Skocz do zawartości

NESTE karta paliwowa-przedpłacona


Stiluss

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Pewnie było już o tym na AK. Ogólnie czy ktoś korzysta z karty dla klienta indywidualnego, czy to

> się opłaca i czy są jakieś koszty dodatkowe?

> Dziękuję

chyba do 30 kwietnia za darmo, później 15 zł, a jak bedziesz chciał zrezygnować to tez płacisz chyba 15 zł zlosnik.gif

Rabat 5 gr, do końca kwietnia 10 gr.

Się zastanawiałem, ale nie widzę sensu, oszczędność w moim wypadku to grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba do 30 kwietnia za darmo, później 15 zł,

Opłata jest za pierwsze wydanie karty. Do końca okresu promocyjnego (31 marca) za darmo. Wydanie każdej następnej 15 zł. Pierwsza karta ważna 18 m-cy.

> a jak bedziesz chciał zrezygnować to tez płacisz

> chyba 15 zł

Za każdą wydaną kartę.

> do końca kwietnia 10 gr.

do końca marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Pewnie było już o tym na AK. Ogólnie czy ktoś korzysta z karty dla klienta indywidualnego, czy to

> się opłaca i czy są jakieś koszty dodatkowe?

Ja sobie wyrobiłem. Póki co największa satysfakcja to udawane zdziwienie jak koledzy w biurze dziś narzekali na benzynę pow. 5 zł, a mnie się dzięki rabatowi udało zatankować za 4,94 hehe.gif

Generalnie więcej zawracania głowy niż pożytku, szczególnie dla niepromocyjnego rabatu 5gr. Ale może w przyszłości będzie coś ciekawszego, więc mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo dystrybutory na stacjach obklejone mega naklejkami, że przedłużona do kwietnia.

> Kartę zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu - do dnia dzisiejszego do mnie nie dotarła.

nie martw się, przyjdzie 1 maja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie więcej zawracania głowy niż pożytku, szczególnie dla niepromocyjnego rabatu 5gr.

Znaczy się karta kosztuje 15 zł na 18 miesięcy, rabat 5 gr/L, czyli karta zwraca się po zatankowaniu 300 L paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo dystrybutory na stacjach obklejone mega naklejkami, że przedłużona do kwietnia.

> Kartę zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu - do dnia dzisiejszego do mnie nie dotarła.

Ja dostałem kartę firmową (też prepaid) po jakiś dwóch tygodniach - może zadzwoń i się przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy się karta kosztuje 15 zł na 18 miesięcy, rabat 5 gr/L, czyli karta zwraca się po

> zatankowaniu 300 L paliwa?

Pierwsza karta jest darmowa. A jeżeli o mnie chodzi, to głównie liczy się wygoda - i tak Pb/ON tankujemy najczęściej na neste, zawsze to jest jedna karta do włożenia do czytnika zamiast dwóch smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza karta jest darmowa. A jeżeli o mnie chodzi, to głównie liczy się wygoda - i tak Pb/ON

> tankujemy najczęściej na neste, zawsze to jest jedna karta do włożenia do czytnika zamiast

> dwóch

Ale konto musisz zasilić wcześniej... clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kartę zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu - do dnia dzisiejszego do mnie nie dotarła.

w mailu potwierdzającym złożenie wniosku piszą o 10 dniach roboczych na realizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 3 dni temu dostałem kartę poleconym za potwierdzeniem odbioru, a dzisiaj dostałem zwykłym PIN,

> jakby nie mogli wysłać tego w jednej kopercie

tja, a ja karte dostalem po 3 tygodniach, ale pinu jak nie ma tak nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konto w mBanku, rachunek Neste w mBanku - zasilenie w czasie rzeczywistym. Przed tankowaniem, nawet

> z komórki można przelew zrobić i zasilić.

nie koniecznie...przelew zrobiony wczoraj doszedł dopiero dziś koło 12.oo (także w mbanku) zlosnik.gif (pinu do karty nie mam, ale zrobiłem próbny przelew na dychę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 dni temu dostałem kartę poleconym za potwierdzeniem odbioru, a dzisiaj dostałem zwykłym PIN,

> jakby nie mogli wysłać tego w jednej kopercie

To teraz pomyśl, że taka koperta ginie, wpada w czyjeś ręce (różnie bywa) i wtedy nie masz ani karty, ani PIN-u, a ktoś tankuje na twoje konto. Już wiesz czemu tak się robi ? zlosnik.gif Robią podobnie jak banki i słusznie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 dni temu dostałem kartę poleconym za potwierdzeniem odbioru, a dzisiaj dostałem zwykłym PIN,

