Skocz do zawartości

Duzy problem z odpalaniem


Mr_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwne problemy z unolotem, czasami ciężko jest odpalić silnik. Można kręcić i kręcić a on nic .... Nie ma znaczenia czy usiłuje odpalać z gazem czy bez. Potem jak już odpali trzeba go przygazować bo inaczej zgaśnie. Po tym zabiegu już działa w porządku. Dobrze przyspiesza nie muli i nie ma problemów. Poza krokowym który potrafi czasem trzymać 3 tys. na jałowym.

Problemy z odpalaniem pojawiają sie różnie - czasem na ciepłym czasem na zimnym silniku - żadnej prawidłowości.

Byłem u mechaniora - już 2 dzień wspólnie testujemy i nic wszystko niby w porządku.

Paliwo podaje, świece i kable nówki, filtry też. Ostatnio był też wymieniany moduł i podciśnieniowy regulator zapłonu oraz pasek rozrządu i napinacz.

Co jest bardzo dziwne na innych świecach wyjetych i położonych na bloku pojawia sie iskra ale jest jakaś inna. Chodzi mi o kolor. Nie jest to zawsze błękitny tylko raczej różowy. A świeca nówka prosto z pudełka - nawet nie wkręcana ...

Odkręciliśmy też śrubkę kontrolną od wydechu co by sprawdzić czy katalizator nie zapchany - ale też zero zmian.

Jak go sie zgasi i próbuje potem odpalać to na 1 z 10 przypadków nie odpala i to nie odpala już trwale - trzeba odczekać gdzieś 15 min bo tak to kręcenie bez końca...

Odczyt z komputera też nie wykazał żadnych usterek.

Obracanie aparatem zapłonowym (zmiana kąta) też nie ma wpływu na problemy z opalaniem wpływu...

Już ręce opadają ....

Macie może jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić..

Acha ostatnio robiłem też regulacje zaworów... ale to już po tym jak sie pojawiały problemy z odpalaniem i nie miało to na to żadnego wpływu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam miedzy innymi problemy z odpalaniem ale u mnie równiez dławi sie i przerywa. Bylem na stacji i tez niby zadnych usterek nie bylo i powiedzieli mi ze mam skorodowany od wewnatrz zbiornik paliwa i przez to mam te wszystkie problemy, bo ogolnie probuje żybure palić....nie wiem moze u Ciebie tez jest podobnie,,,bo w koncu odpala na benzynie a potem na LPG jedziesz..hmmm przemysl to..POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przylaczyc sie do pytania. Mam unochoda 1.0 fire monowtrysk bosh'a i LPG bingo-m. Wymienilem juz filtr powietrza,swiece, rozrzad tez ok Olej wymienilem na Castrol RS 10-w60. Jutro przereguluje kompa od LPG bo tylko on mi zostal. Troszke w nim pozmienialem i naprawde idzie jak burza. Jesli cos pomoze to napisze i choc juz zmeczony tym jestem to nie poddam sie latwo. Prosze o jakies uwagi i sugestie. Pozdrawiam unomaniakow. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialbym przylaczyc sie do pytania. Mam unochoda 1.0 fire monowtrysk

> bosh'a i LPG bingo-m. Wymienilem juz filtr powietrza,swiece,

> rozrzad tez ok Olej wymienilem na Castrol RS 10-w60. Jutro

> przereguluje kompa od LPG bo tylko on mi zostal. Troszke w nim

> pozmienialem i naprawde idzie jak burza. Jesli cos pomoze to

> napisze i choc juz zmeczony tym jestem to nie poddam sie latwo.

> Prosze o jakies uwagi i sugestie. Pozdrawiam unomaniakow.

Witaj 20.GIF

Uwielbiam Mazury waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez mam miedzy innymi problemy z odpalaniem ale u mnie równiez

> dławi sie i przerywa. Bylem na stacji i tez niby zadnych usterek

> nie bylo i powiedzieli mi ze mam skorodowany od wewnatrz

> zbiornik paliwa i przez to mam te wszystkie problemy, bo ogolnie

> probuje żybure palić....nie wiem moze u Ciebie tez jest

> podobnie,,,bo w koncu odpala na benzynie a potem na LPG

> jedziesz..hmmm przemysl to..POZDRAWIAM

chyba zle mnie zrozumieliscie. O gazowaniu mowilem wciskanie pedalu...

Nie mam u siebie gazu.

Jezdze na PB i wlasnie jak juz odpali to nie ma problemow z jazda - zadnych obiawow zasyfionego paliwa. Problem jest tylko z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez mam miedzy innymi problemy z odpalaniem ale u mnie równiez

> dławi sie i przerywa. Bylem na stacji i tez niby zadnych usterek

> nie bylo i powiedzieli mi ze mam skorodowany od wewnatrz

> zbiornik paliwa i przez to mam te wszystkie problemy, bo ogolnie

> probuje żybure palić....nie wiem moze u Ciebie tez jest

> podobnie,,,bo w koncu odpala na benzynie a potem na LPG

> jedziesz..hmmm przemysl to..POZDRAWIAM

Hm ciekawa diagnoza a jak to sprawdzili? dał tam który nura pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm ciekawa diagnoza a jak to sprawdzili? dał tam który nura

Kolega już się troche udziela na Forum i może by uzupełnił profil, żeby w razie czego można było wiedzieć jakim autem jeździ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzien u mechanika ...

wkoncu stwierdzil ze prawdopodobnie winny jest wtryskiwacz podajacy zbyt duzo paliwa..

Czy to jest mozliwe ?

Czy wymiana wtryskiwacza jest w takim wypadku uzasadniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubozylem troszke mieszanke lpg, ustawilem odpowiednio komputerek gazowy i jest lepiej chociaz nie jestem zadowolony do konca. W moim przypadku wine ponosi za to komputeryzacja mojego uniacza. Komputerki sie zaklocaja wzajemnie mimo ze montowali mi ostatnio jakies ustrojstwo "reset".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.