Jump to content

shapyr

użytkownik
 • Content Count

  4044
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  10d 18h 43m 12s

Community Reputation

1329 Człowiek - do rany przyłóż

About shapyr

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 05/06/1974

Profile Information

 • Name
  Marcin
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Tarchomin DC
 • Car
  Mondeo mk4.5 kombi 2.0TDCi

Recent Profile Visitors

1298 profile views
 1. Conti poz. 5 data produkcji Gates (z naszego forum) INA znakuje datę podobnie jak Conti Dayco Data produkcji paska rozrządu Dayco i Oryginału: YY WWDDXX YY - rok i niby dalej (tu mam wątpliwości) WW - tydzień DD - dzień WW-tego tygodnia XX - pozycja w formie produkcyjnej ale coś mi tu nie spasowuje.
 2. shapyr

  Infrastruktura

  Takie plany są u mnie na dzielni, co oznacza, że miałbym dwie stacje ładowania w odległości ok 300 m, a to już pozwala myśleć nad EV jako samochodem do jazdy wokół komina. Tylko te ceny EV... https://tustolica.pl/stacje-ladowania-pojazdow-elektrycznych-na-bialolece-gdzie-powstana_82380
 3. Tacy ekologiczni a tu papierowe gazety? Fuj!
 4. W Mondeo mam multitoola, torxa do wyjęcia lamp w razie wymiany żarówki, latarkę. Przed długimi trasami poza PL dorzucam kilka kluczy płaskich i nasadowych w razie W. W P107 śrubokręt krzyżak, multitool, klucz 10, 13 i to chyba tyle.
 5. shapyr

  Moskitiery

  Tak, zrobione. I nie do końca jestem zadowolony ponieważ nieco za mocno napiąłem siatkę, co spowodowało odkształcenie ramy w górnej połówce. Zauważyłem to po tym jak dociąłem siatkę do profilu. Próby poprawienia sytuacji częściowo się udały ale to nie jest to czego oczekiwałem. Mam w planie zakup nowej siatki i będę poprawiał odwaloną fuszerkę.
 6. Bardziej pospolicie czyli Xiaomi m365 pro z zawieszeniem od Chińczyka. Wybór drugiej hulajki w trakcie.
 7. Jak tak patrzę na Alle i po sklepach internetowych to wyboru wielkiego nie masz.
 8. shapyr

  Moskitiery

  Odpowiednio do drzwi balkonowych. Pasujące od razu to trzeba zamawiać gdzieś na wymiar.
 9. shapyr

  Moskitiery

  Moskitiera dzisiaj trafiła w moje ręce i pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Wyrób germański. Elementy ramki są metalowe (do samodzielnego przycięcia na wymiar), siatka wygląda na wytrzymałą i jest osadzana w ramie na uszczelkę, zawiasy ze sprężyną, zabezpieczenie przed otwarciem na magnesy. Bardzo dokładna instrukcja. Montaż moskitiery musi jednak poczekać, bo najpierw będzie montaż jednostki zewnętrznej klimy na balkonie, ale wygląda, że warta swojej ceny.
 10. shapyr

  Moskitiery

  Kupiłem i właśnie czekam na moskitierę do drzwi balkonowych. Jak zmontuję i dopasuję rozmiar to dam znać na ile to oceniam. https://allegro.pl/oferta/moskitiera-drzwiowa-na-zawiasach-120x220-cm-6783171868?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications-buyercart&snapshot=MjAyMC0wNS0xMFQxNDo0MjoyOC44MzlaO2J1eWVyOzEyM2IwNTVhMjY2YTg2ODY1NTAxZDRjZDQ4YjAzNmI1NzA2ZTFlZWMxM2UwODZhNzU3MzI0YTI3YjQxNWMyMzk%3D
 11. Wrzuci na FB na grupę majsterkowiczów i się nie będzie mógł nadziwić ilu chętnych na to będzie. Są tam fanatycy starej Celmy.
 12. Miałem tak w Huyndai Accent. Bez cięcia i spawania się nie obeszło. Dobrze, że to był tylko gruz na dojazdy do pracy.
 13. Nie wiem co kupiłeś ale połączenie Mikody z Mintexem w P107 jak na razie bardzo fajnie się sprawdza. W Mondeo Mikody + Ferodo jeszcze nie dotarte zbytnio więc nie mogę ocenić, ponieważ musiałem zmienić zacisk. Regenerowany oryginał zaczął po cofnięciu tłoczka ciec, a do tego wygląda na to, że się ręczny zacinał bo klocki były zjedzone.
 14. Oleje 5W30 to oleje lekkobieżne, pomagające oszczędzać paliwo (rzadsze, tworzą cieńszy film olejowy). Silniki, do których się takie oleje zalewa, są do tego dostosowane, m.in. poprzez ciaśniejsze pasowania części, mniejsze luzy itp. Jeżeli silnik nie był robiony pod tego typu oleje i jest już trochę przechodzony to może i raczej będzie brać więcej. Ciszej po zapłonie spowodowane jest większa pompowalnością 5W30.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.