Skocz do zawartości

Alternatywne zasilanie łańcucha choinkowego LED


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kila zestawów łańcuchów świątecznych planując je zawiesić i sterować przy pomocy kontrolera zigbee.zawieszone to będzie wysoko i nie będzie łatwego dostępu do wtyczki.

Ale, myFriend wymyślił sobie sprytne tryby dla debili które mrugają falują itp. Ostatnim trybem jest świecić ciągle. Czyli żeby to normalnie włączyć trzeba 8razy naciskać przycisk.

Pytanie, jak to przerobić albo co kupić żeby to działało ciągle po włączeniu prądu?21191112269fd0945b77bf660f816363.jpg

 

425eab066dd3ebbcda02624042392d53.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat po ustawieniu pamiętał jaki był tryb, przynajmniej przez sezon. Miałem 4 łańcuchy z sonoffa sterowane.
Inaczej to chyba musiałbyś każdy łańcuch przerobić tak aby przycisk zastąpić innym zigbee i mieć zdalne sterowanie z niego.
Jest jeszcze najprostsza wersja - olać

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kiwal napisał(a):

 

Kupiłem kila zestawów łańcuchów świątecznych planując je zawiesić i sterować przy pomocy kontrolera zigbee.zawieszone to będzie wysoko i nie będzie łatwego dostępu do wtyczki.

Ale, myFriend wymyślił sobie sprytne tryby dla debili które mrugają falują itp. Ostatnim trybem jest świecić ciągle. Czyli żeby to normalnie włączyć trzeba 8razy naciskać przycisk.

Pytanie, jak to przerobić albo co kupić żeby to działało ciągle po włączeniu prądu?21191112269fd0945b77bf660f816363.jpg

 

425eab066dd3ebbcda02624042392d53.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

za mało rozebrałeś, nie widać dalej płytki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kiwal napisał(a):


Tak to wygląda dalej
3ef3b33f305ca9ad5fc2133d61e7a50c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zasilacz do tego jest? ja elektronikiem nie jestem ale trzeba wziac miernik w dlon i posprawdzac napiecia :) jak na wejsciu jest takie same jak na wyjsciach to wystarczy na krotko polaczyc przewody i gotowe

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mPh napisał(a):

zasilacz do tego jest? ja elektronikiem nie jestem ale trzeba wziac miernik w dlon i posprawdzac napiecia :) jak na wejsciu jest takie same jak na wyjsciach to wystarczy na krotko polaczyc przewody i gotowe

Zasilacza brak. Tam musi być 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwal napisał(a):

Zasilacza brak. Tam musi być 230V

Widzisz

przewód 1 to napięcie zasilające zmienne

Przewód 2 jak wyżej 

Przewód 3 stały minus jeden kanał diod 

Przewód 4 stały minus drugi kanał diod 

Przewód 5 stały plus 

 

Podejrzewam że gdyby przewód 3 i 4 złączyć razem i podłączyć pod wyprowadzenie (-) w mostku prostowniczym MB101F to łańcuch świeciłby światłem ciągłym. Jednak miernik w rękę i wtedy wszystko na sto procent będzie pewne. Ale tak na szybko mogę ci tyle powiedzieć 

IMG_20231122_155204.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Widzisz

przewód 1 to napięcie zasilające zmienne

Przewód 2 jak wyżej 

Przewód 3 stały minus jeden kanał diod 

Przewód 4 stały minus drugi kanał diod 

Przewód 5 stały plus 

 

Podejrzewam że gdyby przewód 3 i 4 złączyć razem i podłączyć pod wyprowadzenie (-) w mostku prostowniczym MB101F to łańcuch świeciłby światłem ciągłym. Jednak miernik w rękę i wtedy wszystko na sto procent będzie pewne. Ale tak na szybko mogę ci tyle powiedzieć 

IMG_20231122_155204.jpg

Przewody 3 i 4 odlutuj i przylutuj do test pada pomiędzy scalakami  (ten złoty okrąg). Przed podłączeniem do sieci sprawdz czy nie ma zwarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 21:47, Kiwal napisał(a):

 

Kupiłem kila zestawów łańcuchów świątecznych planując je zawiesić i sterować przy pomocy kontrolera zigbee.zawieszone to będzie wysoko i nie będzie łatwego dostępu do wtyczki.

Ale, myFriend wymyślił sobie sprytne tryby dla debili które mrugają falują itp. Ostatnim trybem jest świecić ciągle. Czyli żeby to normalnie włączyć trzeba 8razy naciskać przycisk.

Pytanie, jak to przerobić albo co kupić żeby to działało ciągle po włączeniu prądu?

