Skocz do zawartości

Zapieczone pierścienie + nafta


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nafta działa na zapieczone pierścienie?

Dłubię w starym silniku z początku lat 90-tych, czapka zdjęta, zalana naftą jak poniżej (innej nie znalazłem), zajrzałem po 2h od zalania i 3 cylindry puste, w 1 niewiele ubyło

Pomoże to coś? ;];];] 

Czapka zdjęta bo poszła uszczelka między cylindrami, i przy okazji zalałem pierścienie

 

Nafta taka, innej nie znalazłem w obi https://www.obi.pl/rozpuszczalniki-i-rozcienczalniki/dragon-nafta-swietlna-500-ml/p/3499100

;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zleciało to dobrze, znaczy niedobrze bo może świadczyć właśnie o zapieczonych pierścieniach ;)

ale to zalewanie to trzeba powtarzać, w końcu powinno przestać przelatywać

ja kupowałem naftę techniczną o taką: https://www.petrostar.pl/lakiernictwo/rozpuszczalniki/klingon/klingon-nafta#w973655301

przez jakiś tydzień jeździłem i dolewałem codziennie i silnik teraz pali trochę mniej oleju...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zleciało to dobrze, znaczy niedobrze bo może świadczyć właśnie o zapieczonych pierścieniach
ale to zalewanie to trzeba powtarzać, w końcu powinno przestać przelatywać
ja kupowałem naftę techniczną o taką: https://www.petrostar.pl/lakiernictwo/rozpuszczalniki/klingon/klingon-nafta#w973655301
przez jakiś tydzień jeździłem i dolewałem codziennie i silnik teraz pali trochę mniej oleju...
 
Dolewales i jeździłeś??!! :-O
Co to był za silnik- wolnossak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lagunie 2 1.8 zalałem naftą 2 razy, potem acetonem, znoeu naftą, ręcznie pokręciłem silnikiem i przestało spływać. Odessałem to co zostało, odpaliłem i przejechałem się 10 minut, żeby to co przeleciało zrobiło płukanie. Wymieniłem olej i silnik przestał palić olej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał(a):

Dolewales i jeździłeś??!! 😮
Co to był za silnik- wolnossak?

Nie, samochód stał na kanale przez tydzień albo ponad - już nie pamiętam dokładnie. 

Po wszystkim wymieniłem uszczelkę dekla (przy okazji okazało się, że uszczelki świec już puszczały), wymieniłem olej i filtr, dostał trochę mgły olejowej na rozruch do cylindrów i dopiero jazda.

Wolnossący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 09:28, muzz napisał(a):

jak zleciało to dobrze, znaczy niedobrze bo może świadczyć właśnie o zapieczonych pierścieniach ;)

 

 

Zalałem wczoraj ok 15, dziś o 8 w jednym cylindrze jeszcze było :bzik: na razie ponawiam

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.