Skocz do zawartości

[oponki] Opinie potrzebne...


Ruti

Rekomendowane odpowiedzi

> ...o oponce Pirelli P7F 175/50 R13 ma ktoś takie coś u siebie w

> CentoFurze?

> Chyba Beast ma jak dobrze pamiętam

> Jak to się sprawuje na mokrym i suchym?

> I ile warto dać za sztuke?

> Pozdroffka

Podpinam się pod pytanie tylko ze w rozmiarze 165/55 zlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widziałeś P7F 165/55 ??

Nie widzialem zadnych P7F 270751858-jezyk.gif -ale ta odpowiedz pojawila sie w poscie o P7F i nie zawierala typu opony wiec chcialem uscislic, zwazywszy ze jestem bliski zakupu Pirellek P700-Z 165/55/13 do mojego agenta i zbieram opinie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to Ci odpowiem P700-Z to , kupuj GOOD YEAR w tym rozmiarze

Chce kupic uzywki a to nie jest tak rozowo ze wchodze do sklepu "Prosze cztery sztuki Pirelli P700-Z z 2003 roku i 6mm bieznikiem... a moze nie... jednak wezme cztery Goodyeary Eagle Touring z 2002 roku i 5,5mm bieznikiem..." grinser006.gif -jakbym znalazl Goodyeary w dobrym stanie i dobrej cenie to bym wzial a tak to narazie mam na oku Pirellki w bardzo dobrym stanie za dobra kase.

> albo coś ze 175/50.

IMHO 175/50 to za duzo na agenta007.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce kupic uzywki a to nie jest tak rozowo ze wchodze do sklepu

> "Prosze cztery sztuki Pirelli P700-Z z 2003 roku i 6mm

> bieznikiem... a moze nie... jednak wezme cztery Goodyeary Eagle

> Touring z 2002 roku i 5,5mm bieznikiem..." -jakbym znalazl

> Goodyeary w dobrym stanie i dobrej cenie to bym wzial a tak to

> narazie mam na oku Pirellki w bardzo dobrym stanie za dobra

> kase.

> IMHO 175/50 to za duzo na agenta007.

> pozdr.

halo!! alien.gif o 165/55 juz wszystko wiemy rotfl.gif

teraz moze coś o 175/50 - P7F zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wiekszosc ludzi tak strasznie narzeka na te opony?? Kurde bez przesady!! One wcale nie sa takie zle. Jezdzilem na GoodYearach Gt2 i uwazam ze sa gorsze od Pirelli a Debica Vivo to juz wogole. Nie wiem czemu niektorzy uwazaja ze sa tak samo zle. Ja kupilem coprawda 165/55/13 w zeszlym sezonie i jezdzilo mi sie na nich naprawde dobrze. Osobiscie czuje sie na nich bezpiecznie i 2 razy uratowaly mi zycie kiedy to musialem ostro hamowac. Jak jest mokro tez sa ok. Tyle razy jezdzilem w duzej ulewie i to wcale nie wolno i nigdy nie balem sie ze nie wychamuje. Dobrze odprowadzaja wode i na twardym zawiasie mi sie dobrze jezdzi. A co najwazniejsze dla mnie przynajmniej, dobrze wyczuwalna jest granica ich trzymania zarowno w zakretach jak i podczas hamowania. Dokladnie juz wiem na ile pozwalaja i kiedy i ile musze zwolnic by przejechac zakret po wlasciwie obranym torze. Nigdy nie balem sie ze samochod mi ucieknie itd. W tej chwili mam na nich ok 4.5-5mm bieznika i w tym sezonie tez na ich bede jezdzil z tym ze na feldze 6 cali. Nie uwazam ze sa to super opony ale tez nie sa az tak zle zeby tak na nie narzekac i porownywac je do debicy vivo angryfire.gifuzbroj_zlo.gif Swoje kupilem za 300 zl na Slomczynie. Mialy okolo 6mm. Mysle ze taka cena jest ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiec 2 szt z przodu przejechaly tylko sezon letni a 2 szt z tylu calutenki rok bo nie zmienialem na zimowki smile.gif Ale na zime nie polecam na nich jezdzic nawet z tylu smile.gif Autko to cc sporting troche zdlubany ale minimalnie. Fakt faktem ze sporo razy ruszalem na nich z piskiem wiec nie bardzo je oszczedzalem. Mam zrobiony zawias tzn obnizonyo 35mm i skrocone i utwardzone amorki by Jasz (Czestochowa). Zwykle zakrety przejezdzam szybko i ostro wiec latwego zycia oponki nie mialy. Nie powiem Ci dokladnie ile na nich zrobilem ale mysle ze w granicach 10.000km. Przednie maja 4.5mm i zakladam je teraz na tyl a tylnie te ktore jezdzily caly rok maja 5mm i ida na przod. Mysle ze po tym sezonie raczej na przyszly bede musial szukac nowych. Ja na nie nie narzekam. Za ta cene sa ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zawsze jest pewne ryzyko i trzeba sobie zdawac z tego sprawe. Ale jelsi masz malo kasy to ryzyk fizyk. Moja dobra rada. Przy zakupie tych oponek pierwsze co sprawdzilem to rok produkcji i czy nie sa to nalewki. Da sie je odroznic. Rokj est wazny zeby mniej wiecej wiedziec jak bardzo sparciala moze byc guma. Pozniej dokladnie je obejzalem. Od srodka tez czy nie byly naprawiane. Wszystkie guzy, pekniecia itd jak dla mnie eliminuja opone. Pozniej dokladnie pomierzyc trzeba wysokosc bieznika czy czasem nie jezdzily na autku z spieprzona geometria. No i porownac wszystkei czy sie miedzy soba nie roznia i maja taka sama wysokosc bieznika. Jesli wszystko jest ok to juz tylko pozostaje jedynie bicie opony ktorego nie sprawdzisz dopoki nie zalozysz na felge. Ale z oponami 2kierunkowymi jest o tyle lepiej ze ewentualne bicie mozna w wiekszosci wyeliminowac zakladajac odwrotnie opone. Przy kierunkowych juz tego nie masz niestety i tam ryzyko jest o wiele wieksze. Polecac czy nie polecac kupowania na Slomczynie?? Mnie nie stac i szkoda mi kasy zeby kupic nowe opony. Wiec ja ryzykuje. Jesli masz odlozana kase to zawsze lepiej kupic nowe. Ale mysle ze Slomczyn to nie taka straszna rzecz smile.gif Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rok prod. jest wazny, nalewki to juz wogole odpadaja... a no wlasnie tylko zostaje ten ryzyk czy nie beda bic... kupujac uzywki w warszt.wulanizacyjnych mozna zawsze sprwdzic je zakladajac na felge i wlasnie tak sie zastanawiam...bo czeka mnie kupno 2oponek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...o oponce Pirelli P7F 175/50 R13 ma ktoś takie coś u siebie w

