Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM


Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość dostania przyczepki samoróbki do osobówki.

Przyczepa jest stara, z czarną tablicą rejestracyjną, ale nie ma do niej papierów.

 

Czy jeżeli koła się kręcą, światła działają, zaczep trzyma to da się takie coś zarejestrować i legalnie użytkować?

 

Ps. 1 oś, resory piórowe, blaszane burty i drewniana podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się kilka lat temu prawo zmieniło i sam już się nie opłaca rejestrować, trzeba wyrabiać kosztowną homologację. 

Jeśli ma czarne tablice to sprawdzić np na SKP czy figuruje w CEPiK i niech dotychczasowy wł wyrobi w WK duplikat DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma blachy i ciągłość ubezpieczenia (ubezpieczenie może być ciekawym zagadnieniem) to chyba nie powinno być problemu z papierami, ale dowiedz się szczegółów w właściwym miejscowo WK.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomeq77 napisał(a):

Mam możliwość dostania przyczepki samoróbki do osobówki.

Przyczepa jest stara, z czarną tablicą rejestracyjną, ale nie ma do niej papierów.

 

Czy jeżeli koła się kręcą, światła działają, zaczep trzyma to da się takie coś zarejestrować i legalnie użytkować?

 

Ps. 1 oś, resory piórowe, blaszane burty i drewniana podłoga.

Da się tylko musisz podjechać z przyczepka na stację diagnostyczna, wystawia Ci tam zaświadczenie na którym będą parametry przyczepki, a potem z tym papierem, czarna tablica i umowa do wk żeby zarejestrować, na końcu ubezpieczyć i użytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobromir napisał(a):

Da się tylko musisz podjechać z przyczepka na stację diagnostyczna, wystawia Ci tam zaświadczenie na którym będą parametry przyczepki, a potem z tym papierem, czarna tablica i umowa do wk żeby zarejestrować, na końcu ubezpieczyć i użytkować.

Nawet w przypadku gdy przyczepiona do niej tablica rejestracyjna nie pochodzi od niej? Bo to jest lekka zagadka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Jak ma blachy i ciągłość ubezpieczenia (ubezpieczenie może być ciekawym zagadnieniem) ...

No właśnie. Bo jak okaże się, że pincet lat ubezpieczenie nie było płacone, to taniej może wyjść nowa przyczepka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobromir napisał(a):

Da się tylko musisz podjechać z przyczepka na stację diagnostyczna, wystawia Ci tam zaświadczenie na którym będą parametry przyczepki, a potem z tym papierem, czarna tablica i umowa do wk żeby zarejestrować, na końcu ubezpieczyć i użytkować.

Jak jest zarejestrowana to jej parametry chyba powinny być w jakimś WK?

O ile archiwum się nie spaliło, czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomeq77 napisał(a):

Nawet w przypadku gdy przyczepiona do niej tablica rejestracyjna nie pochodzi od niej? Bo to jest lekka zagadka.

Takiego przypadku pewnie nikt nie przewidział.

Patrzyłeś co pokazuje UFG na temat ubezpieczenia na te blachy?

Pewnie nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomeq77 napisał(a):

Nawet w przypadku gdy przyczepiona do niej tablica rejestracyjna nie pochodzi od niej? Bo to jest lekka zagadka.

No to lepiej bez niej tylko trzeba by najpierw pojechac do wk wziąć czerwona tablice i dopiero wtedy na badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Jak jest zarejestrowana to jej parametry chyba powinny być w jakimś WK?

O ile archiwum się nie spaliło, czy coś takiego.

Odpada bo jak jest na czarnej tablicy to na pewno ma stary dowód rej. na którym nie ma wszystkich parametrów obecnie potrzebnych do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest bardzo stara data rejestracji (np lata 90-te) to mogą mieć niezdigitalizowane dokumenty i nie wiadomo, czy ktoś to znajdzie.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ochkarol napisał(a):

No właśnie. Bo jak okaże się, że pincet lat ubezpieczenie nie było płacone, to taniej może wyjść nowa przyczepka. 

Nie ma znaczenia czy to 20 lat czy więcej niż 14 dni-kara taka sama ale dla przyczepki to chyba 1200 zeta (taka stawka była od lipca 2023, być moze na dzień  dzisiejszy będzie już wyższa)...

