?

Też nie wiem jaki lać olej .. ostatnio lałem Mixol, ale chyba czasy się zmieniły. Obecnie odpaliłem na oleju Makity, ale może jest coś lepszego do tego typu sprzętu ;)

 

  • Lubię to 3
  • Kocham 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał(a):

Pierwszy krok jeszcze przed rejestracją to zakup kasku.

Doradzicie ?

Nie chcę typowego orzeszka. Chcę, żeby był bezpieczniejszy, osłaniał twarz ale tez żeby nie gryzł się za bardzo z oldschoolem motoru ;).

Wstępnie coś takiego mi wpadło:

https://allegro.pl/oferta/otwarty-kask-motocyklowy-ls2-of562-mat-rozm-l-9180926418

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

są różne fajne retro ;) np

https://www.louis.pl/pl/bell-bullitt-stripes-kask-integralny-217032?partner=googlesea-pl&gclid=CjwKCAjwo9unBhBTEiwAipC116gkx8ownG2WdO75Qs6M6OTJnd9BTJB1Mwmhob9mH2S9FfkNX9F8exoCBzoQAvD_BwE&filter_article_number=21703204

 

co do przymierzania to polecam jechać do sklepu stacjonarnego/moto bazar i wybrać coś na miejscu co pasuje, główne pytanie jaki masz kształt głowy, czy szeroka czy podłużna, przy szerokiej jest trudniej ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask za 215zł to cudów nie będzie... jak masz tam mały budżet, to weź po prostu ten, który nie uwiera i nie rozpada się przy pierwszym założeniu na głowę. 

 

Piękna maszyna 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

są różne fajne retro ;) np

https://www.louis.pl/pl/bell-bullitt-stripes-kask-integralny-217032?partner=googlesea-pl&gclid=CjwKCAjwo9unBhBTEiwAipC116gkx8ownG2WdO75Qs6M6OTJnd9BTJB1Mwmhob9mH2S9FfkNX9F8exoCBzoQAvD_BwE&filter_article_number=21703204

 

co do przymierzania to polecam jechać do sklepu stacjonarnego/moto bazar i wybrać coś na miejscu co pasuje, główne pytanie jaki masz kształt głowy, czy szeroka czy podłużna, przy szerokiej jest trudniej ;] 

 

1500zł na kask do tych set kilometrów rocznie to nie wydam. Niestety nie mam czasu na przymierzanie. Szczególnie, że nie zawsze bedzie w ok to co chcę. Głowa standardowa ;). Kiedyś jeździło się w róznych kaskach i wszytskie były dobre. Sam miałem Bellę, czy jakoś tak ;).

 

39 minut temu, Olas1 napisał(a):

Kask za 215zł to cudów nie będzie... jak masz tam mały budżet, to weź po prostu ten, który nie uwiera i nie rozpada się przy pierwszym założeniu na głowę. 

 

Piękna maszyna 😍

Dzięki ;)

W opiniach niby piszą, że dobrze wykonany. Jakoś szukałem w forach tematycznych taki sprzętów, to ludzie polecali kaski za ok 100zł, ale własnie bez homologacji. To taki za 200 to już wszytsko powinien mieć :phi:. Jeżeli motor zostanie ze mną na długo, to najwyżej kiedyś kupię inny kask, na razie potrzebuje na szybko ogarnąć coś czym można choć kawałek przejechać.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Jeżeli motor zostanie ze mną na długo, to najwyżej kiedyś kupię inny kask, na razie potrzebuje na szybko ogarnąć coś czym można choć kawałek przejechać.

to weź chociaż jakiś co się kolorami zgadza ;) 

https://allegro.pl/oferta/kask-otwarty-shiro-sh-235-l-59-60-chopper-skuter-10416060292

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszła Gazelka. Wypasik 🙂

 

Zerknij na kaski typu: LS2 OF558

Jak chcesz ze szczęką to wizualnie nie będzie pasował do moto, ale z drugiej strony będzie bezpieczniejszy.