> CentoFurze?

> Chyba Beast ma jak dobrze pamiętam

> Jak to się sprawuje na mokrym i suchym?

> I ile warto dać za sztuke?

> Pozdroffka

kwadraty panie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeszcze nie mam letnich opon. Mam tylko te stare, które były już

> na aucie wraz z zakupem.

> Ale w jakim one są stanie to lepiej nie mówić...

> Wiem, że chcę nowe opony o rozmiarze 165/65, ale zastanawiam się,

> które byłyby najlepsze, ale też nie zrujnowałyby mnie finansowo.

> Podpowiedzcie coś

hej, załuż nowy wątek, tu akurat rozmawy tocza sie o oponach zwanych "walcami" wink.gif

OT crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakupie tych oponek pierwsze co sprawdzilem to rok produkcji i

> czy nie sa to nalewki. Da sie je odroznic.

No i wlasnie tu jest problem bo te Pirellki co mam na oku to sa 2000/2001 ale bieznik maja super i nie wyglada na nalewke.

I mam dylemat - uzywane 165/55 Pirelli P700-Z za ~240zl czy nowe 155/65 Dayton D100 za ~440zl confused.gif Niby co nowa guma to nowa guma ale to jest prawie 2x wieksza kasa sick.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na Twoim miejscu bral bym Pirellki... Ale to ja. Podpowiem Ci tylko ze ja rok temu kupilem swoje a sa z 97r wiec Twoje to jeszcze nowki sztuki smile.gif Nie wiem nie chce zebys pozniej zalowal ze kupiles takie albo takie. Sam sie zastanow czy wolisz wydac kase na nowe i miec pewnosc ze w wiekszosci opinii uzytkownikow tych opon sa dobre czy kupic uzywane nie nowe za mniejsza kase opony na ktore3/4 ludzi jezdzi jak nie wiem co. Dla mnie one sa ok i nie narzekam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe na Twoim miejscu bral bym Pirellki... Ale to ja. Podpowiem Ci

> tylko ze ja rok temu kupilem swoje a sa z 97r wiec Twoje to

> jeszcze nowki sztuki

Zobacze jeszcze dzis moze znajde cos ciekawego -ale ciezko kupic dobre uzywki w rozmiarach 155/65/13, 155/70/13 i ewentualnie 165/55/13.

> Sam sie zastanow czy wolisz wydac kase

> na nowe i miec pewnosc ze w wiekszosci opinii uzytkownikow tych

> opon sa dobre czy kupic uzywane nie nowe za mniejsza kase opony

> na ktore3/4 ludzi jezdzi jak nie wiem co.

Tu jeszcze jest kwestia tego jak sie jezdzi -moje CC sluzy do normalnej jazdy (do pracy) a do tego wiadomo ze CC700 to nie to samo co CC/SC 1.1.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym wątku juz chyba mowa była o wszystkich oponach tylko nie o tych

> których tyczy sie pytanie

no to masz ODPOWIEDŹ na PYTANIE

te opony są do pupa.gif za darmo bym ich niechciał....... na mokrym to masakra generalnie szkoda czasu , kasy i życia...... pasuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam wszystko, a to co było powiedziane tyczło się 165/55 P700-Z

Z tego co rozmawialem z kumplem, ktory tez smigal na Pirellkach tych troszke szerszych (>200) to wiekszosc tych opon ma problemy na mokrym -ponoc sa jakies Pirellki z "oznaczeniem na wode" (nie pamita nazwy) i te sie na mokrym sprawowaly poprawnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.