Skocz do zawartości

Kosiarka traktorek


Rekomendowane odpowiedzi

Jest potrzeba zakupu kosiarki traktorka. Areał do golenia to ok. 600-700 m2. Na jakie kluczowe parametry spoglądac i co wybrać?

Sprzęt nowy a budżet 10 KPLN. 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600-700 m to niewiele jak na traktorek. Więc może być z tych najmniejszych. 

Ja ceniłem sobie przekładnie hydrokinetyczną z pedałem gazu przód - tył. Szybko się manewrowało. Ale nie wiem, czy znajdzie w tym budżecie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

600-700 m to niewiele jak na traktorek. Więc może być z tych najmniejszych. 

Ja ceniłem sobie przekładnie hydrokinetyczną z pedałem gazu przód - tył. Szybko się manewrowało. Ale nie wiem, czy znajdzie w tym budżecie.

 miało być 6000-7000 m :facepalm: ... ale w sumie chyba przesadziłem. Całość ma hektar, na tym ok. 400 metrów zabudowań ... z tego co zostało koszone jest może 1/3.

 

coś takiego nada się ? link allegro 

 

image.png.ef0add1a514ec4e44382017ee17f85ba.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Randar napisał(a):

coś takiego nada się ? link allegro

 

Nie wiem, jak z mocą, bo 9KM to brzmi trochę mało.

Ja mam 17KM - przynajmniej na papierze - i daje radę, ale przy mulczowaniu gęstej trawki trochę czuć, że się męczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Randar napisał(a):

 miało być 6000-7000 m :facepalm: ... ale w sumie chyba przesadziłem. Całość ma hektar, na tym ok. 400 metrów zabudowań ... z tego co zostało koszone jest może 1/3.

 

coś takiego nada się ? link allegro 

 

Miałem coś takiego -- sprawowała się super.

to była 2084 H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kiziuk napisał(a):

Dodam tylny wyrzut do kosza.

Motor B&S albo coś równie markowego. Nie wiem, co tam montują w najtańszych.

Przy dużym areale przyda się też opcja mulczowania.

W swojej miałem zatyczkę do wyrzutu i specjalne noże.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 12:34, Randar napisał(a):

Jest potrzeba zakupu kosiarki traktorka. Areał do golenia to ok. 600-700 m2. Na jakie kluczowe parametry spoglądac i co wybrać?

Sprzęt nowy a budżet 10 KPLN. 

Jakieś sugestie?

Stiga z silnikiem dwucylindrowym. Ale obawiam się, że w 10 tysiącach się nie zmieścisz. Niestety przy częstym koszeniu potrafi zdechnąć przekładnia albo zaraz po albo tuż przed końcem gwarancji dwa lata temu wymiana kosztowała 1.5 tys PLN. A koszone było boisko z przyległościami tylko często. taki urok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rudobrody napisał(a):

Stiga z silnikiem dwucylindrowym. Ale obawiam się, że w 10 tysiącach się nie zmieścisz. Niestety przy częstym koszeniu potrafi zdechnąć przekładnia albo zaraz po albo tuż przed końcem gwarancji dwa lata temu wymiana kosztowała 1.5 tys PLN. A koszone było boisko z przyległościami tylko często. taki urok...

U mnie Stiga kosiła prawie 2000 m przez 5 lat. Tylko uszczelka pod deklem zaworów wymieniona w tym czasie.

W mojej był silnik ~450 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał(a):

U mnie Stiga kosiła prawie 2000 m przez 5 lat. Tylko uszczelka pod deklem zaworów wymieniona w tym czasie.

W mojej był silnik ~450 ccm.

Nie pamiętam, która tam jest jednostka. Wiem, że dwa cylindry. Chodzi jak zła ale przed końcem gwarancji przekładnia hydrokinetyczna powiedziała dość.

Może to dlatego, że koszony obiekt jest spory i do tego koszenie boiska i zaplecza odbywa się często. sporo częściej niż raz w tygodniu w sezonie. pewnie swój wpływ miało też ciągnięcie siatki... Więc zwracam na to uwagę.

Teren, który traktorek obrabia to lekko ponad ha płaskiego terenu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 12:34, Randar napisał(a):

Jest potrzeba zakupu kosiarki traktorka. Areał do golenia to ok. 600-700 m2. Na jakie kluczowe parametry spoglądac i co wybrać?

Sprzęt nowy a budżet 10 KPLN. 

Jakieś sugestie?

W zeszłym roku w maju kupiłem taki pojazd jak w linku poniżej

Chciałem nowy bo nigdy nie wiadomo jak kto dbał

Przekonała mnie tez informacja że silnik pochodzi od Stiga

Po namyśle wybrałem wyrzut boczny - mam dużą działkę i nie mam co robić ze skoszoną trawą a jak koszę często to ta ścięta znika.

 

Generalnie jestem zadowolony

 

https://www.leroymerlin.pl/produkty/ogrod-i-taras/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-traktorki-roboty-koszace/traktorki-ogrodowe/traktorki-ogrodowe-alpina/traktorek-kosiarka-spalinowa-alpina-at3-98-a-6-5kw-352cm3-83378550.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marko33 napisał(a):

 

Przekonała mnie tez informacja że silnik pochodzi od Stiga

Po namyśle wybrałem wyrzut boczny - mam dużą działkę i nie mam co robić ze skoszoną trawą a jak koszę często to ta ścięta znika.

Czemu wyrzut boczny, nie mulczowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 16:44, rwIcIk napisał(a):

Czemu wyrzut boczny, nie mulczowanie?

Do wyboru miałem z koszem lub z wyrzutem bocznym.

Jeżeli koszę regularnie to ścięta trawa jest niewidoczna.

 

A jak kiedyś mi się nie chciało i kosiłem sporą trawę to obmyśliłem sposób na jeżdzenie w kółko z wyrzucaniem ciągle w jedną stronę i ściętą trawę zagarniałem powiedzmy do środka okręgu.

Na koniec powstał niewielki kopczyk, który zebrałem i zeżarły go owce 😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.