Skocz do zawartości

Halogeny w PII


sebademode

Rekomendowane odpowiedzi

efekt mojej druciarni - duzo sie nie musialem napracowac fabryka mnie ubiegla: 277986320-1.jpg

tylko wlozylem panel z przyciskiem i oto efekt - szczeka mi opadla! w oryginalnym panelu brakowalo tylko mikrowylacznika.

277986320-2.jpg

277986320-3.jpg

Tutaj brakuje tylko przekaznika (T14) - mozecie mi podac nr wg eper'a oraz bezpiecznika F30 15A. Brakuje tylko wsuwek na plytce bezpiecznikow w komorze silnika i takze pomozcie mi znalezc nr epera dla tych czesci (tj bezpiecznik oraz przekaznik) zdjecia pogladowe ponizej. W skrzynce bezp w kabinie wszystko jest.

277986320-4.jpg

post-36134-14352476699232_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje - tak to właśnie jest w pierwszych mk2 - Denus też już instalacje miał i nie trzeba nic było robić, także nic tylko gratulować wink.gif

Co do gratów to:

- 11056090 - BEZPIECZNIK TOPIKOWY 30A 12V - ok 7 zł

- 46520412 - WYŁĄCZNIK ZDALNY - sądze po bezpieczniku że może to być ten - 35 zł

277986518-ClipBoard-1.jpg

Najgorzej jest ze wpinkami - jeśli to jest to co na rys poniżej to sam sobie rozmiar okreslisz - ale o tyle dziwne, że nie masz wpinek a instalacje masz hmm.gif

277986518-ClipBoard-2.jpg

post-36421-14352476703054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gratulacje - tak to właśnie jest w pierwszych mk2 - Denus też już

> instalacje miał i nie trzeba nic było robić, także nic tylko

> gratulować

> Co do gratów to:

> - 11056090 - BEZPIECZNIK TOPIKOWY 30A 12V - ok 7 zł

> - 46520412 - WYŁĄCZNIK ZDALNY - sądze po bezpieczniku że może to być

> ten - 35 zł

> Najgorzej jest ze wpinkami - jeśli to jest to co na rys poniżej to

> sam sobie rozmiar okreslisz - ale o tyle dziwne, że nie masz

> wpinek a instalacje masz

no wlasnie te wpinki kable wszedzie sa w kazdej wtyczce, skoro w liczniku sie swieci to body to obsluguje brakuje tylko przekaznika oraz bezpiecznika i wsuwek dla nich aby banglalo calosc.nawet nie wiem z czego adaptowac zeby wszystko rozmiarami paowalo i druciarni nie bylo. nawet sie nie spodziewalem ze to juz jest. Kiedys w serwisie mi proponowali ze 500 zł u mnie dolozenie halogenow by kosztowalo. a dla ulatwienia moge podac numer z centralki sterujacej w komorze silnika: 46766769 FIRE malymi 03 38 50 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie te wpinki kable wszedzie sa w kazdej wtyczce, skoro w

> liczniku sie swieci to body to obsluguje brakuje tylko

> przekaznika oraz bezpiecznika i wsuwek dla nich aby banglalo

> calosc.

o ile jest połączenie pomiędzy Body a skrzynką bezpieczników w takim razie, skoro wsuwek nie ma poszukam zaraz i spróbuje Ci powiedzieć jaki to przewód

> nawet nie wiem z czego adaptowac zeby wszystko rozmiarami

> paowalo i druciarni nie bylo.

z innej skrzynki bezpieczników, albo wytargać jednego i próbować szukać jakiegoś - chyba, że to któraś z tych co na tym 2 rys Ci pokazałem - ale to jak strzelanie troszku w ciemno - możesz zawsze zrobić sobie porządne foto i jechać do aso i niech na magazynie szukają czegoś podobnego zlosnik.gif

> a dla ulatwienia moge podac

> numer z centralki sterujacej w komorze silnika: 46766769 FIRE

no i zupa blada - ten nr już kiedyś widziałem - eper wyrzuca: nie znaleziono elementów pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile jest połączenie pomiędzy Body a skrzynką bezpieczników w takim

