Skocz do zawartości

czujnik polozenia walu


some1

Rekomendowane odpowiedzi

> na dole przy kole fonicznym rozrządu

jutro jade zgwalcic mojego oponiarza - oni po sezonie robia takie dorazne strzaly. Moze daj boze pomoze grinser006.gif bo u mnie kanal z kanalem. grinser006.gif a z wierchu chyba nie podołam crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jutro jade zgwalcic mojego oponiarza - oni po sezonie robia takie dorazne strzaly. Moze daj boze

> pomoze bo u mnie kanal z kanalem. a z wierchu chyba nie podołam

Ja wymieniałem bez kanału - trzeba ponieść wysoko auto od strony kierowcy, zabezpieczyć żeby czasem na paszczę nie spadło i da radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jutro jade zgwalcic mojego oponiarza - oni po sezonie robia takie dorazne strzaly. Moze daj boze

> pomoze bo u mnie kanal z kanalem. a z wierchu chyba nie podołam

W benzyniakach ogarniam bez podnoszenia, na płaskim, w jtd nie wiem jak jest w komorze crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W benzyniakach ogarniam bez podnoszenia, na płaskim, w jtd nie wiem jak jest w komorze

Ze tak hansem polece ... a jak moze byc w komorze ? Ciasno i zakopcone hahaha.gifgrinser006.gif

Generalnie jest lipton i faktycznie robotki typu zarowka to taka lajtowa wprawka w poznawanie ograniczen swojego ciala. To jest ten moment kiedy czlowiek zaluje ze lokiec nie jest obrotowy 360 stopni hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i Pany ( bo kobitki nie sadze zeby sie targaly na takie roboty )...

da sie bez kanalu 001.gif

Trzeba faktycznie auto wywindowac od strony kierowcy do gory.

Wlazilmy pod auto od czola tak zeby sanki przedniego zawiasu miec na wysokosci klatki piersiowej... czyli na zewnatrzy wystaja tylko trampki grinser006.gif

wszystko co da sie zobaczyc to :

jYtfyzR.jpg

Na zielono zaznaczylem orientacyjnie gdzie bedziemy szukac, na niebiesko rurka prowadzaca bagnet kontrolu oliwy.... to tak jakby ktos chcial orientacyjnie zerknac z gory gdzie to jest. To to jest tam.. na dnie gdzie rurka juz zakreca grinser006.gif

Zadzieramy lekko glowe do gory i oczom ukazuje sie widok ....

w postaci czujnika , przy czym 90% zdjecia to rozrusznik grinser006.gif

xuQvNrN.jpg

delikatny ruch glowa w gore i ....

2iUbkZm.jpg

jeszcze zoom na spinke do ktorej potrzebujemy 4 rąk i dwoch srubokretow angryfire.gifno.gif

x3s4rnI.jpg

Niestety zycie bywa brutalne grinser006.gif

G9t9jlI.jpg

Okazuje sie ze FIAT zrobil lekki myk i wprowadzil modyfikacje. Opcja z kablem to stara opcja. Fajka wypinana to opcja nowa. Ja mam fure z 2005 i zalapalem sie juz na nowy patent.

A tu rzeczona srubka "10", ktora to trzymala hehe.gif

tak naprawde to torx T40 grinser006.gif

vRXQfWs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany i Pany ( bo kobitki nie sadze zeby sie targaly na takie roboty )...

> da sie bez kanalu

Zuch chłopak 20.GIF

> Niestety zycie bywa brutalne

> Okazuje sie ze FIAT zrobil lekki myk i wprowadzil modyfikacje. Opcja z kablem to stara opcja.

> Fajka wypinana to opcja nowa. Ja mam fure z 2005 i zalapalem sie juz na nowy patent.

Czyli tak samo jak jest w multijecie.

> A tu rzeczona srubka "10", ktora to trzymala

> tak naprawde to torx T40

Trzeba być gotowym na niespodzianki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zuch chłopak

> Czyli tak samo jak jest w multijecie.

> Trzeba być gotowym na niespodzianki

najwiecej czasu poswiecilem na to zeby auto odpowiednio podniesc i ewentuanie zabezpieczyc . Potem troche musialem podumac bo majac nowy czujnik w rece nie potrafilem znalezc czegos takiego w silniku grinser006.gif Wiec na chybil trafil wyciagnalem ten fajkowy - bo tylko on mi pasowal lokalizacją . Byl jeszcze jeden na skrzyni - ale to chyba od wstecznego... Dopiero jak go wyłuskałem to po ksztalcie czopka moglem pokumac ze jednak jestem w domu tylko cos z modelami bylo poknocone. Samo wyciagniecie czujki.. tyle ile sie wykreca jedna srubke . Troche boksu z wtyczka bo glupio by bylo ją zdemolowac wiec sie troche z nia popiescilem . Jutro zaprzyjazniony sklep bedzie mial na stanie "moja" wersje wiec jutro zaloze własciwy i mam nadzieje ze problem sie rozwiaze , bo juz mnie drazni wozenie sie zamiennikami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwa razy tego wymienialam w koncu w zeszłym tygodniu zakupilam firmy denso...zobaczymy jak

> bedzie,,,

> Boscha nie polecam...starcza tylko na równy rok

Mnie zastanawia, jakim cudem, ten oryginalny starcza na 8 lat.

Wybieram się na Węgry w sierpniu, przy przebiegu 190 tys.

Kupić ten czujnik, czy nie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zastanawia, jakim cudem, ten oryginalny starcza na 8 lat.

> Wybieram się na Węgry w sierpniu, przy przebiegu 190 tys.

> Kupić ten czujnik, czy nie?

decyzja po Twojej stronie..

ja juz boscha nie kupię bo po roku robi sie sztywny i jest do wymiany...no chyba ze wina lezy po innej stronie ze czujniki padaja tak czesto!!!!tego nie wiem zaden mechanior nie potrafi stwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zastanawia, jakim cudem, ten oryginalny starcza na 8 lat.

> Wybieram się na Węgry w sierpniu, przy przebiegu 190 tys.

> Kupić ten czujnik, czy nie?

to jest element z grupy "tego drutem nie połapiesz" .. blush.gif

Mnie zlapal w ciagu miesiaca i czujnik i szczotki na rozruszniku. Trafisz tak ? To jak grac w totka.. grinser006.gif A jak masz farta to jeszcze pekniesz sprezyne i tyle z wyjazdu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jakie mieliście objawy związane z czujnikiem? Ja mam ostatnio pewną przypadłość, którą próbuję podłączyć pod CPW. Otóż po lekkim zagrzaniu silnika kiedy zgaszę i ponownie uruchamiam silnik trochę przebiera on na obrotach zanim zapali, przy okazji wyskakuje kilka komunikatów na desce. Błędów w sterowniku brak. Dodatkowo zauważyłem, że auto nieco więcej pali, a końcówka wydechu robi się czarna. Czyżby CPW dogorywał czy szukać problemu gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie CPW  umarl praktycznie w 3 dni ( cieple dni ) .  Raz poszedlem do sklepu  i wychodzac po kilku minutach juz nie moglem odpalic ( dobrze wygrzane auto ) . Zlapal chyba dopiero po 20 minutach.   Drugi raz na drugi dzien zrobil to samo pod drugim sklepem.  Rano z zimnego startowal ladnie bez zająkniecia.   Trzeciego razu nie ryzykowalem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.