Skocz do zawartości

Obcierka parkingowa#oświadczenie


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj rano taka przygodę, wyjeżdżając z parkingu poczułem lekkie uderzenie, spojrzałem w lusterko i zobaczyłem chowający się spowrotem samochód. Chłop nawet się nie zatrzymał i zaczął odjezdzac. Dogonilem go, po chwili stwierdził że faktycznie uderzył🤦🏿‍♂️ i spisaliśmy oświadczenie. Mam nr polisy (ergo Hestia).

Rozumiem że zgłaszam to do Hestii i co dalej?? Jakie są ewentualne rozwiązania 🤔. Rozumiem wycenia i mogę to robić na własną rękę czy muszę już bezgotowko przez wskazany przez nich serwis? Jakis samochód zastępczy na czas naprawy mi się należy?? 

Szkoda niewielka bo myślę że tylko zderzak będzie do malowania, nic więcej raczej nie ucierpiało bo prędkość mała. 

Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem jak to przebiega wszystko 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał(a):

Wstawić do dużego warsztatu który robi bezgotówkowo i będzie się kopał z ubezpieczycielem. Ty tylko zgłosisz na infolini i wskażesz że auto stoi w warsztacie.

 

Najlepsza opcja, zero problemów z załatwianiem, odbierasz tylko gotowe auto.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2024 o 09:36, PawelWaw napisał(a):

zero problemów z załatwianiem, odbierasz tylko gotowe auto.

Z tym zero problemów to niestety nie zawsze jest prawda bo:

- zaniżanie wyceny naprawy samochodów jest częstą praktyka TU,

- brak wypłaty za utratę wartości,

- problemy z uzyskaniem samochodu zastępczego na czas naprawy,

- nie uwzględnianie w kosztorysie uszkodzeń powstałych w trakcie zdarzenia,

- rzetelność warsztatów i szkody wyrządzone przez nich na mieniu w trakcie naprawy szkody...

 

Ale generalnie co do zasady masz rację jest to najmniej problemowy sposób. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szkoda jest znikoma, kilka rysek na zderzaku. Szczerze to zgłaszam tylko dlatego bo ten "miły" pan zaczął odjeżdżać i udawać że nic się nie stało, w innym przypadku przymknąłbym na to oko... :oki:
Zgłosiłem do TU sprawcy, zobaczymy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał(a):

Już widzę jak za 331zł fachowiec maluję zderzak

Też tak uważam, ale ja tego nie będę robił. 

Pytanie jakies odwołanie napisać? I co chodzi z tą ugoda 500zl 🤔. Ile mam czasu na odwołanie od tej wyceny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ale ja tego nie będę robił. 
Pytanie jakies odwołanie napisać? I co chodzi z tą ugoda 500zl . Ile mam czasu na odwołanie od tej wyceny? 
Wiedzą że za 331 nie zrobisz i nie urządza cię ta kasa i że bezgotówkowo w ASO będzie że 2-3 tys. Więc proponują 500 zł (nadal są do przodu kupę kasy) na odczepnego licząc że się zgodzisz bo ugoda ostatecznie zamyka temat dalszych roszczeń z twojej strony i nie sprzedasz firmom skupującym roszczenia ubezp.(Zapis o zrzeczeniu się dalszych roszczeń jest w treści ugody)

Wysłane z mojego RMX3393 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2024 o 20:15, Mr_Hyde napisał(a):

Też tak uważam, ale ja tego nie będę robił. 

Pytanie jakies odwołanie napisać? I co chodzi z tą ugoda 500zl 🤔. Ile mam czasu na odwołanie od tej wyceny? 

 

A pisaliśmy wstawić auto do aso to byś miał pięknie zrobione za 3k. A tak to dostałeś 300 zł i wydasz na małe zakupy w biedronce a auto rozwalone. Co za ludzie...

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.