Skocz do zawartości

Szybkie pytanko


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Mlody otarl sie o kant murku przy parkowaniu. Efekt to lekkie otarcie na granicy progu i blotnika, uszczerbek na feldze i przecieta opona.

Felge przeboleje, opony trzeba bedzie 2 nowe kupic, ale mam watpliwosc co z otarciem. Podjade do jakiegos lakiernika, ale uwazacie, ze potrzebne bedzie interwencja, czy mozna zostawic i raczej nic sie z tym nie powinno dziac? 

 

20231010_190024.jpg

20231010_190606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachę wyczyść i minimum co masz zrobić to pomalować lakierem bezbarwnym jak najszybciej ;] oczywiście przydałyby się lepsze środki, grunt żeby sól nie miała dojścia do gołej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Mlody otarl sie o kant murku przy parkowaniu. Efekt to lekkie otarcie na granicy progu i blotnika, uszczerbek na feldze i przecieta opona.

Felge przeboleje, opony trzeba bedzie 2 nowe kupic, ale mam watpliwosc co z otarciem. Podjade do jakiegos lakiernika, ale uwazacie, ze potrzebne bedzie interwencja, czy mozna zostawic i raczej nic sie z tym nie powinno dziac? 

 

Auto na Ciebie czy na mlodego? Moze warto rozwazyc zgloszenie z AC?

Bo jednak troche tych szkod jednak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał(a):

blachę wyczyść i minimum co masz zrobić to pomalować lakierem bezbarwnym jak najszybciej ;] oczywiście przydałyby się lepsze środki, grunt żeby sól nie miała dojścia do gołej blachy

No wlasnie o rdze sie najbardziej boje. Bo wizualnie, to praktycznie nie widac, miejsce i tak wiecznie zasyfione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Tak na szybko, to zamów na allegro puszkę spraju w kolorze po numerze lakieru, odtłuść, pryśnij 3 razy w odstępach 10 minut i będzie git. Zabezpiecz dookoła elementy, żeby nie zapruszyć.

Zalezy mi na tym, zeby to nie zaczelo rdzewiec. Taka operacja temu zapobiegnie?

Kod lakieru wg tabliczki LW5M, skoda citigo.

Takie cos? https://allegro.pl/oferta/vw-skoda-lw5m-3k-3k3k-dorabiany-lakier-spray-375ml-12766599385

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał(a):

Zalezy mi na tym, zeby to nie zaczelo rdzewiec. Taka operacja temu zapobiegnie?

Kod lakieru wg tabliczki LW5M, skoda citigo.

Takie cos? https://allegro.pl/oferta/vw-skoda-lw5m-3k-3k3k-dorabiany-lakier-spray-375ml-12766599385

Taki kupowałem wiele razy. Ostatnio malowałem cały zderzak w Mito z pół roku temu i trzyma elegancko. Dobrze rozpyla. Umyć przed samym malowaniem, odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, czy jakimś IPA, pozaklejać dookoła gazetami i psiknąć kilka razy w to miejsce. Można dodatkowo po ok godzinie dać jakiś klar w spraju, będzie kolejna powłoka. Zabezpieczy, bo to nie jest głębokie zarysowanie.

https://allegro.pl/oferta/lakier-spray-samochodowy-kolor-auta-nadwozia-400ml-10154507813

Edytowane przez kaczorek79
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Zalezy mi na tym, zeby to nie zaczelo rdzewiec. Taka operacja temu zapobiegnie?

Kod lakieru wg tabliczki LW5M, skoda citigo.

Takie cos? https://allegro.pl/oferta/vw-skoda-lw5m-3k-3k3k-dorabiany-lakier-spray-375ml-12766599385

U mnie było podobnie w Skodzie, tylko bez blach.

Rant felgi był mocno zarysowany, przetarłem papierem. Potem czarny lakier z pędzelkiem + bezbarwny. Praktycznie nie do poznania gdzie było uszkodzone. Opona była ok,  był  jedynie zadzior gumy, więc go skleiłem klejem do gumy. Trzyma się 2gi rok.

Blachę bym tymczasowo zabezpieczył nawet i bezbarwnym lakierem, oczywiscie wcześniej przeczyścił i odtłuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Taki kupowałem wiele razy. Ostatnio malowałem cały zderzak w Mito z pół roku temu i trzyma elegancko. Dobrze rozpyla. Umyć przed samym malowaniem, odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, czy jakimś IPA, pozaklejać dookoła gazetami i psiknąć kilka razy w to miejsce. Można dodatkowo po ok godzinie dać jakiś klar w spraju, będzie kolejna powłoka. Zabezpieczy, bo to nie jest głębokie zarysowanie.

https://allegro.pl/oferta/lakier-spray-samochodowy-kolor-auta-nadwozia-400ml-10154507813

Pod warunkiem, ze nie zdarte do gołej blachy, bo wtedy to wypadałoby wcześniej jakiś podkład dać przed tą bazą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.