> jakby nie mogli wysłać tego w jednej kopercie

no właśnie celowo tak robią, żeby w jednej kopercie nie było karty i PINu... Bo wyobraź sobie, że ktoś np. na poczcie zabiera sobie kopertę, aktywuje kartę i czyści Ci konto 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pomyśl, że taka koperta ginie, wpada w czyjeś ręce (różnie bywa) i wtedy nie masz ani

> karty, ani PIN-u, a ktoś tankuje na twoje konto. Już wiesz czemu tak się robi ?

tylko, że to są karty pre paid (dla zwykłych śmiertelników)...z czego zatankuje jak na karcie 0 pln?

(tak, wiem, jest także opcja z kredytem, można taką kartę skopiować itd zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie koniecznie...przelew zrobiony wczoraj doszedł dopiero dziś koło 12.oo (także w mbanku)

No niestety, jest tak jak piszesz. Myślałem, że będzie się to odbywać w czasie rzeczywistym, jak przelewy wewnętrzne (przelew w chwili zlecenia jest od razu wykonany, jak przelew wewnętrzny, chociaż na opisie stoi przelew zewnętrzny, ale przelewy w bankach grupy BRE latają w czasie rzeczywistym 270751858-jezyk.gif) a tu klops. Pierwsze dwa przelewy szły długo - coś ponad regulaminowe 24h (Neste zastrzegło sobie, że pojawienie się kasy na karcie może trwać do 24h). Trzeci wyszedł pierwszą sesją o 5:55 i o 12-nastej pojawił się na karcie.

> (pinu do karty nie mam, ale zrobiłem próbny przelew na dychę

Kartę dostałem w poniedziałek, PIN w piątek. wink.gif

Jeszcze dla pełni szczęścia zarejestruj się na Neste . wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak drut mi wychodzi, że mają rachunek w PKO BP, tzn ten do doładowywania kart.

> 1020 1026

przy skłądaniu wniosku zaznaczasz z jakiego banku korzystasz i na tej podstawie dostajesz nr konta do wpłat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak drut mi wychodzi, że mają rachunek w PKO BP, tzn ten do doładowywania kart.

> 1020 1026

Jak drut u mnie jest BRE:

Rachunek: Ma (Odbiorca)

Nr Rachunku: 35 1140 1560 1732 0000 xxxx xxxx

Nazwa Banku: BRE F. nr 4 w Łodzi O/Korporacyjny

Odbiorca: NESTE POLSKA SP. Z O.O.

UL. POSTĘPU 13

02-676 WARSZAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy skłądaniu wniosku zaznaczasz z jakiego banku korzystasz i na tej podstawie dostajesz nr konta

> do wpłat...

Dokładnie.

Do wyboru z wniosku są:

Citibank

BRE (BRE Bank, Multi, mBank)

PKO BP (Inteligo)

Pekao SA

BZ WBK

ING Bank Śląski

Inny, prosze wpisać jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte mam, pinu nie mam.

NIestety nie mogę się zarejestrować w tym całym extranecie Neste. Co wpiszę numer klienta przy rejestracji i podam pesel to mam komunikat, żeby skontaktować się z centrum obsługi klienta. Chyba, że coś źle zrobiłem a o tym nie wiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIestety nie mogę się zarejestrować w tym całym extranecie Neste. Co wpiszę numer klienta przy

> rejestracji i podam pesel to mam komunikat, żeby skontaktować się z centrum obsługi klienta.

To chyba nie tu grinser006.gif

Mam takie pytanie natury technicznej. Co się nabywa ładując tą kartę? Złotówki czy litry? Bo jak to tylko środek płatności to nie rozumiem sensu szczególnie jak cena rośnie z dnia na dzień. Załadujesz kartę równowartością np. 50 litrów a po zajechaniu pod dystrybutor okaże się, że zatankujesz tylko 40 bo cena w międzyczasie poszła w górę.

Jeśli przedpłaca się litry po "cenie dnia" to ma to jakiś sens. Bo kupujesz paliwo, płacisz za nie i odbierasz w dogodnym terminie zakupioną ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłacasz kwotę konkrentą. A nie litry.

Taka portmonetka na paliwo. Pre-paid. Bonusem jest do końca kwietnia -10 groszy na litrze a od maja -5 groszy na litrze. Plus to, że neste ma jedno z najtańszych paliw w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpłacasz kwotę konkrentą. A nie litry.

