Skocz do zawartości

Kadjar,megane silniki


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

https://motohigh.pl/2023/10/01/renault-megane-iv-silniki-wady-zalety-opinie/

 

Może to przyda się, w zasadzie można odnieść gamę silników do kadjara

Co do silników benzynowych: ten 1,3 miałem w qashqai 3 lata (wersja 140 KM) i uważam, że to niezła konstrukcja, zużycie paliwa akceptowalne i dynamika do przyjęcia. O trwałości nie za wiele powiem, bo sprzedałem z przebiegiem symbolicznym, ale pogaduszki w serwisie pozwalają stwierdzić, że nie ma z nimi problemów przy większych przebiegach. Pakują to zresztą też do merca i nissana właśnie (wspólna konstrukcja renault i merca)

Z diesla użytkuję 1,5 dCi już 18 lat, ale w kangoo. Początkowo miał ten silnik bolączki (pamiętam o "przekręcających się" panewkach, ale to ponoć historia. Mój tego  nie doświadczył, ale przebieg też nie za bardzo jak na diesla zrobiony, bo raptem ~170 kkm.

Resztę dopowiedzą pewnie inni użytkownicy, jak odkopią temat*

 

* te kąciki tematyczne to powoli zdychają - w niektórych nowy wątek raz na pół roku ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych - różnej maści - artykułach czasami potrafią się trafić babole (nie to, żebym się tego, konkretnego czepiał). Polecam fora skupione na konkretnej marce albo modelu. Tam jest więcej informacji i szersze audytorium. 

I stąd też zmierzch Autokącika.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 19:26, arek_m napisał(a):

Witam .Jakie silniki sa względnie mało awaryjne w kadjar i np megane  z roczników min 2016r ? ewentualnie jakies bolączki jak są..  Auto do miasta generalnie .pozdrawiam

w 2106 był jeszcze 1.2 Tce, raczej opcja z tych "może być mina"-https://francuskie.pl/jest-wazna-decyzja-sadu-w-sprawie-silnikow-1-2-tce-w-samochodach-renault-dacia-i-nissan/#google_vignette

Użytkowaliśmy megane IV z tym silnikiem, auto miało najeżdżone w okolicy 170 tyś.km, jednak sam silnik ok. 110 tyś.km. Był to drugi silnik w tym aucie, poprzedni został w ramach gwarancji wymieniony ze względu na zużycie oleju. U nas nie żarł praktycznie nic, między wymianami ( czyli 10-12 tyś km ) dolewałem resztkę z 5 litrów, bo do silnika "wchodzi" 4,7 litra. Spalanie po mieście do 7,5 litra. Całkiem żwawo i przyjemnie napędzał auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, r1sender napisał(a):

w 2106 był jeszcze 1.2 Tce, raczej opcja z tych "może być mina"-https://francuskie.pl/jest-wazna-decyzja-sadu-w-sprawie-silnikow-1-2-tce-w-samochodach-renault-dacia-i-nissan/#google_vignette

Użytkowaliśmy megane IV z tym silnikiem, auto miało najeżdżone w okolicy 170 tyś.km, jednak sam silnik ok. 110 tyś.km. Był to drugi silnik w tym aucie, poprzedni został w ramach gwarancji wymieniony ze względu na zużycie oleju. U nas nie żarł praktycznie nic, między wymianami ( czyli 10-12 tyś km ) dolewałem resztkę z 5 litrów, bo do silnika "wchodzi" 4,7 litra. Spalanie po mieście do 7,5 litra. Całkiem żwawo i przyjemnie napędzał auto. 

Prędzej myslałbym o tym 1,3 140KM aby juz ominąc ten 1,2 .. Kadjar,Qasghai ,cmax,cos podobnego.Mało problemowego ,elektryka czy silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek_m napisał(a):

Prędzej myslałbym o tym 1,3 140KM aby juz ominąc ten 1,2 .. Kadjar,Qasghai ,cmax,cos podobnego.Mało problemowego ,elektryka czy silnik.

 

z elektroniką nie mieliśmy problemów żadnych, mechanicznie również. Dla mnie bardzo przyjemne auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.01.2024 o 18:46, arek_m napisał(a):

Prędzej myslałbym o tym 1,3 140KM aby juz ominąc ten 1,2 .. Kadjar,Qasghai ,cmax,cos podobnego.Mało problemowego ,elektryka czy silnik.