Cytat

Kara za brak ważnego OC może zostać nałożona tylko w roku kontroli. Jeśli więc pojazd nie posiada ubezpieczenia od 2020 r., ale UFG wykryło to dopiero w 2024 r., kara będzie naliczona tylko za brak polisy w 2024 r

 

Jest jeszcze możliwość, ze przyczepa ma powyżej 40 lat i wtedy nie jest wymagana ciągłość OC, tylko moze być problem przy ustaleniu wieku takiej nierejestrowanej przyczepki samoróbki:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomeq77 napisał(a):

Mam możliwość dostania przyczepki samoróbki do osobówki.

Przyczepa jest stara, z czarną tablicą rejestracyjną, ale nie ma do niej papierów.

 

Czy jeżeli koła się kręcą, światła działają, zaczep trzyma to da się takie coś zarejestrować i legalnie użytkować?

 

Ps. 1 oś, resory piórowe, blaszane burty i drewniana podłoga.

 

Jeżeli ma czarną tablicę to być może ma/miała stary dowód rejestracyjny, taki kartonowy, wydawany jeszcze w urzędzie gminy lub urzędzie miejskim.

Da się to zarejestrować tylko aktualny właściciel musiałby się postarać o nowy dowód rejestracyjny. Przypuszczalnie dane są dostępne w archiwum wydziału komunikacji.

Z reguły w starym dowodzie była wpisywana tylko maksymalna ładowność, więc aby zdobyć nowy dowód rejestracyjny to trzeba na stacji diagnostycznej dokonać ustalenia pozostałych parametrów przyczepy takich jak nacisk na oś, waga przyczepy i dopuszczalna masa całkowita.

Do tego jeszcze musisz znaleźć na ramie numer i przypuszczam, że trzeba będzie wykonać zastępczą tabliczkę znamionową.

Wszystko musi zrobić obecny właściciel.

Przyczepa wtedy otrzymuje nowe dokumenty i nową tablicę rejestracyjną.

Nie wiem jak sprawa ubezpieczenia. Gdy ja przez to przechodziłem to przyczepy miały czarne tablice, stare dowody rejestracyjne, nie miały tabliczek znamionowych ale miały cały czas ubezpieczenie.

Czy to się opłaca? Tak.

Niektórzy szukają takich przyczep tylko ze względu na dokumenty, bo mają przyczepę bez papierów i chcą do niej papiery. Same kompletne dokumenty z tabliczką znamionową, tablicą rejestracyjną i ubezpieczeniem warte są od 500zł do nawet 1000zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał(a):

. Gdy ja przez to przechodziłem

Czy to się opłaca? Tak.

Też chciałem kupić SAM ale wszystko co było za ok 1500zł to było bez papierów do rejestracji. 

Kupiłem nowego Neptuna za 2500 i mam spokój. Na moje potrzeby wystarcza.

Dla mnie takie kombinacje były nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Też chciałem kupić SAM ale wszystko co było za ok 1500zł to było bez papierów do rejestracji. 

Kupiłem nowego Neptuna za 2500 i mam spokój. Na moje potrzeby wystarcza.

Dla mnie takie kombinacje były nie opłacalne.

To się opłaca wtedy, gdy masz przyczepę bez papierów, przyczepa jest nietypowa i innej nie chcesz. Są i tacy, którzy kupują najtańszą przyczepę marketową i na jej podstawie budują swoją.

Każdy robi jak chce i co mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał(a):

To się opłaca wtedy, gdy masz przyczepę bez papierów, przyczepa jest nietypowa i innej nie chcesz. Są i tacy, którzy kupują najtańszą przyczepę marketową i na jej podstawie budują swoją.

Każdy robi jak chce i co mu odpowiada.

Takie coś to chyba podpada pod przestępstwo:hmm:

Jak tak prawy obywatel i jeszcze funkcjonariusz publiczny jak Ty moze do takich rzeczy zachęcać?8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, volf6 napisał(a):

Takie coś to chyba podpada pod przestępstwo:hmm:

Jak tak prawy obywatel i jeszcze funkcjonariusz publiczny jak Ty moze do takich rzeczy zachęcać?8]

Nikogo nie zachęcam. Piszę jak ludzie po prostu obchodzą zmiany przepisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fred77 napisał(a):

To się opłaca wtedy, gdy masz przyczepę bez papierów, przyczepa jest nietypowa i innej nie chcesz. Są i tacy, którzy kupują najtańszą przyczepę marketową i na jej podstawie budują swoją.

Każdy robi jak chce i co mu odpowiada.

Janusze biznesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.