Z tańszych szczękowych dobrze sprawował mi się też LS, jakiś starszy model. Teraz już go nie ma, popatrz po aktualnej ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.09.2023 o 22:28, sherif napisał(a):

Po ponad 20latach chcę powrócić do jazdy motocyklem. więc Witajcie :bananpapa:

Jazda mocno okazjonalno-sezonowa. Z racji, że mnie obecne sprzęty jakoś nie krecą przez ostatnie 2 lata odbudowywałem Gazelę.

 

 

Efekt obecnie jest taki:

 

20230808_105959.jpg.045a8048b4c8a01992bbfd170d7aabd8.jpg

 

Pierwszy krok jeszcze przed rejestracją to zakup kasku.

Doradzicie ?

Nie chcę typowego orzeszka. Chcę, żeby był bezpieczniejszy, osłaniał twarz ale tez żeby nie gryzł się za bardzo z oldschoolem motoru ;).

Wstępnie coś takiego mi wpadło:

https://allegro.pl/oferta/otwarty-kask-motocyklowy-ls2-of562-mat-rozm-l-9180926418

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

 

Kolejna sprawa to paliwo. Kiedyś były takie bańki na stacjach dla 2-suwów, ale pewnie takiej się nie uświadczy. Są jakieś pomocne naczynia do mieszania paliwa, a co ważniejsze przy docieraniu dokładnym dozowaniu oleju ?

Też nie wiem jaki lać olej .. ostatnio lałem Mixol, ale chyba czasy się zmieniły. Obecnie odpaliłem na oleju Makity, ale może jest coś lepszego do tego typu sprzętu ;)

 

Piękny sprzęt, szczerze gratulacje. Na Gazelę choruję od lat. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cinek napisał(a):

Piękny sprzęt, szczerze gratulacje. Na Gazelę choruję od lat. :)

 

Dzięki.

Niestety, ceny zwariowały. Zarówno motocykli jak i części. Jest tego bardzo mało. Dla przykładu rolgaz używany, stary ... 1kzł :bzik:.

Jak kupiłem 2 lata temu wyglądała tak:

20211111_130433.jpg.d2bb7b5bf9433878dacb48c33ddd4b30.jpg

 

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Dzięki.

Niestety, ceny zwariowały. Zarówno motocykli jak i części. Jest tego bardzo mało. Dla przykładu rolgaz używany, stary ... 1kzł :bzik:.

Jak kupiłem 2 lata temu wyglądała tak:

20211111_130433.jpg.d2bb7b5bf9433878dacb48c33ddd4b30.jpg

 

Dlatego WSK trzymam i nie planuję sprzedaży, choć to pospolity sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cinek napisał(a):

Dlatego WSK trzymam i nie planuję sprzedaży, choć to pospolity sprzęt.

Trend jest, dopóki ludzie mają sentyment do takich sprzetów, a jest obecnie moda na graty z PRL. Młodszych przeważnie już to nie interesuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprząta pasuje orzeszek, na okazjonalne wypady w sam raz. Skoro masz stylowy motocykl, to zachowaj stylówę, a nie jakieś nowe kaski :) 

O bezpieczeństwo się nie martw, tym i tak jeździ się paradnie 40 kmh to tyle co rower

A jak mam doradzać to nie kupuj LS2, tylko szukaj czegoś z Shoei, Arai, ewentualnie Nolan

 

Gratuluję zapału, efekt super :)

Edytowane przez zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zet napisał(a):

Do tego sprząta pasuje orzeszek, na okazjonalne wypady w sam raz. Skoro masz stylowy motocykl, to zachowaj stylówę, a nie jakieś nowe kaski :) 

O bezpieczeństwo się nie martw, tym i tak jeździ się paradnie 40 kmh to tyle co rower

A jak mam doradzać to nie kupuj LS2, tylko szukaj czegoś z Shoei, Arai, ewentualnie Nolan

 

Gratuluję zapału, efekt super :)

Kupiłem tego LS2, bo to taki kompromis. Czasem pewnie będę musiał pojechać gdzieś dalej poza lokalną przejażdżka, stąd pomysł na szybkę.

