Skocz do zawartości

Jakie belki na relingi - Amos?


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Potrzebuje belki na relingi do Vitary 2021 rok. Głównie do przewożenia 4 rowerów (2 duże, 2 dziecięce). Nie chcę wydać miliona, bo potrzebuje to na parę wypadów w roku. Ale jak już założę bagażnik w sezonie, to pewnie będzie jeździł zamontowany do jesieni, więc fajnie jakby było w miarę cicho.

 

Wpadł mi w oko bagażnik Amos BOSS DYNAMIC - belki aerodynamiczne. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem? Jak z hałasem, montażem, wykonaniem? Cena jest bardzo zachęcająca, bo okolice 500 zł. Wczoraj byłem w lokalnym sklepie, to gość mi proponował jakiegoś Taurusa za 1000 zł lub Thule za okolice 1500... no nie mam przekonania. Dwa dodatkowe pytania:

- jaka długość na 4 rowery? Ten ma 107 cm, kolejny to już 130 cm, ale wtedy belki wystają jak trzepak.

- po co jest zamek w belkach (opcja dodatkowo płatna, ale nie wiem czy potrzebuję)? 

 

image.png.f14a9027bae1bc2d33c5d3c83826a459.png

 

Opcjonalnie - mam belki Cruz, w kształcie zaokrąglony trapez, mogę dokupić zestaw montażowy za ok. 180 zł. Ale obawiam się o głośność, poza tym wydają mi się ze trochę za krótkie (do potwierdzenia z producentem). Czy różnica w hałasie między nimi a tymi podlinkowanymi Amos będzie zauważalna? Zwłaszcza, że będą jeszcze na stałe 2 uchwyty rowerowe?

 

image.png.beb9d7782b5b4a69bf2b2e1b9f425960.png

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej używam takiego (sprawdziłem do Vitary II też pasuje)

https://www.interpack.eu/product-pol-10239-Bagaznik-dachowy-Inter-Pack-Quiet-XM-IR-90-86.html

@jareczekmtb mi polecił

robi się trochę głośniej przekraczając 80 km/h, w trasie jechałem tak 110-120 max i całkiem ok

Wykonanie w porządku, fajnie wygląda. Zamek w belce jest po to żeby nikt tak łatwo Ci nie zdjął tego bagażnika ;] 

 

Tylko pytanie czy da się tutaj upchnąć 4 mocowania na rower bo w tym doświadczenia nie mam. A szerokości belek są podane 86 i 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał(a):

Hej używam takiego (sprawdziłem do Vitary II też pasuje)

Dzięki. Podobają mi się te bez wystających belek, ale mam obawy o zmieszczenie (w przyszłości) 4 rowerów. Ale cena super.

 

Co do zamków - ok, czyli żeby nie wysunąć 'osprzętu' na bok. To w taki razie nie ma potrzeby, mam zamki na mocowaniu uchwytów do belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pito napisał(a):

Co do zamków - ok, czyli żeby nie wysunąć 'osprzętu' na bok. To w taki razie nie ma potrzeby, mam zamki na mocowaniu uchwytów do belek.

Ja też mam te zamki w uchwytach, chodzi o to że jak masz bagażnik z 4 uchwytami i belki są tylko na śruby złapane to łatwo to odkręcić, wrzucić całość do busa i pojechać ;] . Chociaż te zamki też nie są jakieś super ale już trzeba by coś przewiercić czy puknąć młotkiem i może ktoś zwróci na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
25 minut temu, bielaPL napisał(a):

Ja też mam te zamki w uchwytach, chodzi o to że jak masz bagażnik z 4 uchwytami i belki są tylko na śruby złapane to łatwo to odkręcić, wrzucić całość do busa i pojechać ;] . Chociaż te zamki też nie są jakieś super ale już trzeba by coś przewiercić czy puknąć młotkiem i może ktoś zwróci na to uwagę.

Hmm, czekaj. bo nie rozumiem. Patrzyłem teraz na te belki Cruz które mam. Śruby między stopą a belką są ukryte pod plastikową obudową, zamykaną na zamek. Żeby się do nich dostać, trzeba zniszczyć ten plastik, albo sforsować zamek w stopie. A wtedy to już prościej odkręcić cały bagażnik. 