> razie, skoro wsuwek nie ma poszukam zaraz i spróbuje Ci

> powiedzieć jaki to przewód

> z innej skrzynki bezpieczników, albo wytargać jednego i próbować

> szukać jakiegoś - chyba, że to któraś z tych co na tym 2 rys Ci

> pokazałem - ale to jak strzelanie troszku w ciemno - możesz

> zawsze zrobić sobie porządne foto i jechać do aso i niech na

> magazynie szukają czegoś podobnego

> no i zupa blada - ten nr już kiedyś widziałem - eper wyrzuca: nie

> znaleziono elementów

jak zwykle przyoszczedzili na najsmiesniejszej rzeczy mam nadzieje ze w nadchodzacym tygodniu rozwiaze problem. A ty miales kable 2xFiolet w kostce podpiete (tej co sie wpina juz w skrzynke bezpieczników) co ida juz od lamp?

BTW albo musze znalezc jakis sklep gdzie wsowki sprzedaja bo to musza byc 2x damskie w dwoch rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda połączenie między Body a skrzynką bezpieczników i lampami:

277986801-ClipBoard-3.jpg

z Body z 8 wtyczki C pina wychodzi przewód o kolorze HB na 23 pin wtyczki B poprzez przekaźnik nazwany tu R14 i z 4 i 5 pin tej samej wtyczki podawane jest napięcie na lampy przweodem o kolorze z

Niestety skasowałem priva od yabolla z oznaczeniami kolorów przewodów sciana.gif

post-36421-14352476704042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zwykle przyoszczedzili na najsmiesniejszej rzeczy mam nadzieje

> ze w nadchodzacym tygodniu rozwiaze problem.

co ty wiesz o oszczędnościach - u mnie nie było ani kawałka druta z tego co u ciebie zlosnik.gif

> A ty miales kable

> 2xFiolet w kostce podpiete (tej co sie wpina juz w skrzynke

> bezpieczników) co ida juz od lamp?

u mnie nie było nic, ale Paul Luck miał instalkę od skrzynki bezpieczników w dół w stronę halogenów i chyba właśnie fioletowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem bo wg tego schematu lecialem u siebie i sprawdzalem i wszystko

> jest na miejscu swoim.

to co brakuje Ci tylko wsuwek?? a jak z połączeniem miedzy złączem a wsuwką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co brakuje Ci tylko wsuwek?? a jak z połączeniem miedzy złączem a

> wsuwką ??

no raczej jest chyba ze pojde na parking i sprawdze.

PO WIZYCIE NA PARKINGU - kabelka brak:

czy z wtyczki C w kabinie idzie z 8 pinu kabelek szaro-bialy

jezeli to jest ta wtyczka co na zdjeciu (Niebieska) photo by DENUS:

277986937-wtyk.jpg

to rozumiem ze musze pocignac kabel z pinu 8 do pinu 23 w komorze silnika i to wszystko juz bedzie z druciarni?

DENUS a jaki przekaznik i jak u ciebie bylo z wsowkami w komorze silnika?

post-36134-1435247674049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no raczej jest chyba ze pojde na parking i sprawdze czy z wtyczki C

> w kabinie idzie z 8 pinu kabelek szaro-bialy?

Na 99% nie masz tam kabeka. Mi sie udalo bez wsowki. Odpowiednia grubosc przewodu zalatwila sprawe. Jego pod maske do skrzynki z bezpiecznikami i po sprawie (body podaje mase) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no raczej jest chyba ze pojde na parking i sprawdze czy z wtyczki C

> w kabinie idzie z 8 pinu kabelek szaro-bialy?

ja nie wiem, ale sprawdziłbym to, bo byłoby nienormalne już całkowicie, gdybyś go miał a nie miał wsuwek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie wiem, ale sprawdziłbym to, bo byłoby nienormalne już

> całkowicie, gdybyś go miał a nie miał wsuwek

Jesli nie ma instalacji od halogenow w skrzynce pod maska, to na bank nie bedzie i tego kabelka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli nie ma instalacji od halogenow w skrzynce pod maska, to na bank

> nie bedzie i tego kabelka

też mi sie tak wydaje, wiec dlatego proponowałem sprawdzenie organoleptyczne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mi sie tak wydaje, wiec dlatego proponowałem sprawdzenie

> organoleptyczne

edytowalem posta wyzej, wiec faktycznie nie ma. Czy wystarczy tylko ten jeden kabel pociagnac i juz nic (procz przekaznika i bezp) nie bede musial ciagnac?

