Jump to content

analyzer64

użytkownik
 • Content Count

  8911
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Time Online

  11d 8h 44m 57s

About analyzer64

 • Rank
  VTEC just kicked in
 • Birthday 09/24/1918

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  jestem wszechstronny
 • Car
  Honda Civic VII

Recent Profile Visitors

2863 profile views
 1. W AH to było zależne od typu przekładni, w ZF wraz z prędkością zmieniała sie charakterystyka pracy układu kierowniczego. Przycisk Sport regulował to niezależnie od prędkości, a jak ktoś posiadał IDS+ to jeszcze zawieszenie się utwardzało. Oczywiście pod tym przyciskiem można było i mapę inną dać.
 2. Niech zezłomuje najpierw ten samochód i odzyska pieniądze z OC. Dostanie za wagę auta i niewykorzystane pieniądze za ubezpieczenie. Daj mu 2500-kwota za złom-zwrot z OC i niech się goni, bo mam wrażenie że chciałby zarobić na Tobie. Poza tym niech ściągnie rzeczoznawcę. Przy takiej wartości auta żadna naprawa blacharska się nie opłaci, a TU z kolei takie auto zcałkuje i to już na etapie likwidacji uproszczonej
 3. Szukaj Saaba 9-3 SC z 2.0T, nawet tym najsłabszym. Myślałem o Volvo V70 II ale odpuściłem ten temat, choć do wysokich cen części jestem przyzwyczajony z uwagi na posiadanie Hondy. Tu do Volvo z tego co patrzyłem typowe części cenowo są na poziomie Hondy lub nieco drożej ale bez przesady. Wspomnianym Saabem jeździłem, wersja 210KM z AT, który jednak mocno zabija potencjał tego silnika. Ogólnie auto, jego forma, prowadzenie bardzo mi odpowiada.
 4. Dokładnie tak A swoją drogą, czego uzywacie do czyszczenia felg? Ja ADBL Vampire Liquid i zielona Tuga Chemie, te dwa produkty kupuję raczej zamiennie.
 5. Też jestem zdziwiony, miałem okazję jechać kilka razy Oplem Combo D w wersji Tour z silnikiem 1.4, to ma chyba 95KM. Ledwie tym daje się jeździć po mieście. Nie dość, że pali sporo to jeszcze olej brało od nowości praktycznie.
 6. Zapieka się tak samo jak przedni, jeśli nie bardziej. Tłoczki z tyłu są wkręcane i nawet w nowych zaciskach pracują nieco ciężej. Do sprawdzenia tłoczki i tylne prowadnice, dolne w szczególności.
 7. Nie, była gdzieś różnica, albo w wysokości poduszki, albo w wysokości nakrętki amortyzatora. Różnica OEM i zamiennik. Tu masz porównanie, oem i zamiennik KYB. Potem kupiłem już z VB poduszki. Na kąciku Astry razem z innymi kolegami sporo na ten temat pisaliśmy. Tu jeszcze takie coś:
 8. Właśnie z tego co kiedyś sobie czytałem w instrukcjach firm, które specjalizują się w klockach sportowych, ale nie tylko, chodzi o to żeby część materiału klocka przeniosła wtopiła się w tarczę, czyli nie żeby ta tarcza świeciła się od wypolerowania, ale też żeby nie była fioletowa od przegrzania.
 9. W Astrze G to się zakładało poduszki od Vectry B w dieslu, bez podkładania czegokolwiek, bo były wyższe. Później znajdę zdjęcie, bo w AG sam to przerabiałem, całe zawieszenie nowe a stukało po tygodniu.
 10. No właśnie jak robi to AK? Są dwie szkoły jak wiadomo. Jeździcie spokojnie i tak samo hamujecie przez kilkaset kilometrów czy jednak na ostro?
 11. Progi to musisz zrobić. Przednie błotniki to małe piwo, odkręcasz i przykręcasz drugie. Nadkola tył to zależy, jak dasz czas na postęp korozji to potem więcej trzeba ciąć. Nie sądziłem, że taka zaawansowana korozja pójdzie. Wygląda to nieco lepiej jak na Maździe 5. A podłogę oglądałeś? Przyznam, że mój Civic dużo lepiej wygląda, a jest 3 lata starszy, od 8 lat jeżdżony po Warszawie, gdzie zimą naprawdę sypią sporo soli.
 12. Zderzak do zdjęcia, dopiero wtedy możesz ocenić uszkodzenia, teraz równie dobrze do wymiany może kwalifikować sie belka pod zderzakiem. Co do wysokości zniżek jakie polecą to myślę, że spadniesz o jakieś 2 klasy taryfowe, w zależności od TU to jest od 10 do 20%.
 13. Niekoniecznie mógł się "odparzyć" lakier, ale trzeba to rozszlifować, żeby wiedzieć. Może być tam zdrowa blacha, a może być też sito.
 14. Miałem to w 2015 roku, wszystko przeszedłem, poza stereometrem, właściwie nie wiem czemu lekarz psycholog przyczepił się, bo w ułożeniu tych słupków pomyliłem się o około 3cm. No ale papier klepnęli
 15. Na dokumencie podpisać przez obu współwłaścicieli a do US niech idzie jeden.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.