Skocz do zawartości

Corsa D kontrolka z kluczykiem


angela_ap

Rekomendowane odpowiedzi

Zapaliła mi się dziś rano kontrolka kluczyk z samochodem, kolor pomarańczowy.

Co to może oznaczać?

Sorry za laickie pytanie, ale nie wiem czy powinnam zasuwać jak najszybciej do serwisu bo to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapaliła mi się dziś rano kontrolka kluczyk z samochodem, kolor pomarańczowy.

> Co to może oznaczać?

> Sorry za laickie pytanie, ale nie wiem czy powinnam zasuwać jak najszybciej do serwisu bo to coś

> poważnego?

to oznacza ze trzeba sie udac na komputer na odczyt bledow. ale skoro zaswiecila sie rano i pewnie po jakiejs chwili zgasla to stawiam na obwod swiec zarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to oznacza ze trzeba sie udac na komputer na odczyt bledow. ale skoro zaswiecila sie rano i pewnie

> po jakiejs chwili zgasla to stawiam na obwod swiec zarowych.

zapaliła się rano, ale nie zgasła, co prawda przejechałam jakieś 3-4 km tylko, ale ten sam problem był wczoraj po południu - tyle, że po kilkudziesięciu sekundach sama zgasła

btw Corsa D to nie oznacza diesel, ja mam świece żarowe tfu zapłonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapaliła się rano, ale nie zgasła, co prawda przejechałam jakieś 3-4 km tylko, ale ten sam problem

> był wczoraj po południu - tyle, że po kilkudziesięciu sekundach sama zgasła

> btw Corsa D to nie oznacza diesel, ja mam świece żarowe

jak nie diesel to masz swiece zaplonowe nie zarowe. tak czy inaczej podjedz na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie diesel to masz swiece zaplonowe nie zarowe. tak czy inaczej podjedz na kompa.

jasne że zapłonowe, jedno pisze o innym myślę

nie mogę nigdzie znaleźc informacji co wogóle ta kontrolka oznacza, tak czy siak postaram sie dziś wdepnąc do serwisu - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne że zapłonowe, jedno pisze o innym myślę

> nie mogę nigdzie znaleźc informacji co wogóle ta kontrolka oznacza, tak czy siak postaram sie dziś

> wdepnąc do serwisu - dzięki

Kontrolka ta oznacza, że został wykryty błąd w działąniu któregoś z systemów auta.

Błąd ten zapisywany jest w pamięci i poprzez sprzęt diagnostyczny można go odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Corsie D można też metodą pedałową samemu odczytać błąd jak to ma miejsce w AH, ZB i VC.

dzis o 19 jade do Norauto - z manuala który kolega podrzucił posta wyżej wynika, że to albo zaproszenie na przegląd do ASO, albo cos z elektroniką silnika lub skrzyni biegów - oby to pierwsze to skonczy sie na podpięciu pod komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> diagnostyka wykazała "sporadyczny błąd czujnika pedału gazu"

> wykasowali błędy, a kontrolka nadal się pali

Może gdzieś nie ma dobrego połączenia - jakaś złączka nie styka. Trza zajrzeć w pobliże pedału i prześledzić drogę kabli, podociskać złączki na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> diagnostyka wykazała "sporadyczny błąd czujnika pedału gazu"

> wykasowali błędy, a kontrolka nadal się pali

Niech koleżanka idzie w wolnej chwili auta i zrobi taki myk:

1. Wcisnąć do oporu pedał gazu i hamulca i trzymać cały czas.

2. Włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić w pozycję zapłon (kontrolki świecą, silnik nie pracuje).

3. Trzymając cały czas pedały wciśnięte do oporu odczytać z wyświetlacza przebiegu na desce wyświetlany kod "ECN" i dalej sześć cyfr.

Jeśli kodów błędów będzie więcej niż jeden, to będą wyświetlane cyklicznie jeden po drugim.

Myślę, że w ten sposób uda się nam naświetlić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech koleżanka idzie w wolnej chwili auta i zrobi taki myk:

> 1. Wcisnąć do oporu pedał gazu i hamulca i trzymać cały czas.

> 2. Włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić w pozycję zapłon (kontrolki świecą, silnik nie pracuje).

> 3. Trzymając cały czas pedały wciśnięte do oporu odczytać z wyświetlacza przebiegu na desce

> wyświetlany kod "ECN" i dalej sześć cyfr.

> Jeśli kodów błędów będzie więcej niż jeden, to będą wyświetlane cyklicznie jeden po drugim.

> Myślę, że w ten sposób uda się nam naświetlić sprawę.

niestety nic się nie wyświetliło icon_rolleyes.giffrown.gif

problem w tym, że w piatek wyjeżdżamy, jakieś 300km i chyba bez ASO się nie obejdzie frown.gif a niesprawnym autem strach wyjeżdżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet po 5 sekundach trzymania wciśniętych pedałów?

> A czy kontrolka silnika lub auta z kluczem zaczęła pulsować?

próbowałam kilka razy, kontrolka z kluczykiem się świeciła, kontrolka silnika mrugała a po chwili gasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałam kilka razy, kontrolka z kluczykiem się świeciła, kontrolka silnika mrugała a po chwili

> gasła

Więc można policzyć ilości mrugnięć, tak jak w starszych Oplach, przez tzw. "wymruganie" błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc można policzyć ilości mrugnięć, tak jak w starszych Oplach, przez tzw. "wymruganie" błędu.

auto wczoraj odstawiłam do warsztatu, koło 15-tej będę wiedziała co i jak

nadal nie wiadomo co jest grane, jutro będzie czyszczona przepustnica

jeśli to nic nie da koszt wymiany całego mechanizmu gazu to 3000zł angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyszczona przepustnica - teraz kontrolka raz się zapala, a raz nie zapala, odbieram dziś auto i zaczynam szukać części crazy.gif

ale przynajmniej dostałam błogosławieństwo na wyjazd w trasę, raczej nie powinno się nic dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.