BTW jaka jest zarówka przy zapalniczce? co oswietla ten ring?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> edytowalem posta wyzej, wiec faktycznie nie ma. Czy wystarczy tylko

> ten jeden kabel pociagnac i juz nic (procz przekaznika i bezp)

> nie bede musial ciagnac?

na to wygląda zlosnik.gif

> BTW jaka jest zarówka przy zapalniczce? co oswietla ten ring?

mała taka bezcokołowa chyba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na to wygląda

> mała taka bezcokołowa chyba

zarowki mi juz takie wyszly, chyba przerobie to na jakies led'y.

no to fajnie z tymi halogenami, czekam w takim razie na lampy i podpinam tylko. Mam nadzieje ze 12 V ciagnac nie trzeba bo cala skrzynka jest pod aku podpieta i wszsytkie blaszko-sciezki sa plus wczesniejsze bezpieczniki.

Czy w tych reflektorach zespolonych Halogeny sie jakos ustawia tak jak u Was w FL'u?

food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarowki mi juz takie wyszly, chyba przerobie to na jakies led'y.

> no to fajnie z tymi halogenami, czekam w takim razie na lampy i

> podpinam tylko. Mam nadzieje ze 12 V ciagnac nie trzeba bo cala

> skrzynka jest pod aku podpieta i wszsytkie blaszko-sciezki sa

> plus wczesniejsze bezpieczniki.

oby , i pewnie tak bedzie zlosnik.gif

> Czy w tych reflektorach zespolonych Halogeny sie jakos ustawia tak

> jak u Was w FL'u?

nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że chyba nie - tu niech wypowiedzą sie posiadacze fabrycznych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj od 17 do dzisiaj rylem przy aucie a konkretnie przy reflektorach. Jak zwykle nie obylo sie bez problemow. Mimo zamowienia wtyczek i konektorkow wg Epera to konektorki nie pasaowaly 2 z 4. Rece opadaja. Jakos to przebrnalem bo mialem jakies pozostalosci. Zabawa ze zderzakiem przednia wszystkie mocowania na Torx'ach byly + 2 * 10 wkrety. Po dlubaniu i wpuszczeniu kabli w peszle od Halogenow przymocowalem nowe reflektory. I czekam tylko jeszcze na konektorki (damsko-damskie) do skrzynki w komorze silnika aby wsadzic przekaznik i bezpiecznik abym mogl sie cieszyc juz dzialajaca instalacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sprawe tych wsowek i kup gotowe gniazdo do przekaznika i bezpiecznika. Ja tak zrobilem u siebie. Wszystko sie ladnie zmiescilo w puszcze z bezpiecznikami. Lezy sobie spokojnie na dnie puszki. Przekaznik zastosowany, to 30A np: od swiatel od Fiata 125P.

O, takie gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie macie u mnie dużego respecta , że zagłębiacie sie już w

> instalacje elektryczną samochodu jeszcze raz szacuneczek Wiem

> już od kogo mam się uczyć dobierać do kropka

Jakos trzeba udoskonalac i modyfikowac swoje bolidy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakos trzeba udoskonalac i modyfikowac swoje bolidy

Oczywiście, że trzeba ale aż tak!!! Jeszcze raz pierwsza liga z was jest!!! Czytam, podziwiam, uczę się, kurde lepiej tą wiedzę z kącika przyswajam niż to co mam się uczyć na zbliżające sie egzaminy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z okazji Swiat zaszalalem sobie i postanowilem zmienic halogeny (nie mam tych w reflektorach). Do tej pory mialem jakies firmy "krzak", ktore nie swiecily za rewelacyjnie. Zakupilem wiec Hella FF75 za 185zl, na allegro. Po Swietach bede montowal wink.gif . A prezentuja sie one tak.

