Skocz do zawartości

Żarówki pseudo ksenonowe


Hanys79

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc wczoraj zakupy w Auchan we Wocławiu (w niedzielę, pewnie się narażę strażnikom z LPR wink.gif) zauważyłem żarówki pseudo ksenonowe H4. Identyczne są na tej aukcji.

Wiem, że nie są to prawdziwe ksenony, ale zastanawiam się czy ich nie założyć. Przeglądając internet znalazłem taką stronkę na temat żarówek. NIestety nie ma tam nic o ewentualnych korzyściach (lub problemach) wynikających ze stosowania takich wynalazków.

Jeździ ktoś na takich światłach? Cena takich żarówek jest podejrzanie niska (jakieś 7-8zł, o ile dobrze pamiętam), stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiąc wczoraj zakupy w Auchan we Wocławiu (w niedzielę, pewnie się

> narażę strażnikom z LPR ) zauważyłem żarówki pseudo ksenonowe

> H4. Identyczne są na tej aukcji.

> Wiem, że nie są to prawdziwe ksenony, ale zastanawiam się czy ich nie

> założyć. Przeglądając internet znalazłem taką stronkę na temat

> żarówek. NIestety nie ma tam nic o ewentualnych korzyściach (lub

> problemach) wynikających ze stosowania takich wynalazków.

> Jeździ ktoś na takich światłach? Cena takich żarówek jest podejrzanie

> niska (jakieś 7-8zł, o ile dobrze pamiętam), stąd moje

> wątpliwości.

W 51/52 numerze Auto Świat z 2005r. jest na ten temat artykuł (dostępny w archiwum AŚ)

a to wnioski

277634935-wnioski.jpg

post-33322-14352474720832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździ ktoś na takich światłach? Cena takich żarówek jest podejrzanie

> niska (jakieś 7-8zł, o ile dobrze pamiętam), stąd moje

> wątpliwości.

Mój znajomy jakiś czas temu importował z Chin co się dało i m.in. miał te cuda. Mogę Ci tylko powiedzieć, że kosztowały w hurcie poniżej 1$. Jest to szmelc jakich mało - sprzedaż bazuje na chorej podniecie (bez urazy) jaką wywołuje słowo "xenon" u klientów. Żarówki te (i inne podobne) są po prostu miernej jakości i świecą tak jak kosztują.

W 100% zgodzę się ze stwierdzeniem, że najprostsza markowa żarówka jest zdecydowanie lepsza niż te cuda malowane na niebiesko.

Jeżeli chciałbyś nieco polepszyć komfort oświetlenia to proponuje zainwestowanie w żarówki typu +50%. Osobiście używam żarówek Osram Silverstar, ale możesz kupić np. żarówki Philipsa. Zalety: wyraźna poprawa oświetlenia drogi z zachowaniem właściwych proporcji światła. Wady: żywotność około 1 roku (wg producenta ok. 350h) i cena (w przypadku Silverstarów ok. 20,- za sztukę H4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, swego czasu zakupilem podobne zarowki w cenie chyba 24zł za 2 szt, widocznosc byla o wiele lepsza niz seryjne montowane w pandzie, wytrzymały ponad pół roku, jedna sie spaliła i teraz jezdze spowrotem na serii, nikogo nie oslepiałem wiec mysle ze byly ok, swiatło nie bylo oczywiscie niebieskie lecz białe... ale takich za 7-8 zł balbym sie chyba montowac, juz wolalbym zainwestowac wlasnie w philipsa albo helle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja powiem tak, swego czasu zakupilem podobne zarowki w cenie chyba

> 24zł za 2 szt, widocznosc byla o wiele lepsza niz seryjne

> montowane w pandzie, wytrzymały ponad pół roku, jedna sie

> spaliła i teraz jezdze spowrotem na serii, nikogo nie oslepiałem

> wiec mysle ze byly ok, swiatło nie bylo oczywiscie niebieskie

> lecz białe... ale takich za 7-8 zł balbym sie chyba montowac,

> juz wolalbym zainwestowac wlasnie w philipsa albo helle...

Właśnie " ...w Philipsa lub Hella..." od tych producentów można różne kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mialem w majonezie philipsy ale coz zapomnialem ich wyjac przed sprzedarza i jezdza teraz dla kogo innego bylo to 30% wiecej swiatla dokladnbej nazwy nie pamietam ale wytrzymaly ponad rok jazdy dzien wdziec lato i zima 24 na dobe smile.gif

wiec jak inwestowac to tylko w philipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiąc wczoraj zakupy w Auchan we Wocławiu (w niedzielę, pewnie się

> narażę strażnikom z LPR ) zauważyłem żarówki pseudo ksenonowe

> H4. Identyczne są na tej aukcji.

> Wiem, że nie są to prawdziwe ksenony, ale zastanawiam się czy ich nie

> założyć. Przeglądając internet znalazłem taką stronkę na temat

> żarówek. NIestety nie ma tam nic o ewentualnych korzyściach (lub

> problemach) wynikających ze stosowania takich wynalazków.

> Jeździ ktoś na takich światłach? Cena takich żarówek jest podejrzanie

> niska (jakieś 7-8zł, o ile dobrze pamiętam), stąd moje

> wątpliwości.

Tyle ile kosztują, tak świecą, nieproporcjonalnie i niewłaściwie rozpraszając światło oślepiają innych kierowców.

