Skocz do zawartości

Zawieszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety posypało mi sie zawieszene i ze strasznym bólem podchodzę do remontu buu.gif. A konkretnie do wymiany mam:

amortyzatory tył 180 zł szt + 80 zł wymiana (za kpl)

tylni wahacz - 520 zł jeśli z ABS i 500 bez ABS + 130 wymiana

wahacze przednie - 242 zł za szt + 200 wymiana (za kpl)

drążek kier - 144 zł + 60 zł wymiana

zbieżność - 130 zł

Podane ceny z ASO piesc.gif

Jak dla mnie zgroza więc zacząłem szukać. U znajomego mechanika robocizna 350 zł a koszt części 850 troszkę lepiej smirk.gif ale zastanawiam się jeszcze nad częściami i tu potrzebowałbym rady:

amortyzatory w ASO 180 u mechanika 140 Magneti Marelli a tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49508259 niewiem.gif o co chodzi ?? co jest z tymi z allegro nie tak ?? a tak wogóle to znalazłem też Kayaba za 120 zł/szt a marka lepsza niż magneti więc o co chodzi podróbki??

Następne pytanie zestaw naprawczy tylnego wachacza u mechanika 147 zł SKF (cokolwiek to znaczy) a na allegro po 69.

Poradzcie czy to się opłaca czy tanie części na allegro to jakieś podróbki czy po prostu mają duuuuuużo niższe marże ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO zazwyczaj zakłądają .. właśnie Magneti Marelli - to jest główny dostawca podzespołów dla Fiata (zresztą ta spółka wchodzi w skłąd koncernu Fiata smile.gif ) .. tyle że te z ASo mają nadruk "Fiat", a te spoza ASO - Magneti Marelli smile.gif

Co do Allegro - hm, jam bym cen z allegro nie traktował jako wyznacznik - tam różnymi rzeczami o różnym pochodzeniu się handluje... coś co jest fabrycznie zapakowane w istocie może okazać się podróbką albo .. oryginałem ale np skradzionym z jakiegoś magazynu czy hurtowni. Oczywiście nie ma reguły i nie zawsze tak jest, ale ja generalnie podchodzę ze sporą rezerwą do allegro - wolę sklep mający konkretną siedzibę i adres niz "wirtualnego sprzedawcę" - w razie padaki jest gdzie przynieść towar i go zareklamować.

IMHO w zwykłym sklepie nie powinny być wiele droższe niż na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolę sklep mający konkretną siedzibę i adres niz

> "wirtualnego sprzedawcę" - w razie padaki jest gdzie przynieść

> towar i go zareklamować.

Bardzo słusznie - ale właśnie na allegro sprzedaje sklep AutoParts z Palmowej w Krakowie i tylne amory MM ma za 65 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny krótko mówiąc, z kosmosu!!! Czy wszystkie te części które wymieniłeś masz do wymiany? Czy ktoś chce Cię naciągnąć. Wczoraj robiłem remont zawieszenia, też myślałem, że tylne wahacze są do wymiany, a okazało się, że na łożyskach nie ma najmniejszego luzu. Ceny części i robocizny później, jak znajdę trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo słusznie - ale właśnie na allegro sprzedaje sklep AutoParts z

> Palmowej w Krakowie i tylne amory MM ma za 65 PLN.

A jak pójdziesz do tego sklepu to jest ta sam cena, czy już wyższa?

Jeśli sprzedawca sprawdzony i poważnie traktuje to co robi to OK, przestrzegam jedynie przed samym podniecaniem się niską ceną - bo motem może sięokazać że trzeba kupić drugi komplet, a starego nie ma komu zareklamować (albo sprzedawca spuszcza cię na drzewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

>??

> Następne pytanie zestaw naprawczy tylnego wachacza u mechanika 147 zł

> SKF (cokolwiek to znaczy) a na allegro po 69.

Przy zestawach naprawczych zwróć uwagę na łożyska.

Są tandetne

Na allegro powyżej 80 zł można brać pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceny krótko mówiąc, z kosmosu!!! Czy wszystkie te części które

> wymieniłeś masz do wymiany? Czy ktoś chce Cię naciągnąć. Wczoraj robiłem remont zawieszenia, też myślałem, że tylne wahacze są do wymiany, a okazało się, że na łożyskach nie ma najmniejszego luzu. Ceny części i robocizny później, jak znajdę trochę czasu.

Kurcze niestety wszystkie, sam macałem wink.gif tzna wlazłem pod kanał i tylne armorki całe mokre od oleju a na wachaczach luzy frown.gif Za ceny byłbym wdzięczny bo jakoś nie mam zaufania do warszawskich i chyba wychodzi na to żę będe robił remont w żywcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko z corka tylni wachacz 520 do 1,6 .

TO ile kosztuje do HGT mam nadzieje ze to jest to samo.

NIe da sie tego jakims zestwami naprawic trzeba kupowac cały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> matko z corka tylni wachacz 520 do 1,6 .

> TO ile kosztuje do HGT mam nadzieje ze to jest to samo.

> NIe da sie tego jakims zestwami naprawic trzeba kupowac cały???

Zestawami się da ale przecież ASO nie bawi się w takei rzeczy smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że Ci sie na raz całą zawiecha posypała

Nie wiem skąd te kosmiczne ceny, nawet jak na ASO

Może napisz jakie masz objawy a nie bierz sie od razu do wymiany wahaczy tylnych

Co do cen to :

> amortyzatory tył 180 zł szt + 80 zł wymiana (za kpl)

85 zł ALKO wymiana może z 30 zł za sztuke

> tylni wahacz - 520 zł jeśli z ABS i 500 bez ABS + 130 wymiana

Tu raczej zestaw naprawczy za 60 zł na strone

> wahacze przednie - 242 zł za szt + 200 wymiana (za kpl)

Wahacze sa po jakieś 120 zł a wymiana to przegięcie - wystarczy 3 śruby na strone odkręcić

> drążek kier - 144 zł + 60 zł wymiana

> zbieżność - 130 zł

A to jest najlepsze ponieważ końcówka drążka jest po jakieś 35 zł a wymiana powinna być ze zbieżnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest najlepsze ponieważ końcówka drążka jest po jakieś 35 zł a

> wymiana powinna być ze zbieżnością

Miałem robione w ASO i łącznie ze zbieżnością i robocizną 90 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.