278032645-halogeny1.JPG

W komplecie: dwa halogeny + zarowki H7, kable, przekaznik, wsowki, wylacznik i.t.d. Pelen komplet.

278032645-halogeny2.JPG

post-73486-14352476944781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja z okazji Swiat zaszalalem sobie i postanowilem zmienic halogeny

> (nie mam tych w reflektorach). Do tej pory mialem jakies firmy

> "krzak", ktore nie swiecily za rewelacyjnie. Zakupilem wiec

> Hella FF75 za 185zl, na allegro. Po Swietach bede montowal . A

> prezentuja sie one tak.

> W komplecie: dwa halogeny + zarowki H7, kable, przekaznik, wsowki,

> wylacznik i.t.d. Pelen komplet.

Czekam na fotki jak to będzie wyglądało cool.gif. Gdzie chcesz je wmontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej sprawe tych wsowek i kup gotowe gniazdo do przekaznika i

> bezpiecznika. Ja tak zrobilem u siebie. Wszystko sie ladnie

> zmiescilo w puszcze z bezpiecznikami. Lezy sobie spokojnie na

> dnie puszki. Przekaznik zastosowany, to 30A np: od swiatel od

> Fiata 125P.

> O, takie gniazdo

z Mackiem sie porozumialem i bede mial druga skrzyneczke wiec z niej wezme konektorki, te pare dni wytrzymam, zaluje tylko ze nie moglem pojechac ustawic swiatel - pozno skonczylem. A ustawilem na podstawie sladow na scianie zrobionych przed zabawa. Jestem ciekawy jak swiecic beda te halogeny w lampie zespolonej? Bo raczej lepiej jest kiedy halogen jest nisko zawieszony? czy sie myle?

BTW jeszcze Maciek mi podsunal pomysl ze spryskiwaczem reflektorow - ale nie wiem czy bedzie mi sie chcialo robic jak fabryka przykazala czyli dodatkowy przekaznik czy zostawic i zobaczyc czy uciagnie to ze standardowego sprysku szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam halogenki zintegrowane i powiem, że lepiej jak są w zderzaku frown.gif, od mijania różnią sie tym, że bardziej na boki świecą i tyle. Ale jest 1 duży plus halogenów w lampach, jak mi się kiedyś żarówka spaliła w mijania, to zapodałem halogeny i wyłaczyłem mijania to nawet pan policial.gif się nie skapnął(oczywiście był dzień bo w nocy widać bo słabiej śiecą) rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem ciekawy jak swiecic beda te halogeny w lampie zespolonej? Bo

> raczej lepiej jest kiedy halogen jest nisko zawieszony? czy sie

> myle?

Lepiej swieca te zalozone nizej. Szczegolnie jest to widoczne przy mgle, gdyz nie jest ona przy samej ziemi. Dzieki czemu halogeny nie swieca w mgle tylko pod mgle.

> BTW jeszcze Maciek mi podsunal pomysl ze spryskiwaczem reflektorow -

> ale nie wiem czy bedzie mi sie chcialo robic jak fabryka

> przykazala czyli dodatkowy przekaznik czy zostawic i zobaczyc

> czy uciagnie to ze standardowego sprysku szyby?

Kiedys mialem zrobione cos takiego w CC. Zastosowalem spryskiwacze, te fabryczne od przedniej szyby, zamontowany w masce. Jeszcze je mam, bo mi zostaly po CC. Pompke razem z workiem zakupilem od Poloneza. Tylko byl jeden problem, pompka dawala za male cisnienie. Jesli wpadnie mi w lapy jakas pomka wysokocisnieniowa i da sie ja wmontowac w worek od poldka, to pomysle nad montarzem tego w Punto. Zastosuje spryskiwacze, ktore mi zostaly, te fabryczne od CC.

