Skocz do zawartości

bezpieczenstwo segment A i B


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

Od jakiegoś czasu powoli przymierzamy się d zakupu auta dla mojej.

 

jej ostatnio się widzi Aygo a ja mam jakiś strach w takim małym ... :)

kiedyś mi facet wymusił i puknął z boku ( miałem wtedy Fiata Bravo) i jakoś nie chciał bym a abym wtedy siedział w Aygo?

 

Myslicie że moje widzi misie ma sens czy piepsze głupoty i atuto segmentu A i segmentu B jest porównywalnie bezpieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zderzenia zastosowanie mają dwa prawa: zachowania energii i zachowania pędu. Energia jest rozpraszana (bardziej poprawnie można powiedzieć że energia kinetyczna jest zamieniana na energię cieplną) na różnorakie sposoby - strefy zgniotu itd. Ale pędu nie da się rozproszyć... 

 

Auto segmentu A czy B jest lżejsze. Jak odpowienie wzory się zastosuje, to wychodzi, że takie auto w czasie zderzenia "odbija" się bardziej. Większa zmiana prędkości w tej samej jednostce czasu, to większe przyśpieszenie i większe siły.

 

 

 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kris88 napisał(a):

Cześc,

Od jakiegoś czasu powoli przymierzamy się d zakupu auta dla mojej.

 

jej ostatnio się widzi Aygo a ja mam jakiś strach w takim małym ... :)

kiedyś mi facet wymusił i puknął z boku ( miałem wtedy Fiata Bravo) i jakoś nie chciał bym a abym wtedy siedział w Aygo?

 

Myslicie że moje widzi misie ma sens czy piepsze głupoty i atuto segmentu A i segmentu B jest porównywalnie bezpieczne ?

W starciu z dużym SUV czy to A czy B będzie Miazga. 
 

wygląda to tak https://info112.pl/2019/03/14/smiertelny-wypadek-na-dk-94-w-gotkowicach-nie-zyje-46-letnia-kobieta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Jak nie będzie poza miasto ta A jeździła to wogole bym się nie przejmował. 


Nie wiem jak w Warszawie, ale w Częstochowie jest kilka ulic na których można się rozpędzić do bardzo dużej prędkości, a niestety dochodzi na nich do częstych wypadków. W minioną sobotę wyłączyli sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Dąbrowskiego i skutkiem wypadek - 3 osoby w szpitalu w stanie ciężkim. Ulica Jana Pawła to taka po której nocą młodzi gniewni latają grubo ponad 100km/h na ograniczeniu do 70.

 

Nigdy nie wiemy na jakiego idiotę trafimy. Dla mnie klasa B to minimum przy dzisiejszych dużych Suvach.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem obecnie jest coraz większa popularność samochodów elektrycznych. Które mają znacznie większą masę niż dotychczasowe osobówki. Zderzenie z takim mamutem w samochodziku klasy A czy B zmienia cały rachunek bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Florydzialski napisał(a):

problemem obecnie jest coraz większa popularność samochodów elektrycznych

Ale one zawsze jedą wolno, żeby oszczędzać prąd. :hehe:

No i ten problem nie występuje w Polsce. Więcej jest jednak SUVów z kretynami za kółkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.