 

425eab066dd3ebbcda02624042392d53.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Nie martw się problemem z zasilaniem. Po pierwszym deszczu i tak lampki trafi szlag - widze, jak hermetyczny jest sterownik i to jest wersja wewnętrzna. Pierwsza woda i koniec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał(a):

 

 

Nie martw się problemem z zasilaniem. Po pierwszym deszczu i tak lampki trafi szlag - widze, jak hermetyczny jest sterownik i to jest wersja wewnętrzna. Pierwsza woda i koniec.

 

 

 

Bzdury piszesz.

Mam 4 girlandy dokładnie na tych samych sterownikach (identyczne). Działały już 7 lat, to będzie ich 8my sezon. Światełka wieszane na zewnątrz, sterowniki niczym nie zabezpieczone tylko ułożone tak żeby bezpiśrednio na nie nie padał deszcze/śnieg !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bengamin napisał(a):

 

Bzdury piszesz.

Mam 4 girlandy dokładnie na tych samych sterownikach (identyczne). Działały już 7 lat, to będzie ich 8my sezon. Światełka wieszane na zewnątrz, sterowniki niczym nie zabezpieczone tylko ułożone tak żeby bezpiśrednio na nie nie padał deszcze/śnieg !

Opieram sie na swoim doswiadczeniu, gdzie tydzien wilgotnej pogody powodował, iz lampki przestawaly swiecić, a w sterowniku stała woda.

Oczywiscie był pod chmurką, bez zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maras77 napisał(a):

Opieram sie na swoim doswiadczeniu, gdzie tydzien wilgotnej pogody powodował, iz lampki przestawaly swiecić, a w sterowniku stała woda.

Oczywiscie był pod chmurką, bez zabezpieczeń.

Rozumiem ale nie można generalizować że wszystko co tanie i chińskie to szajs. Jak kilka tych kompletów kupowaliśmy to były czasy że oświetlenie świąteczne kupowało się w lipcu żeby zdążyło dojść na grudzień. Nie zabezpieczam tego niczym, wieszamy w Listopadzie i wiszą do Kwietnia, w moim przypadku w skrajnie niesprzyjających warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bengamin napisał(a):

Rozumiem ale nie można generalizować że wszystko co tanie i chińskie to szajs. Jak kilka tych kompletów kupowaliśmy to były czasy że oświetlenie świąteczne kupowało się w lipcu żeby zdążyło dojść na grudzień. Nie zabezpieczam tego niczym, wieszamy w Listopadzie i wiszą do Kwietnia, w moim przypadku w skrajnie niesprzyjających warunkach pogodowych.

U mnie się sprawdzają takie w hermetycznej obudowie, a i tak padają, bo korozja wchodzi w diody, które nie są dokładnie uszczelnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maras77 napisał(a):

U mnie się sprawdzają takie w hermetycznej obudowie, a i tak padają, bo korozja wchodzi w diody, które nie są dokładnie uszczelnione.

 

Ja mam (kilka sztuk) Sonoff Mini zamkniętych w pudełkach na żywność, otwory na przewody zaklejone klejem termicznym bo silikon się kruszył. Działają tak już kilka lat i codziennie włączają/wyłączają różne światła w ogrodzie czy fontannę. Co ciekawe te modele R1 z dodatkowym czarnym kablem anteny mają lepszy sygnał niż nowsze modele R2 z wbudowaną anteną (w tych sztukach co są bardziej oddalone od domu w ogrodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kiwal napisał(a):

Jak to wyglada"?

image.png.40a8bb4479061e0f0f3cee531de469bf.pngTaki mostek zwykle wkładam.

 

Do dwóch nóżek oznaczonych ~ dajemy zasilanie (1 i 2 z rysunku kolegi @wojteq85) ,5 do plusa, a do minusa 3 i 4.

image.png.c81967dd7ee708f9e782a5bbc49bf11a.png

 

Jak potrzebujemy gniazdko na końcu łańcucha wykorzystać, to:

A. Albo podpinamy je również do 1 i 2 - wtedy mamy na końcu normalny prąd zmienny i możemy kolejny łańcuch podpiąć z opcją migania czy coś innego.

B. Podpinamy je do plusa i minusa a w kolejnym łańcuchu znowu wywalamy skrzyneczkę i łączymy bezpośrednio z wtyczką 3+4 do jednej żyły, 5 do drugiej żyły. Tylko wtedy działa tylko w jednym połączeniu wtyczka/gniazdo, jak wepniemy odwrotnie, to się nic nie stanie, po prostu nie zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekMiz napisał(a):

Ja ten problem rozwiązałem tak, że zasilanie do miejsca gdzie będą wisiały takie ozdóbki świetlne dałem przez włącznik sterowany on-line. :)

Nie działa w przypadku lampek z pierwszego postu, bo domyślnie włączają się w trybie migania i za każdym razem trzeba przeklikać do stałego świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.