Gazela nie jest taka wolna, na razie osiągam miejskie prędkości do 60kmph, ale na trasie po dotarciu pewnie szybciej się będzie jeździć.

Orzeszka chciałem jako drugi kask kupić. Byłem ostatnio na motobazarze w Łodzi, mimo dużej ilości wystawców orzeszka nie znalazłem.

Części do Gazeli też bardzo rzadko ktoś miał. Na pytanie o rolgaz tylko się śmieli ;) a to ostatnia rzecz która brakuje mi do motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sherif napisał(a):

Kupiłem tego LS2, bo to taki kompromis. Czasem pewnie będę musiał pojechać gdzieś dalej poza lokalną przejażdżka, stąd pomysł na szybkę.

Gazela nie jest taka wolna, na razie osiągam miejskie prędkości do 60kmph, ale na trasie po dotarciu pewnie szybciej się będzie jeździć.

Orzeszka chciałem jako drugi kask kupić. Byłem ostatnio na motobazarze w Łodzi, mimo dużej ilości wystawców orzeszka nie znalazłem.

Części do Gazeli też bardzo rzadko ktoś miał. Na pytanie o rolgaz tylko się śmieli ;) a to ostatnia rzecz która brakuje mi do motoru.

 

No i super, oby dobrze leżał, bo moje doświadczenia z LS2 to ból skroni po 50km 

A o orzeszku myślałem współczesnym, nie takim z napisami MO - jest dużo na rynku tego typu nowych kasków. 

A ten rollgaz pasuje tylko od gazeli ? bo może poprostu załóż manetki od czegoś innego, a ten oryginalny kiedyś się trafi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zet napisał(a):

 

No i super, oby dobrze leżał, bo moje doświadczenia z LS2 to ból skroni po 50km 

A o orzeszku myślałem współczesnym, nie takim z napisami MO - jest dużo na rynku tego typu nowych kasków. 

A ten rollgaz pasuje tylko od gazeli ? bo może poprostu załóż manetki od czegoś innego, a ten oryginalny kiedyś się trafi

Leży chyba ok, ale jak w temacie nie jeździłem w kasku 20lat, więc trochę dziwnie ;)

Jak już to bym chciał nabyć oryginał z epoki i go odświeżyć, wtedy miałoby to sens przy tym motorku.

NIestety Gazela miała sporo taki nietypowych smaczków. W kierownicy jest miejsce na dwa alu suwaki - te można kupić plastikow. Problem to sama rolka która ma wew spirale. Musi być odpowiednio ustawiona tak, że rozchyla suwaki, które napinają linkę. Słyszałem, że w Panonii było podobnie i chyba w Javce, ale bez szczegółów. Dokumentacja jest też ograniczona. Gdybym miał jakiś na wzór, choćby stary to można kombinować a jak nie ma się nic to nawet trudno dobrać, bo brak jest np wymiarów.

Póki co mam od WSKi, jest on brzydki, co widać na zdjęciu, bo linka idzie w dół, a w oryginale idzie w środku kierownicy.

Na tych giełdach też często nie wiedzą co mają, bo gość pokazał mi np całą skrzynkę brudnych rolgazów i nie wiedział co jest od czego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor dostał w końcu żółte blachy z miękkim dowodem, ale ... w domu dopatrzyłem się, że wpisali pojemność 100cm3.

Iść poprawiać czy olać ?

Może jak kiedyś będe sprzedawał to będzie plus, jak ktoś nie ma "A". Ja mam to mi rybka, z drugiej strony głupio jak w zabytku się coś nie zgadza. Inne papiery wraz z przeglądem mają 175cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał(a):

 

Może jak kiedyś będe sprzedawał to będzie plus, jak ktoś nie ma "A". Ja mam to mi rybka, z drugiej strony głupio jak w zabytku się coś nie zgadza. Inne papiery wraz z przeglądem mają 175cm3.

Ja skorygowałbym

nie sadze, ze taki moto ktoś bedzie kupował lub nie, biorac pod uwage kategorie PJ :)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.10.2023 o 12:54, sherif napisał(a):

Motor dostał w końcu żółte blachy z miękkim dowodem, ale ... w domu dopatrzyłem się, że wpisali pojemność 100cm3.

