Skocz do zawartości

Lampy z Anglika - jak rozpoznać nie podłączając?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> Przeglądam teraz neta i wszędzie poza tą tabelką co wstawiłeś podają, że strzałka w prawo oznacza

> reflektor do ruchu lewostronnego a brak strzałki do prawostronnego .

Ostatnio też wyczytałem, że tak jest ale może być też tak, że na lewej lampie będzie strzałka w lewo a na prawej w prawo i niby wskazuje to stronę montażu screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to lampa homologowana na Luksemburg, do ruchu prawostronnego. Zauważyłem, że strzałka określa położenie kierownicy. W maździe wyprodukowanej w Japonii mam strzałkę na szkle w prawo i znaczek e1 (homologacja na Niemcy). Jakbym miał oznaczenie na klapce to zapewne strzałka byłaby w lewo, jak u ciebie. W astrze mam strzałkę od góry reflektora, która także wskazuje położenie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem jest to lampa homologowana na Luksemburg, do ruchu prawostronnego. Zauważyłem, że

> strzałka określa położenie kierownicy. W maździe wyprodukowanej w Japonii mam strzałkę na

> szkle w prawo i znaczek e1 (homologacja na Niemcy). Jakbym miał oznaczenie na klapce to

> zapewne strzałka byłaby w lewo, jak u ciebie. W astrze mam strzałkę od góry reflektora, która

> także wskazuje położenie kierownicy.

Stara lampa ma taką naklejkę:

DSCF1141.JPG

i świeci jak angielska. Aktualnie mam przestawioną przesłonę żeby świeciła symetrycznie. Wygląda więc na to że ta o której mowa w tym temacie jest zwykła europejska. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio też wyczytałem, że tak jest ale może być też tak, że na lewej lampie będzie strzałka w

> lewo a na prawej w prawo i niby wskazuje to stronę montażu

Może być. W sumie mam do dyspozycji tylko lewe lampy zeby.GIF. Więc to co pisałem o położeniu kierownicy może być bzdurą. Ale jeżeli jest E13 to homologacje lampa dostała w Luksemburgu. Lampa, którą mam przed sobą jest to lampa z mazdy (robiona w Japonii na Niemcy), wyprodukowana przez koito w Japonii i ma znaczek E1 (niemcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być. W sumie mam do dyspozycji tylko lewe lampy . Więc to co pisałem o położeniu kierownicy

> może być bzdurą. Ale jeżeli jest E13 to homologacje lampa dostała w Luksemburgu. Lampa, którą

> mam przed sobą jest to lampa z japońskiej mazdy wyprodukowana w przez koito w Japonii a ma

> znaczek E1 (niemcy).

Wolałbym wiedzieć na pewno zanim rozkleję lampę. zlosnik.gif

Stara lampa świeci symetrycznie i nie oświetla pobocza.

Ta o której mowa jest uszkodzona, ale cała soczewka jest sprawna i mam zamiar ją przełożyć do swojej. ok.gif

edit: zobacz sobie na tą białą naklejkę którą wstawiłem. Też jest E13, strzałki trochę inne, a nie oświetla pobocza = wygląda mi na anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem jest to lampa homologowana na Luksemburg, do ruchu prawostronnego. Zauważyłem, że

> strzałka określa położenie kierownicy. W maździe wyprodukowanej w Japonii mam strzałkę na

> szkle w prawo i znaczek e1 (homologacja na Niemcy).

.

Oznaczenia E1, E13 itp nie świadczą o przeznaczeniu lampy na jakiś kraj, ruch prawo- czy lewostronny.

Mówią tylko, gdzie zostały zrobione badania homologacyjne.

Angielskie laboratorium może udzielić homologacji na lampę "kontynentalną" a np. polskie lub niemieckie na przeznaczoną do jazdy w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsadź do środka latarkę, stań przy ścianie i zgaś światło.

Nie wpadłem na to. zlosnik.gif

Działa, nowa na bank jest europejska. zlosnik.gif

Zabieram się za rozklejanie tej którą miałem w aucie i podmienię soczewki. zlosnik.gif

Dzięki wszystkim za pomoc. bow.gif20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.