 

Edit: O, dokładnie tak to wygląda od dołu - nie ma dostępu do śrub.

 

image.png.bbb600330c612430485bbae94c05a923.png

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pito napisał(a):

Hmm, czekaj. bo nie rozumiem. Patrzyłem teraz na te belki Cruz które mam. Śruby między stopą a belką są ukryte pod plastikową obudową, zamykaną na zamek. Żeby się do nich dostać, trzeba zniszczyć ten plastik, albo sforsować zamek w stopie. A wtedy to już prościej odkręcić cały bagażnik. 

no właśnie o tym zamku pisałem, w belce na zewnątrz

 

w moim jest tak jak piszesz o Cruz

W tym atos widzę że zamek raczej zapobiega zdjęciu całej belki, nie blokuje wysuwania uchwytu rowerowego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bielaPL napisał(a):

no właśnie o tym zamku pisałem, w belce na zewnątrz

 

w moim jest tak jak piszesz o Cruz

W tym atos widzę że zamek raczej zapobiega zdjęciu całej belki, nie blokuje wysuwania uchwytu rowerowego

Przeczytałem jeszcze raz ze zrozumieniem i widzę że się nie zrozumieliśmy :) Moje uchwyty rowerowe są wyposażone w zamek. Nie wysuniesz uchwytu bez kluczyka (albo wiertarki :))

Czyli zamek w belkach jest tylko po to, żeby zapobiec wysunięciu osprzętu na bok (uchwyt na narty, rowery itp), jeżeli jest mocowany tylko na śruby. Wychodzi na to, że ja nie potrzebuję.

 

image.png.4f00c35c3db0c12cf139d6a9112b6de9.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pito napisał(a):

Czyli zamek w belkach jest tylko po to, żeby zapobiec wysunięciu osprzętu na bok (uchwyt na narty, rowery itp), jeżeli jest mocowany tylko na śruby. Wychodzi na to, że ja nie potrzebuję.

zamek w belce jest po to żeby nie było łatwego dostępu do śrub mocujących belki ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bielaPL napisał(a):

zamek w belce jest po to żeby nie było łatwego dostępu do śrub mocujących belki ;] 

Ok, w tym moim Cruz zamek w belce nic by nie zmienił - śruby są dostępne tylko od dołu i ukryte za plastikiem stopy (uchwytu relingu), który jest zabezpieczony swoim zamkiem. Zobaczę jak jest w tym Amos i InterPack. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pito napisał(a):

Czy różnica w hałasie między nimi a tymi podlinkowanymi Amos będzie zauważalna? Zwłaszcza, że będą jeszcze na stałe 2 uchwyty rowerowe?

Jeśli chodzi o hałas to zależy od kilku rzeczy więc ciężko się wypowiedzieć 

Czasami samo przesunięcie belki (do przodu lub do tyłu) zmienia hałas. Do tego rozumiem, że będziesz jeździł z uchwytami rowerowymi i to też zmienia hałas. Ważne żeby wszelkiego rodzaju rowki dobrze pouszczelniać. Szerokość musisz sam sobie sprawdzić, jak masz uchwyty na rowery, pakuj naprzemian przodem i tyłem do kierunku jazdy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pito napisał(a):

Dzięki. Podobają mi się te bez wystających belek, ale mam obawy o zmieszczenie (w przyszłości) 4 rowerów. Ale cena super.

 

Co do zamków - ok, czyli żeby nie wysunąć 'osprzętu' na bok. To w taki razie nie ma potrzeby, mam zamki na mocowaniu uchwytów do belek.

 

Zmiescisz w ogole 4 rowery na Vitare? 