Iść poprawiać czy olać ?

Może jak kiedyś będe sprzedawał to będzie plus, jak ktoś nie ma "A". Ja mam to mi rybka, z drugiej strony głupio jak w zabytku się coś nie zgadza. Inne papiery wraz z przeglądem mają 175cm3.

Popraw.

P.S. Gratuluję. U mnie też sprzęt na żółtych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 22:28, sherif napisał(a):

Po ponad 20latach chcę powrócić do jazdy motocyklem. więc Witajcie :bananpapa:

Jazda mocno okazjonalno-sezonowa. Z racji, że mnie obecne sprzęty jakoś nie krecą przez ostatnie 2 lata odbudowywałem Gazelę.

 

 

Efekt obecnie jest taki:

 

20230808_105959.jpg.045a8048b4c8a01992bbfd170d7aabd8.jpg

 

Pierwszy krok jeszcze przed rejestracją to zakup kasku.

Doradzicie ?

Nie chcę typowego orzeszka. Chcę, żeby był bezpieczniejszy, osłaniał twarz ale tez żeby nie gryzł się za bardzo z ol

Kolejna sprawa to paliwo. Kiedyś były takie bańki na stacjach dla 2-suwów, ale pewnie takiej się nie uświadczy. Są jakieś pomocne naczynia do mieszania paliwa, a co ważniejsze przy docieraniu dokładnym dozowaniu oleju ?

Też nie wiem jaki lać olej .. ostatnio lałem Mixol, ale chyba czasy się zmieniły. Obecnie odpaliłem na oleju Makity, ale może jest coś lepszego do tego typu sprzętu ;)

 

W zasadzie już Mixol jest ok a współczesne oleje do tego silnika to już wypas.

Można kupić literowe opakowania oleju które z boku mają markę z podziałką na tenże olej. Albo zbiornik do przyrządzania mieszanki, kupisz w markecie budowlanym, serwisie sprzętu ogrodniczego itp tylko te zbiorniki z gotową skalą są zwykle na mieszankę 50:1 a nasze wyroby jeżdżą na 30:1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinek napisał(a):

W zasadzie już Mixol jest ok a współczesne oleje do tego silnika to już wypas.

Można kupić literowe opakowania oleju które z boku mają markę z podziałką na tenże olej. Albo zbiornik do przyrządzania mieszanki, kupisz w markecie budowlanym, serwisie sprzętu ogrodniczego itp tylko te zbiorniki z gotową skalą są zwykle na mieszankę 50:1 a nasze wyroby jeżdżą na 30:1.

Czytałem, że lepiej lać półsyntetyk. Tylko w sumie nie wiem gdzie tego szukać.

2 godziny temu, Cinek napisał(a):

@sherif cyknę Ci fotkę takiego zbiornika żebyś wiedział o co chodzi

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś że mixol się miesza z paliwem i już tak zostaje, oleje syntetyczne wymieszają się z paliwem ale po jakimś czasie osiadają na dnie i trzeba „ potrzepać” motocyklem. 
Ile w tym prawdy niewiem. 
Ja od zawsze leje mixol 

Edytowane przez snoopi_lubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał(a):

Czytałem, że lepiej lać półsyntetyk. Tylko w sumie nie wiem gdzie tego szukać.

:ok:

Generalnie to leję co akurat mam pod ręką, przynajmniej do sprzętu ogrodowego.

Wieśka na razie jeździ na czymś takim - przykładowy link:

https://allegro.pl/oferta/olej-do-silnikow-dwusuwowych-2t-semisynthetic-1l-13674568192

 

Natomiast bańka z miarką do odmierzania oleju wygląda na przykład tak:

https://allegro.pl/oferta/flux-olej-do-mieszanki-do-dwusuwow-2t-czerwony-1l-14286024414

 

Odkrecasz korek tego mniejszego zbiornika, ściskasz baniak, olej przepływa do małego zbiorniczka z miarką. Potem wylewasz potrzebną odmierzoną ilość oleju do benzyny.

Wszystko.

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.