Skocz do zawartości

Oleje z supermarketu


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przypadkiem zabłądziłem w alejkę samochodową w Auchan i zdziwił mnie wybór i ceny olejów: wybór b.duży, ceny niewiele (15-20zł na 5l bańce) wyższe niż na Allegro, czy hurtowni pokroju Petrostar).

 

I tak się zastanawiam, czy ryzyko podróbki w takim Auchan jest niższe/takie samo/wyższe niż w jakiejś hurtownii/Allegro :hmm:

 

Z uwagi na to, że olej wymieniam raczej często (!0kkm), to w grę wchodzą:

- Mannol 

- Motul

- GM 

wszystkie 5w30/5w40 low-saps, czy tam inne dexos 2

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając trochę jak działają zamówienia w wielkich sieciówkach i na czym robią kasę jestem pewien, że nikt tam nie będzie się bawił w zamawianie nie wiadomo jakiego towaru od jakiegoś podejrzanego dostawcy. Inna sprawa, że ktoś może coś podmienić na etapie już niższym, na poziomie hurtowni, ale też jest to mało prawdopodobne. Moim zdaniem prawdopodobieństwo trafienia na podrobiony towar jest zdecydowanie niższe (wręcz pomijalne) w stosunku do nie wiadomo kogo z Allegro. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał(a):

Inna sprawa, że ktoś może coś podmienić na etapie już niższym, na poziomie hurtowni

 

I mechanik też... A najgorsi są Ci pracownicy na hali w matkecie, podmieniają po 5 opakowań dziennie. Kuzynka sąsiadki widziała na własne oczy! 

 

A tak na serio: to może gdzieś ktoś jedna bańkę podmieni, żeby sobie za darmo zrobić olej. Na większą skala absolutnie nikt takiej prywaty nie będzie odstawiał, bo jak? Jak ma dostęp do lewych olejów, które wyglądają jak fabryczne, to raczej opchnie je na allegro, niż będzie ryzykował jakieś podmianki, żeby potem oryginały sprzedawać na allegro za tyle samo?!

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grogi napisał(a):

 

I mechanik też... A najgorsi są Ci pracownicy na hali w matkecie, podmieniają po 5 opakowań dziennie. Kuzynka sąsiadki widziała na własne oczy! 

 

A tak na serio: to może gdzieś ktoś jedna bańkę podmieni, żeby sobie za darmo zrobić olej. Na większą skala absolutnie nikt takiej prywaty nie będzie odstawiał, bo jak? Jak ma dostęp do lewych olejów, które wyglądają jak fabryczne, to raczej opchnie je na allegro, niż będzie ryzykował jakieś podmianki, żeby potem oryginały sprzedawać na allegro za tyle samo?!

 

Wydaje mi sie, ze najwiecej podrobionych olei jest w internetowych opowiesciach ;]

 

  • Lubię to 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 19:54, Maciej__ napisał(a):

 

Wydaje mi sie, ze najwiecej podrobionych olei jest w internetowych opowiesciach ;]

 

Coś tam łapali...

https://motofocus.pl/oleje-i-plyny/64944/podrabiali-oleje-silnikowe-i-wprowadzali-do-obrotu-to-nie-pierwszy-przypadek

 

tyle że już hurtownie miały ten olej podrobiony... także podróby idą na większą skalę niż bezpośredni handelek z allegro, wtedy łatwiej zgubić trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.