 

Posiadałem przez ponad 5 lat Megane z silnikiem 1,2 Tce i...złego słowa o nim nie mogę powiedzieć .Oleju nie palił ,był cichy i w miarę oszczędny, dynamika raczej przeciętna ,z tym że na przejechane coś ok. 60 kkm wymian olejowych było 7 (siedem) .Ale skończyła się 5 letnia gwarancja i...od prawie trzech  lat mam Kadjara 1,3 Tce z automatem EDC .Po przejechaniu 27 kkm niewiele o niezawodności można powiedzieć ,poza tym...że nic się nie dzieje. Spalanie jak dla mnie więcej niż OK. średnia po przejechaniu 7 tys. od wymiany oleju 7,8 l ,jazda w 70 % w mieście ,w trasie się nie męczy mocy ma dosyć. Samochód mogę polecić ,z tym że z tego co wiem egzemplarze po lifcie (chyba od 2019 i dopiero w nich był montowany 1,3 Tce) mają lepiej wykonane i spasowane wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stalan napisał(a):

Posiadałem przez ponad 5 lat Megane z silnikiem 1,2 Tce i...złego słowa o nim nie mogę powiedzieć .Oleju nie palił ,był cichy i w miarę oszczędny, dynamika raczej przeciętna ,z tym że na przejechane coś ok. 60 kkm wymian olejowych było 7 (siedem) .Ale skończyła się 5 letnia gwarancja i...od prawie trzech  lat mam Kadjara 1,3 Tce z automatem EDC .Po przejechaniu 27 kkm niewiele o niezawodności można powiedzieć ,poza tym...że nic się nie dzieje. Spalanie jak dla mnie więcej niż OK. średnia po przejechaniu 7 tys. od wymiany oleju 7,8 l ,jazda w 70 % w mieście ,w trasie się nie męczy mocy ma dosyć. Samochód mogę polecić ,z tym że z tego co wiem egzemplarze po lifcie (chyba od 2019 i dopiero w nich był montowany 1,3 Tce) mają lepiej wykonane i spasowane wnętrze.

Czyli silniki sa ok i skrzynia tez ...nie ma problemów jak piszesz.. a z elektryką jak ? bo to renówka to rózne rzeczy sie paliły kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, arek_m napisał(a):

Czyli silniki sa ok i skrzynia tez ...nie ma problemów jak piszesz.. a z elektryką jak ? bo to renówka to rózne rzeczy sie paliły kiedyś.

Megane przejechała od wyjazdu z salonu prawie 6 lat zupełnie bezawaryjne.Jedyną usterką było zapocenie na pokrywie rozrządu które ASO usunęło w ramach 5 letniej gwarancji( na miesiąc przed jej końcem ). W Kadjarze raz w pierwszym tygodniu eksploatacji ,zawiesił się system na...włączonej kamerze cofania.Po wyłączeniu silnika i po ponownym załączeniu ,problem znikł i już nie powrócił.Po miesiącu robiłem aktualizację map w nawigacji i samego systemu ,od tej pory wszystko śmiga jak należy już trzeci rok.Tak na koniec,to moje trzecie Renault pod rząd i myślę że nie ostatnie:ok:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arek_m napisał(a):

Czyli silniki sa ok i skrzynia tez ...nie ma problemów jak piszesz.. a z elektryką jak ? bo to renówka to rózne rzeczy sie paliły kiedyś.

 

Wez tylko pod uwage, ze kolega kupuje nowe, jezdzi kilka lat i nie robi duzych przebiegow.

Mysle, ze nawet z Puretch bylby zadowolony przy takiej eksploatacji ;)

A tak na serio, to odpuscilbym profilaktycznie 1,2Tce i automaty w tych Renault w przypadku uzywek.

1,3 Tce to chyba bezpieczniejszy wybor, nie slychac o wiekszych problemach poki co.

A silnik stosowany rowniez w Nissanie, Mercedesie i Dacia, wiec sporo tego jezdzi.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wez tylko pod uwage, ze kolega kupuje nowe, jezdzi kilka lat i nie robi duzych przebiegow.

Mysle, ze nawet z Puretch bylby zadowolony przy takiej eksploatacji ;)

A tak na serio, to odpuscilbym profilaktycznie 1,2Tce i automaty w tych Renault w przypadku uzywek.

1,3 Tce to chyba bezpieczniejszy wybor, nie slychac o wiekszych problemach poki co.

A silnik stosowany rowniez w Nissanie, Mercedesie i Dacia, wiec sporo tego jezdzi.

Bede myslał chyba ogólnie nad manualna skrzynia czy to bedzie kadjar czy Qasghai z tym silnikiem czy inne auto..Oczywiście uzywka do 80K max.Natazie robie ogólne rozeznanie wsród silników co mało probemowe..a cos jedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stalan napisał(a):

Bezpieczny wybór ,ale...czy w życiu zawsze wszystko musi być racjonalne ?.

No nie musi ,zobacze jeszcze ,ale po co robic sobie problemy ,wolę życ bez nich .A inni niech kupują co chcą ,ich pieniądze,auta i zycie ..😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stalan napisał(a):

Z tymi przebiegami to różnie bywa...

 

Ja sie zgadzam, ze jak sie dba tak sie ma :ok:

Ale to sie najlepiej sprawdza, jak kupisz nowe auto w salonie i znasz je od poczatku.

Przy uzywce to zawsze mniejsza lub wieksza loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.