> Taka portmonetka na paliwo. Pre-paid. Bonusem jest do końca kwietnia -10 groszy na litrze a od maja

> -5 groszy na litrze. Plus to, że neste ma jedno z najtańszych paliw w mojej okolicy.

To ja wybitnie nie jestem targetem. To nie pre-paid tylko karta rabatowa. Jakby to traktować jak pre-paid to taniej wyjdzie pojechać na stację Neste i za gotówkę kupić. A pre-paid przedpłacany kwotą zakupu 5 minut przed zakupem to żaden pre-paid ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracji i podam pesel to mam komunikat, żeby skontaktować się z centrum obsługi klienta.

a zrobiles to?, Ja ialem podobny problem i zadzwonilem, mily glos powiedzial mi, ze jest awaria systemu i zebym sprobowal wieczorem - sytuacja miala miejsce w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przedpłacany kwotą zakupu 5 minut przed zakupem to żaden pre-paid

Żeby tak było...... W regulaminie stoi, że przelewasz na konto utworzone dla karty, a księgowanie trwa do 24h. Najszybciej kasę na koncie miałem po 10h od wykonania przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kartę i PIN, wczoraj w nocy przelałem na to przypiasne konto 50zł na próbę i zadowolony podjeżdżam dzisiaj na stację a tu zonk bo saldo 0,00. Nie wiem, powinienem gdzieś się wcześniej zalogować hmm.gif??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem kartę i PIN, wczoraj w nocy przelałem na to przypiasne konto 50zł na próbę

Na próbę przelałem 1zł, a później obserwowałem poprzez zalogowanie na stronie, czy się pojawiło. wink.gif

> i zadowolony podjeżdżam dzisiaj na stację a tu zonk bo saldo 0,00. Nie wiem, powinienem gdzieś się

> wcześniej zalogować ??

W piątek jakoś koło godziny 13-nastej zrobiłem przelew, a na koncie w Neste pojawiło się w niedzielę. Innym razem przelew w czwartek o 5:55 wyszedł, pojawił się na karcie tego samego dnia około 16-nastej. Jak widać tu nie ma reguły. Najlepiej utworzyć sobie konto kliku kliku i w momencie pojawienia się kasy jechać pod dystrybutor. wink.gif

Karty nigdzie nie trzeba aktywować, wystarczy, że ma się PIN i środki na karcie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolejny bubel po karcie orlenowskiej. 3 dni minęły i dalej 0.00 zł. Skoro była opcja wyboru banku to przelew powinien iść max w 1h facepalm.gif. Założyłem konto na tej stronie, miało przyjść potwierdzenie na maila i ani widu ani słuchu niewiem.gif. A codziennie na stację nie będę podjeżdżał i sprawdzał czy już jest coś na karcie spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekam już ze 3 tygodnie na kartę i ani widu, ani słychu...

wczoraj używałem tej karty pierwszy raz:

1. w pierwszym dystrybutorze "bład odczytu karty"

2. w drugim odczytało, więc szybko przestawiam auto...i "bład odczytu karty" angryfire.gif

3. za 5 razem karte w końcu odczytało...

4. miał być niby rabat 10 gr/litr...cena na tablicy ON 4.94 a przy tankowaniu na dystrybutorze 4.87 ...

5 dzwonię na infolinię o problemie z odczytam- rozkładają ręce i odsyłają do biura wydającego karty, które pracuje od 8 do 16

6. jeśli wykonujesz przelew w weekend to zapomnij o tankowaniu w weekend...$$$ nie dojdzie.

7. przelew w ciągu tygodnia to minimum pół dnia oczekiwania, więc nich ktoś nie myśli, że wykona przelew i od razu pojedzie na stację...

ogólnie stwierdzam, że niepotrzebnie wyrabiałem ta kartę... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6. jeśli wykonujesz przelew w weekend to zapomnij o tankowaniu w weekend...$$$ nie dojdzie.

> 7. przelew w ciągu tygodnia to minimum pół dnia oczekiwania, więc nich ktoś nie myśli, że wykona

> przelew i od razu pojedzie na stację...

i to jest najwieksza lipa tych kart.

myslalem, ze to bedzie tak od razu - mbank-mbank.

a tu kicha i jednak zwykly przelew i oczekiwanie na dojscie kasy.

> ogólnie stwierdzam, że niepotrzebnie wyrabiałem ta kartę...

sklaniam sie chyba ku temu samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.