Skocz do zawartości

czy ktoś posiada szlifierke 125 parkside z regulacja obrotów?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytanie jak w temacie - chodzi dokładnie o takie ustrojstwo:

https://www.lidl.pl/p/parkside-szlifierka-katowa-pws-125-g6-1200-w/p100361388?mktc=shopping&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIoKfmxcfQggMV41aRBR35WQM-EAQYASABEgIGJPD_BwE

 

Interesuje mnie, czy posiada ona opcję blokady włącznika? w sensie że włączamy i nie musimy cały czas trzymać przycisku.
Orientuje się ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam, niedawno kupiłem. Blokada wydaje mi się że powinna być, ale trzyma 5 sekund, także lipa. Btw, starszy syn chyba za mocno dokręcił tarczę, a młodszy rozwalił blokadę. Nie ma tam podejścia na klucz, zostały kawałki tarczy w środku i przyszło mi do głowy, żeby brzeszczotem do metalu wyciąć tą tarczę do końca. Nigdy jeszcze mi się tak żadna szlifierka nie zakleszczyła jak ta. Spróbuje jeszcze młotem udarowym, bo zwykłym przecianakiem nie ma szans, nie ma nawet jak złapać niczym tego ustroistwa. Młodszy już kupił Yato 1.4kw za 225zł i wydaje się o niebo lepsza. Ten Parkside wyjątkowo mocno ciągnie od siły odśrodkowej, trzeba się trochę siłować z nią, Yato mocniejsza, ale w ogóle nie ciągnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Tak, mam, niedawno kupiłem. Blokada wydaje mi się że powinna być, ale trzyma 5 sekund, także lipa. Btw, starszy syn chyba za mocno dokręcił tarczę, a młodszy rozwalił blokadę. Nie ma tam podejścia na klucz, zostały kawałki tarczy w środku i przyszło mi do głowy, żeby brzeszczotem do metalu wyciąć tą tarczę do końca. Nigdy jeszcze mi się tak żadna szlifierka nie zakleszczyła jak ta. Spróbuje jeszcze młotem udarowym, bo zwykłym przecianakiem nie ma szans, nie ma nawet jak złapać niczym tego ustroistwa. Młodszy już kupił Yato 1.4kw za 225zł i wydaje się o niebo lepsza. Ten Parkside wyjątkowo mocno ciągnie od siły odśrodkowej, trzeba się trochę siłować z nią, Yato mocniejsza, ale w ogóle nie ciągnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Demontujesz osłonę tarczy, potem łapiesz szczypcami nastawnymi za pierścień wewnętrzny i odkręcasz zewnętrzny kluczem lub drugimi szczypcami nastawnymi:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontujesz osłonę tarczy, potem łapiesz szczypcami nastawnymi za pierścień wewnętrzny i odkręcasz zewnętrzny kluczem lub drugimi szczypcami nastawnymi:ok:
Osłony właśnie przed zdjęciem pierścieni się nie odkręcić. Śruby są bezpośrednio pod dolnym pierścieniem. Szczypcami nastawnymi próbowaliśmy, ale nic z tego, ślizga się. W najgorszym wypadku przetne nakrętke i założe starą.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

default_zlosnik.gif
 
 
Tak jak mówi, reszta ok, ale wystarczy dołożyć 100zł i wiele lepszy sprzęt. Ta szlifierka od początku mi nie leżała, zaraz po kupnie musiałem założyć tarcze 20cm diamentową i pierwsza śruba od osłony się ukręciła. I przy tarczy 20cm jest taka siła odśrodkowa, że trzeba z nią po prostu walczyć. Także Parkside już raczej nie zagości u mnie, mam wrażenie że nawet biedronkowe sprzęty są lepsze.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 00Tom00 napisał(a):

Cześć,

pytanie jak w temacie - chodzi dokładnie o takie ustrojstwo:

https://www.lidl.pl/p/parkside-szlifierka-katowa-pws-125-g6-1200-w/p100361388?mktc=shopping&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIoKfmxcfQggMV41aRBR35WQM-EAQYASABEgIGJPD_BwE

 

Interesuje mnie, czy posiada ona opcję blokady włącznika? w sensie że włączamy i nie musimy cały czas trzymać przycisku.
Orientuje się ktoś?

 

Niby jest, ale podczas pracy nie udało mi się jej skutecznie użyć. Dane wibracje powodują jej cofnięcie. Ogólnie, to drugi raz jej nie kupię. Jakaś taka dziwna, ciężka , niewygodna i słaba. 

Tą nitneo z Biedronki katuje już z 8-10 lat i nie chce się dziadostwo poddać. Jest poręczniejsza i do cięcia drobnicy jej używam, jak coś grubszego jest hikoki 230 mm. Kupiona kiedyś za około 320 zł. To jest nie do zatrzymania. Lidlowskiej używam w zasadzie tylko do szlifowania. Coś utnę tamtymi, a Lidl ma tarcze do szlifowania i na szybki bez przekładania tarczy mogę szlifować.

IMG_20231120_164749488_MFNR.jpg

17004954901463252048163316349044.jpg

17004956349204662451640959804787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej lidlowej szlifierki gdzieś od pół roku. Blokada dziwna, ale u mnie sama się nie odblokowuje. Reszta, moim zdaniem normalna, poza kablem zasilającym. Izolacja nie jest gumowa, tylko plastikowa. W chłodniejsze dni mocno twardnieje, a na wyjściu z odgiętki wierzchnia izolacja już pękła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pomocą młota udarowego też z Parksida pożyczonego od kumpla odkręciłem nakrętke, ale była tak zaciągnięta, że cały obrót trzeba było dupić. Luz na nakrętce jest tak duży, że nie ma się co dziwić, że się zaklinowało. Także nie wiem jak inne, bo wyrzynarka nawet chodzi, ale szlifierki nie polecam.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 18:15, 00Tom00 napisał(a):

 

Tak, posiada. Testowałem w sobotę...

 

Ale jak zwykle lubię sprzęt z Lidla, to do tej nie jestem przekonany... Na bagnach miałem Tilswall 125mm. Była bardziej poręczna i mimo że dostała w dupę ostro jak na sprzęt dla amatora, to nie narzekała. 

 

 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.