Ponadto "pseudo ksenony" są niemiłosiernie tępione przez Policję mandatami. Było nawet o tym [TUTAJ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle ile kosztują, tak świecą, nieproporcjonalnie i niewłaściwie

> rozpraszając światło oślepiają innych kierowców.

> Ponadto "pseudo ksenony" są niemiłosiernie tępione przez Policję

> mandatami. Było nawet o tym [TUTAJ]

Tempione przez policje???? Bzdura!!!

W poprzednim samochodzie miałem takie cudo przez 2 lata i nic zatrzymywała mnie policja kilku krotnie i nic wiec.

Miałem 100W i wiecej tego błedu nie popełnie na poczatku swieci ok ale po czasie (klosz sie wypala, zreszta zarówka tez) i swieca duzo gorzej niz zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście fakt, że oślepiałeś innych nie jest istotny

Skad taki wniosek??? Jaki fakt???

Miałem mozliwosc sprawdzenia. Jechałem firmowym samochodem a kolega moim i nie oslepiałem tymi zarówami.

Twierdzisz, ze po wymianie na mocniejsze zarówki zaraz sie oslepia???

Piszesz ze przez mocniejsze zarówki sie oslepia a moim zdaniem policja powinna sie zabrac za sprawdzanie ustawienia lamp. Kiedys wyczytałem ze koło 80% samochodów ma zle ustawione reflektory i co sie z tym robi???

edit: Dodam jeszcze ze to były Philipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiąc wczoraj zakupy w Auchan we Wocławiu (w niedzielę, pewnie się

> narażę strażnikom z LPR ) zauważyłem żarówki pseudo ksenonowe

> H4. Identyczne są na tej aukcji.

> Wiem, że nie są to prawdziwe ksenony, ale zastanawiam się czy ich nie

> założyć. Przeglądając internet znalazłem taką stronkę na temat

> żarówek. NIestety nie ma tam nic o ewentualnych korzyściach (lub

> problemach) wynikających ze stosowania takich wynalazków.

> Jeździ ktoś na takich światłach? Cena takich żarówek jest podejrzanie

> niska (jakieś 7-8zł, o ile dobrze pamiętam), stąd moje

> wątpliwości.

daj sobie z tym spokój

1. są nielegalne - przeważnie nie mają homologacj

2. czesto oślepiają innych

3. dla wielu to wiocha straszna

4. czasem można zniszczyć reflektory

tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skad taki wniosek??? Jaki fakt???

Z autopsji - doświadczam takowego oświetlenia w aucie rajdowym i dobrze wiem jak funkcjonuje.

> Miałem mozliwosc sprawdzenia. Jechałem firmowym samochodem a kolega

> moim i nie oslepiałem tymi zarówami.

> Twierdzisz, ze po wymianie na mocniejsze zarówki zaraz sie oslepia???

> Piszesz ze przez mocniejsze zarówki sie oslepia a moim zdaniem

> policja powinna sie zabrac za sprawdzanie ustawienia lamp.

> Kiedys wyczytałem ze koło 80% samochodów ma zle ustawione

> reflektory i co sie z tym robi???

> edit: Dodam jeszcze ze to były Philipsy

Żeby uniknąć zbędnej dyskusji - piszesz o żarówkach, których stosowanie w pojazdach poruszających się po drogach publicznych w Polsce jest zakazane (nie posiadają homologacji w krajach UE). Stosując je łamiesz/łamałeś obecnie obowiązujące przepisy.

Imho problem nieprawidłowego oświetlenia pojazdów niesie ze sobą większe niebezpieczeństwo niż głośne wydechy i inne fanaberie wiejskich tunerów (vide stosowny wątek na towarzyskim).

Mam nadzieję, że kontrole policji będą także obejmowały ścisłe kontrole oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na probe zalozylem wlasnie takie "pseudoksenony" o niebieskawej poswiacie. Wrazenia wizualne sa zupelnie inne, niz oryginalne zarowki. Swiatlo jest biale, w nocy poza miastem, na drogach bez lamp ulicznych, zdecydowanie jezdnia jest lepiej oswietlona. Takie przynajmniej ja odnioslem wrazenie.

Na ostatnim przegladzie, skorygowali mi lekko ustawienie jednego reflektora i wedlug ASO swiatla sa ok.

Mialem jedna kontrole przez Policje, w nocy, rowniez nie czepiali sie swiatel.

Tak jak pisano, Policja powinna sie czepiac i wlepiac mandaty tym, ktorzy maja zle ustawione swiatla, bo o zgrozo, takich jest najwiecej i nawet zwykle zarowki w zle ustawionycj reflektorach (za wysoko) bede niemilosiernie oslepiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4. czasem można zniszczyć reflektory

T tu się z kolegą zgadzam- ktoś kto lubi "przygody" z palącym się samochodem to polecam- w szczególności Pandę- niczym ktoś z was zamontuje "wynalazki" typu 100W - niech sobie zerknie na styki w kostkach reflektorów- ja to bałbym się do nich podłączyć diody a co dopiero tak mocne żarówki!! waytogo.gif

kolejnym problemem sa same lampy- montaż takich zarówek gwarantuje w najlepszym przypadku tylko odkształcenie odbłysnika a w gorszym- jego spłynięcie!!

Należy pamiętać że kupujemy do Pandy żarówki tylko z filtrem UV - gdyż inne spowoują zmatowienie i odbarwienie plastikowego klosza reflektora!!

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.