A co do elektryki, to chyba lepiej zasilic z oddzielnego przekaznika. Znajac elektryke w PII, to niektore elementy jej robione sa na styk, wiec lepiej nie przeciazac. Silnik od spryskiwaczy mimo wszystko troche pradu pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu nie wytrzymalem i zalozylem te nowe halogeny Hella. A ze druciarnie zrobilem wczesniej, bo przeciez byly inne halogeny, to byla tylko kwestia zamocowania nowych i ich podlaczenia. Oczywiscie zanim je zainstalowalem, to wprowadzilem w nich jedna modyfikacje mlotek.gif . A mianowicie dolozylem postojowki biale LED zeby.GIF Fajnie to wyglada w nocy, swieci delikatnie na bialo juz po wlaczeniu swiatel pozycyjnych.

A co do swiecenia juz samych halogenow, to jestem pod wrazeniem i to wielkim. Swieca lepiej niz mijania icon_eek.gif i nie ma porownania z tymi starymi firmy "krzak" pewnie z Chin, ktore byly zainstalowane wczesniej. Niebo a ziemia. No ale to w koncu Hella. Polecam waytogo.gif . A oto kilka fotek.

Oczywiscie trzeba bylo lekko podciac zderzak podczas montarzu.

278051101-hella1.JPG

278051101-hella2.JPG

278051101-hella3.JPG

278051101-hella5.JPG

278051101-hella4.JPG

278051101-hella6.JPG

post-73486-14352476984461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, ja tez jak cos mam do auta to juz musze wlozyc nie umiem sie powstrzymac, szkoda tylko ze najczesciej mam czas i to czasami w weekendy.

Ja zauwazylem mimo ze ustawialem swiatla po starym sladzie na scianie przed demontazem starych reflektorow ze nowe reflektory swieca "szerzej" - rownomiernie rozlozone swiatlo przed autem, lewa strona o wiele lepiej - ale jutro pojade ustawic swiatla na stacje co by ludzi nie oslepiac. Zapewne jest to kwestia zabrudzonych lamp od srodka. Mimo ze mi nie parowaly to widac syf w srodku. Jakis czas temu udalo mi sie wyczyscic tylko gdzie sa dlugie i po tym zabiegu sie poprawilo. A jeszcze jedno: jak zwykle pozmieniali troche w mozowaniu reflektorow, zmniejszyli srednice otworow montazowych w reflektorach wiec stare "podkladki" mocujace sa na psa urok dalem duze podkladki. Zawsze cos zmienia i nie wiadomo co i jak na szczescie ze mialem takie podkladki. Ale lampy w deche swieca.

BTW - po glowie chodza mi lampy wyladowcze. Tylko wtym kraju sytuacja prawna jak zwykle jest nie jasna - musze sie dowiedziec jak to jest w NRD z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to fajnie, ja tez jak cos mam do auta to juz musze wlozyc nie

> umiem sie powstrzymac, szkoda tylko ze najczesciej mam czas i to

> czasami w weekendy.

> Ja zauwazylem mimo ze ustawialem swiatla po starym sladzie na scianie

> przed demontazem starych reflektorow ze nowe reflektory swieca

> "szerzej" - rownomiernie rozlozone swiatlo przed autem, lewa

> strona o wiele lepiej - ale jutro pojade ustawic swiatla na

> stacje co by ludzi nie oslepiac. Zapewne jest to kwestia

> zabrudzonych lamp od srodka. Mimo ze mi nie parowaly to widac

> syf w srodku. Jakis czas temu udalo mi sie wyczyscic tylko gdzie

> sa dlugie i po tym zabiegu sie poprawilo. A jeszcze jedno: jak

> zwykle pozmieniali troche w mozowaniu reflektorow, zmniejszyli

> srednice otworow montazowych w reflektorach wiec stare

> "podkladki" mocujace sa na psa urok dalem duze podkladki. Zawsze

> cos zmienia i nie wiadomo co i jak na szczescie ze mialem takie

> podkladki. Ale lampy w deche swieca.

> BTW - po glowie chodza mi lampy wyladowcze. Tylko wtym kraju sytuacja

> prawna jak zwykle jest nie jasna - musze sie dowiedziec jak to

> jest w NRD z tym tematem?

