Skocz do zawartości

Opony dobre na deszcz ?


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany opon.Mam obecnie fabryczne jeszcze crazy.gif Firestone 580 i jeszcze jest na nich troche bieżnika ale guma wygląda fatalnie a ostatnio mało rowu nie zaliczyłem jak z górki na łuku pewnie osioł Słowak mi wyskoczył i jak zachamowałem to jak na łyżwach tongue.gif oczywiście było po deszczu.Opony mają 7 lat i już chyba czas na zmianę. Zastanawiam się nad tymi Uniroyalami ale nie chciałbym wydawać za dużo kasy na takie jak np Nokian słynne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i dobre ale ja mam rozmiar 175/70/r13 którego narazie nie

> zmieniam

ja przy tym rozmiarze zdecydowałem się na Continental EcoContact3. Na opony.com.pl czytałem, mają dobrą opinię, nie wiem jak teraz ale bywały promocję że za 160pln za sztukę można było je kupić. Po 5 miesiacach użytkowania powiem, ze są ciche, b.dobrze trzymają na zakrętach, na mokrym ok chociaż za dużo tych mokrych dni nie było na razie.

Z tańszych może się zastanów nad Daytonami D100, opinie zbierają bardzo pozytywne zwłaszcza że kosztują około 110-120pln czyli mniej jak Dębice, Barumy i Kormorany.

oto moje conti:

277283067-conti1.jpg

277283067-conti2.jpg

277283067-conti3.jpg

post-36854-14352472757072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Opony letnie PIRELLI P5000 DRAGO kupiłen przez strone netcar.pl, widze ze maja rozmiar R13.

Jazda na nich podczas deszczu na asfalcie to sama FRAJDA, można smiało pokonac zakręt z taka sama predkościa co na suchym asfalcie. Rzadko kiedy czuć "szarpnięcie" gdy wieżdza się w kałuże.

No ale niestety coś za coś ślizgaja sie na górce z ziemią, trawą. Na nawieżchni szutrowej też są niepewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobają barum bravuris.

Na suchym nieco głośniejsze niż norma.

Póki świeże nawet nie pisną na suchym (a jak piszczą to zbieżność czas ustawić ).

Za to na mokrym są nie do zabicia

(o czym przekonałem się robiąc 1200 km z chorwacji w zeszłym roku)

Jedyne w tej cenie ze środkowym rowkiem i anty-aqua-planningiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do zmiany opon.Mam obecnie fabryczne jeszcze

> Firestone 580 i jeszcze jest na nich troche bieżnika ale guma

> wygląda fatalnie a ostatnio mało rowu nie zaliczyłem jak z górki

> na łuku pewnie osioł Słowak mi wyskoczył i jak zachamowałem to

> jak na łyżwach oczywiście było po deszczu.Opony mają 7 lat i

> już chyba czas na zmianę. Zastanawiam się nad tymi Uniroyalami

> ale nie chciałbym wydawać za dużo kasy na takie jak np Nokian

> słynne

Ja jeździłem na Uniroyalach Rallye 550 i mogę je polecić - opony "rain type" rewelacyjne na mokrą nawierzchnię. Jedno ale - przy szerokościach powyżej 195 dość szybko się ścierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech może jednak zastanowisz się nad nokianami.

Nic tak wspaniale nie rozgania ludzi z chodników jak Nokian NRHi po wjechaniu w kałużę cfaniaczek.gifbiglaugh.gif to chyba jedyna ich wada ale i jednocześnie coś co świadczy o tym jak ładnie odprowadzają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech może jednak zastanowisz się nad nokianami.

> Nic tak wspaniale nie rozgania ludzi z chodników jak Nokian NRHi po

> wjechaniu w kałużę to chyba jedyna ich wada ale i

> jednocześnie coś co świadczy o tym jak ładnie odprowadzają wodę.

Popieram

grinser006.gif

Mam takie w rozmiarze 195/50 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tańszych może się zastanów nad Daytonami D100, opinie zbierają

> bardzo pozytywne zwłaszcza że kosztują około 110-120pln

a ja powtórze się raz jeszcze - zdecydowanie odradzam D100 na mokre nawierzchnie. Na suchym dają radę, na mokrym są do niczego w jednym rzędzie z impulserami, dębicami vivo i innymi wynalazkami.

polecić z czystym sumieniem mogę uniroyale. przy czym trzeba mieć świadomość, że są one z miękkiej mieszanki, zetrą się szybciej niż inne oponki. Zresztą, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło uniroyal i wszystko będzie jasne, zdaje się w ubiegłym miesiącu była jakaś dyskusja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do zmiany opon.

Ja mam Dayton D110 i jestem z nich zadowolony!Kilka dni temu wracałem z wakacji (trasa Koło-Gdańsk)akurat byl to jedyny dzień burzowy,na calej trasie deszcz.Autko zachowywało się normalnie.Jest to tansza opona BRIDGESTONE.Polecam ok.gif --------------------------------------------------------- Astra HB 1.4i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja powtórze się raz jeszcze - zdecydowanie odradzam D100 na mokre

ok. ja poleciłem je autorowi wątka ze względu na baaardzo dużo pozytywnych opinii na opony.com.pl i ich dobrą cenę. Mój jeden znajomy je ma i chwali i na suchym i na mokrym. Ja nigdy na nich nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.