Ja bym jednak rozwazyl hak + platforme, zupelnie inna jakosc jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pito napisał(a):

 

Wpadł mi w oko bagażnik Amos BOSS DYNAMIC - belki aerodynamiczne. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem? Jak z hałasem, montażem, wykonaniem? Cena jest bardzo zachęcająca, bo okolice 500 zł. Wczoraj byłem w lokalnym sklepie, to gość mi proponował jakiegoś Taurusa za 1000 zł lub Thule za okolice 1500... no nie mam przekonania. Dwa dodatkowe pytania:

- jaka długość na 4 rowery? Ten ma 107 cm, kolejny to już 130 cm, ale wtedy belki wystają jak trzepak.

- po co jest zamek w belkach (opcja dodatkowo płatna, ale nie wiem czy potrzebuję)? 

 

image.png.f14a9027bae1bc2d33c5d3c83826a459.png

 

 

Miałem 2 x Amos, w poprzednim aucie łapa wgniotła mi blachę podczas mega upałów i silnych wiatrów na autostradzie. Końcowo wcześniej sprzedałem auto, odpuściłem walkę w sądzie ;l

Później miałem na relingi zintegrowane, te już szkód nie narobiły. Są tanie i prawie dobre.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Zmiescisz w ogole 4 rowery na Vitare? 

Ja bym jednak rozwazyl hak + platforme, zupelnie inna jakosc jazdy.

W sumie nie wiem czy 4 wejdą. Przymierze po pracy te dwa uchwyty co mam do belek 110 cm. Ale póki co to mamy 2 duże rowery i 2x 16", które wchodzą do bagażnika. Zakładam że takie 20" to jakoś wiele szerokości nie zajmą, ale to sprawa na przyszły rok.

 

Co do platformy - myślałem o tym, ale montaż haka + platforma to jest 4-5 tys. PLN. I bardziej rozważam wygodę montażu, niż jakość jazdy. Nie jesteśmy aż tak zapalonymi kolarzami, pewnie parę razy (powiedzmy 5) w tym roku skoczymy do Puszczy Niepołomickiej (ode mnie to 5-15 km) i może 1-2 razy gdzieś dalej (100 km). Na wakacje nie zamierzam tachać rowerów. Więc tu załatwiam temat za 500 zł, lub nawet 180, jesli uda się z tym Cruz'em. A jak się jazda spodoba dzieciom, to pomyślimy o haku i platformie, ale wtedy być może będzie nowe auto. Póki co miałem tego Cruz'a na Astrze i nie było tragedii z jazdą i montażem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używany oryginał ( z tego co pamiętam wyprodukowany w Szwecji) w eleganckim stanie,  za 4 stówki z przesyłką. Jeszcze nie testowałem a jedynie przymierzyłem do samochodu.

Na belki zakładam Aguri Acuda, które używałem w poprzednim samochodzie

Edytowane przez lukaszek1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, idąc tropem @bielaPL kupiłem InterPack, tyle że inny model (Virgo IR 120). Na Allegro mają od groma pozytywnych opinii, ktoś tam pisał i wrzucał zdjęcia, że do S-Crossa pasują idealnie, a cena (419 zł) taka, że nawet nie chce mi się kombinować z moimi starymi Cruz'ami. Może jeszcze uda się je sprzedać za jakąś stówkę? Zdam relacje jak wrażenia po montażu i testach.

 

image.png.416d4a4431cf80890bdfb391794aac45.png

 

 https://www.interpack.eu/product-pol-8025-Bagaznik-dachowy-Inter-Pack-Virgo-IR-120-na-relingi-zintegrowane.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pito napisał(a):

Dobra, idąc tropem @bielaPL kupiłem InterPack, tyle że inny model (Virgo IR 120). Na Allegro mają od groma pozytywnych opinii, ktoś tam pisał i wrzucał zdjęcia, że do S-Crossa pasują idealnie, a cena (419 zł) taka, że nawet nie chce mi się kombinować z moimi starymi Cruz'ami. Może jeszcze uda się je sprzedać za jakąś stówkę? Zdam relacje jak wrażenia po montażu i testach.

 https://www.interpack.eu/product-pol-8025-Bagaznik-dachowy-Inter-Pack-Virgo-IR-120-na-relingi-zintegrowane.html

 

Te Interpack koledzy polecali, całkiem porządne te belki robią.