No fajna sprawa z takimi lampami wyladowczymi, tylko u nas tak jak mowisz, z prawem jest roznie. Jak cos jest nieustalone, to jest nieciekawie. Nie wiadomo jak sie ustosunkowac do takich spraw.

A co do Twoich lamp, to dziwne, ze swieca inaczej. Chociaz spotkalem sie z tym, ze lampy w PII ustawia sie tez jedna ze srob mocujacych. Chyba ta najblizej srodka auta. Ustawia sie nia kat swiecenia lamp na boki, tzn czy lampa ma swiecic na wprost, czy np: bardziej w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fajna sprawa z takimi lampami wyladowczymi, tylko u nas tak jak

> mowisz, z prawem jest roznie. Jak cos jest nieustalone, to jest

> nieciekawie. Nie wiadomo jak sie ustosunkowac do takich spraw.

> A co do Twoich lamp, to dziwne, ze swieca inaczej. Chociaz spotkalem

> sie z tym, ze lampy w PII ustawia sie tez jedna ze srob

> mocujacych. Chyba ta najblizej srodka auta. Ustawia sie nia kat

> swiecenia lamp na boki, tzn czy lampa ma swiecic na wprost, czy

> np: bardziej w lewo.

Ja mam regulacje na lampie góra-dół, prawo-lewo i nie na rzadnej ze srub mocujacych lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam regulacje na lampie góra-dół, prawo-lewo i nie na rzadnej ze

> srub mocujacych lampe.

Ja tez tak mam, ale spotkalem sie z tym, ze jedno z mocowac ma wkrecana wkladke metalowa, ktora mozna wkrecac/wykrecac i stanowi ona ogranicznie przy dokrecaniu sruby mocujacej reflektor. Moze to byla jakas nieoryginalna lampa hmm.gif. Nie pamietam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez tak mam, ale spotkalem sie z tym, ze jedno z mocowac ma

> wkrecana wkladke metalowa, ktora mozna wkrecac/wykrecac i

> stanowi ona ogranicznie przy dokrecaniu sruby mocujacej

> reflektor. Moze to byla jakas nieoryginalna lampa . Nie

> pamietam

dziwne az poogladam punciaki znajomych jak bede mial okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że wstawiłeś je w miejscu gdzie ja mam wbudowane światła

> dzienne. Kształtem się nie różnią od Twoich.

> POZDRAWIAM

Jesli wejdzie obowiazek calorocznej jazdy na swiatlach, to chyba tez zaloze dzienne. Tylko nie wiem w ktorym miejscu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli wejdzie obowiazek calorocznej jazdy na swiatlach, to chyba tez

> zaloze dzienne. Tylko nie wiem w ktorym miejscu

obok halogenow waytogo.gif, jak macie jakies linki do dziennych swiatel to poprosze czym one sie roznia od zwyłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obok halogenow , jak macie jakies linki do dziennych swiatel to

> poprosze czym one sie roznia od zwyłych?

Ja mysle na zalozeniem ewentualnie w tych otworach w zdrzaku, nad tablica rejestracyjna. Oczywiscie tez Hella, o takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obok halogenow , jak macie jakies linki do dziennych swiatel to

> poprosze czym one sie roznia od zwyłych?

Polecam stronę HELLI. Maja komplety dziennych.

Od innych różnią się mocą żarówki (6W) i sposobem rozproszenia światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mysle na zalozeniem ewentualnie w tych otworach w zdrzaku, nad

> tablica rejestracyjna. Oczywiscie tez Hella, o takie.

nie wiem czy dobrze kojarze ale swiatla musza byc w jakiejs odleglosci od siebie ustawione wiec nad tablica rejestrajna zbytnio duzej odleglosci nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy dobrze kojarze ale swiatla musza byc w jakiejs

> odleglosci od siebie ustawione wiec nad tablica rejestrajna

> zbytnio duzej odleglosci nie bedzie.

Nie pamietam dokladnie, ale chyba miedzy nimi musi byc min. 30 cm, ale moge sie mylic niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.