Jump to content

analyzer64

użytkownik
 • Content Count

  21829
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Time Online

  19d 5h 6m 36s

analyzer64 last won the day on January 21 2016

analyzer64 had the most liked content!

Community Reputation

2803 Człowiek - do rany przyłóż

About analyzer64

 • Rank
  VTEC just kicked in
 • Birthday 09/24/1918

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Car
  Renault Laguna 3 ph3

Recent Profile Visitors

3373 profile views
 1. Tak (omijać nie ma co, bo ta funkcja jest fabrycznie, ale zwyczajnie zablokowana), ogarniesz to DDT4ALL, to dosłownie kilka kliknięć, ale potrzeba przerobić łącznik obd między interfejsem a złączem auta. (zamienić 4 piny jak pamiętam). Takie coś potrzeba i w tym zamieniasz przewody:
 2. Ja w Lagunie będę chciał aktywować AA i Car Play, bo można. Koszt 100zł, albo samodzielna robota, trzeba lekko zmodyfikować interfejs, żeby zagrał z CAN-Multimedia. Renault niestety sobie liczy 50Euro rocznie za dostęp do sieci (w telematyce jest karta SIM), do tego mapa 70 Euro. To trochę drogo.
 3. To tak z salonu wyjeżdża? Ja to widziałem w Panku, ale sądziłem że to oni sami sobie dokładali
 4. To się skończy w kwietniu 2021, bo teraz mam produkt "Stabilny Prąd" na 36 miesięcy, a wiadomo że poszło w górę
 5. Z faktury przedostatniej:
 6. Zerkne, mam w Innogy, ale coś mi się zdaje że nie było różnicy a w umowie podpisany był kwit gwarantujący, że stawki się nie zmienią przez 2 lata, jakaś gwarancja czy coś, muszę spojrzeć
 7. Z podanych urządzeń to tylko ta terma jest podejrzana. Ale to jest i tak dość dużo, co prawda cykl rozliczeniowy jest dwumiesięczny czyli na miesiąc około 600kWh wychodzi. Możesz kupić licznik energii wpinany między gniazdko a termę (to taka przelotka) i tym sprawdzić ile faktycznie ona prądu pobiera. Lodówki też bym zmierzył jeśli one nie są nowe. No i przy takim podejrzanym zużyciu notowałbym sobie w cyklu miesięcznym dane z licznika energii, u wielu dostawców możesz nawet przejść na miesięczny cykl rozliczeniowy podając mu własny odczyt z licznika. Jak dla mnie dobre rozwiązanie i to stosuję w bloku. Przy 2-3 osobach miesięcznie mam 110-140kWh, w tym dwa komputery po 8h dziennie (jeden to stacjonarka z 2 monitorami), tv, konsola, zmywarka, piekarnik, 4 telefony, tablet. W domu wychodzi przeważnie więcej niż w bloku, ale po tym co wskazałeś prędzej szacowałbym zużycie do 400kWh na miesiąc
 8. Ale nie podałeś swojej wyceny. Wg mnie oferta jest dobrze policzona. Przyjmijmy że działka budowlana ma 1600mkw (nie napisano dokładnie), reszta grunty rolne i ZL. Działka w tamtych okolicach pewnie stoi około 50zł za 1mkw, więc mamy 80kpln za działkę, las i łąka strzelam że okolice 4-5zł, więc mamy kwotę około 50kpln, razem 130kpln za teren. Zostaje 120kpln za dom. Cena jest dobra moim zdaniem, ale z drugiej strony kończyć po kimś to nie zawsze jest najlepsze wyjście, widać tylko zdjęcia, ale jak to jest robione to wiem sam właściciel, albo nawet nie wie jak stawiała mu to jakaś ekipa i się nie interesował. Może jest to robione po taniości. Budowa w takim stanie jak jest, polegając na opisie, oddana w 2013 roku, czemu to nie jest wykończone przez 7 lat? Przyczyn może być wiele, ze śmiercią inwestora włącznie.
 9. I wziąć pod uwagę, że wchodzi się po kimś, zawsze coś wyjdzie, że źle zrobione albo czegoś nie ma, liczyłbym jeszcze 150k żeby włożyć, zostanie to dobrze
 10. Jest tam niby taka opcja, ale np. u mnie w miejscowości nie pokazuje. Sprawdź na stronie gminy, bo jeśli dobrze kojarzę to mają obowiązek publikowania tego. Numer działki z geoportalu będziesz mial, a potem to trzeba szukać w pdfach, w mojej gminie publikują to na stronie.
 11. Ja bym się zorientował czy tam jest plan zagospodarowania, sprawdził na geoportalu tę działkę i czy jest objęta tym planem. To pod kątem ewentualnego wydzielenia łąki, bo z lasem pewnie i tak nic nie zrobisz. Myślę, że i na wsi ludzie głupi nie są i już dawno byłoby to podzielone i przekształcone na działkę budowlaną. Ten dom to sam nie wiem, na stronie podają cenę SSZ w granicach 90-150kpln.
 12. W Krakowie na WA to sam miałem wrażenie że to działa jak płachta na byka kilka razy mnie tam otrąbili.
 13. Tym Magnatem i tak trzeba malować dwuwarstwowo, bo tak mówi instrukcja. Pełna wytrzymałość powłoki dopiero po miesiącu. Ja zmieniałem z z fiołkowego na szary, dla mnie to fioletowy, ale nie znam się na kolorach. Malowane Duluxem EasyCare, musiałem trzykrotnie, żeby efekt mnie zadowolił.
 14. Ja znajduję informacje, że tam jest aluminiowa pompa
 15. Nie łapię, temat jest dobry i na pewno sporo się z niego dowiemy. Nie mniej uważam, że podczas budowy ciężko jest zgrać terminy poszczególnych ekip aby nie było długiego przestoju, bo to że w którymś momencie on się pojawi to jest pewne. Osobiście wolałbym wybrać jedną ekipę, która jest w stanie postawić mi dom do SSO i wtedy dłubać tyle ile jestem w stanie. Oczywiście podczas etapów obserwacja, zgłębianie wiedzy, pytania, orientacja w materiałach. To musi być, a nie że daję ileś set tysięcy i czekam aż wyjdzie z ziemi
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.