Ja osobiście używane belki sprzedałem taniej o 30 zł niż 2 lata temu nowe, nowe obecnie +50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Belki zamontowane. Montaż prosty i szybki, 1 śrubka na każdej stopie. Na plus, że dość niskie i ładnie wyglądają na samochodzie.

IMG_20240414_0925492.jpg.46cde50602059b0cb6916f7613a93b15.jpg

Mam zamontowane jeszcze 2 uchwyty rowerowe. Jechałem dziś 120, jest szum, ale nie jednostajny, tylko takie podmuchy, w sumie jakbym nie wiedział że mam bagażnik, to bym nie zwrócił uwagi, w Vitarze ogólnie jest głośno od lusterek. Do 100 praktycznie ich nie słychać. Poprzednie Cruz to Gwizdały i szumiały wkurzająco na Astrze od prędkości 70 km/h.

 

Podsumowując - polecam, jestem bardzo zadowolony, a cena jak za darmo w porównaniu do Thule.

 

 

 

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 09:51, Pito napisał(a):

Cześć

 

Potrzebuje belki na relingi do Vitary 2021 rok. Głównie do przewożenia 4 rowerów (2 duże, 2 dziecięce). Nie chcę wydać miliona, bo potrzebuje to na parę wypadów w roku. Ale jak już założę bagażnik w sezonie, to pewnie będzie jeździł zamontowany do jesieni, więc fajnie jakby było w miarę cicho.

 

Wpadł mi w oko bagażnik Amos BOSS DYNAMIC - belki aerodynamiczne. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem? Jak z hałasem, montażem, wykonaniem? Cena jest bardzo zachęcająca, bo okolice 500 zł. Wczoraj byłem w lokalnym sklepie, to gość mi proponował jakiegoś Taurusa za 1000 zł lub Thule za okolice 1500... no nie mam przekonania. Dwa dodatkowe pytania:

- jaka długość na 4 rowery? Ten ma 107 cm, kolejny to już 130 cm, ale wtedy belki wystają jak trzepak.

- po co jest zamek w belkach (opcja dodatkowo płatna, ale nie wiem czy potrzebuję)? 

 

 

Opcjonalnie - mam belki Cruz, w kształcie zaokrąglony trapez, mogę dokupić zestaw montażowy za ok. 180 zł. Ale obawiam się o głośność, poza tym wydają mi się ze trochę za krótkie (do potwierdzenia z producentem). Czy różnica w hałasie między nimi a tymi podlinkowanymi Amos będzie zauważalna? Zwłaszcza, że będą jeszcze na stałe 2 uchwyty rowerowe?

 

Rzuć okiem na Allegro/olx.

Ja dwa i pół roku temu kupiłem zestaw thule'a za mniej niż pół ceny. Fakt, wszystko oddzielnie. Praktycznie nowe belki, nie było śladów użycia, tyle że bez pudełka czy instrukcji, stopy podobnie. Adaptery gość używał 3 razy zimą, zmieniał auto i sprzedawał tylko owe adaptery bo resztę bagażnika zostawiał. 

 

Co do belek Cruze które Posiadasz - jeśli nie będą za krótkie, to IMO za 180 zł warto je wykorzystać. Wątpię żeby było głośniej, różne belki mam lub miałem i prostokątne w jednym aucie hałasowały mniej niż "opływowe" w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Majkiel napisał(a):

 

Rzuć okiem na Allegro/olx.

Ja dwa i pół roku temu kupiłem zestaw thule'a za mniej niż pół ceny. Fakt, wszystko oddzielnie. Praktycznie nowe belki, nie było śladów użycia, tyle że bez pudełka czy instrukcji, stopy podobnie. Adaptery gość używał 3 razy zimą, zmieniał auto i sprzedawał tylko owe adaptery bo resztę bagażnika zostawiał. 

 

Co do belek Cruze które Posiadasz - jeśli nie będą za krótkie, to IMO za 180 zł warto je wykorzystać. Wątpię żeby było głośniej, różne belki mam lub miałem i prostokątne w jednym aucie hałasowały mniej niż "opływowe" w innym.

Już kupione InterPack - zobacz post wyżej 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.