Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem.


mateusz6284

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawan jestem ( poki co ) szczesliwym posiadaczem Fiata Siena 1.6 16V hl 98rocznik 153tys przebiegu.

Kilka dni po uzytkowaniu samochodu zauwazylem jednostkowe usterki, m.in problem polega na tym ze biegi, glownie pierwszy i R wchodza dosyc ciezko, z lekkim oporem. Przy wrzucaniu R czasami skrzynia zgrzyta ? Czy problem moze wynikac z za krotkiej linki od sprzegla ? Przy zmianie biegow mocno dociskam pedal do podlogi by wrzucic w miare luzno jedynke. Czasami wchodzi gladko, a czasami ciezej - z lekkim oporem.

Bardzo prosze o pomoc.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem moze wynikac z za krotkiej linki od sprzegla ? Przy zmianie

> biegow mocno dociskam pedal do podlogi by wrzucic w miare luzno jedynke. Czasami wchodzi

> gladko, a czasami ciezej - z lekkim oporem.

> Bardzo prosze o pomoc.

> Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Raczej że linka za długa, może być że podciągnięcie pomoże. Kol. str3ss pokazał teorię, w praktyce już tak lekko nie jest. Wszystko robisz jedna ręką. Musisz zanurkować dłonią pod aku, wymacać końcówkę linki z gwintem na końcu, założyć klucz oczkowy na nakrętkę bliżej dźwigni, oprzeć go o coś i drugim kluczem poluzować kontrę. Dokręcasz te pierwszą nakrętkę, sprawdzasz jak wchodzą biegi, jak ok. to dokręcasz kontrę i już. Niby skomplikowane ale pięć minut roboty. No chyba że nie pomoże i sprzęgło do wymiany ale najpierw spróbować z podciągnięciem linki. (no chyba że linka się kończy i niedługo strzeli, miałem tak dwa razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy tym przebiegu to już niedługo nie da się podciągnąć sprzęgła...

> Witam, od niedawan jestem ( poki co ) szczesliwym posiadaczem Fiata Siena 1.6 16V hl 98rocznik

> 153tys przebiegu.

> Kilka dni po uzytkowaniu samochodu zauwazylem jednostkowe usterki, m.in problem polega na tym ze

> biegi, glownie pierwszy i R wchodza dosyc ciezko, z lekkim oporem. Przy wrzucaniu R czasami

> skrzynia zgrzyta ? Czy problem moze wynikac z za krotkiej linki od sprzegla ? Przy zmianie

> biegow mocno dociskam pedal do podlogi by wrzucic w miare luzno jedynke. Czasami wchodzi

> gladko, a czasami ciezej - z lekkim oporem.

> Bardzo prosze o pomoc.

> Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja miałem to samo w dwóch autach - w obu nawet wymieniałem tę linkę jednak tak naprawdę problem rozwiązywał się dopiero po wymianie sprzęgła (zajechany docisk).

A zobacz czy czasem na zimnym nie jest dobrze czy chociaż w miarę OK, a na ciepłym już gorzej - jak tak to szykuj się na sprzęgło niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zobacz czy czasem na zimnym nie jest dobrze czy chociaż w miarę OK, a na ciepłym już gorzej - jak

> tak to szykuj się na sprzęgło niestety

Ja tak miałem w Brava 1.6 16V - na zimnym super, na ciepłym zgrzyty przy zmianie biegów. Na bardzo ciepłym (długa jazda w korku) ledwo dało się jedynkę wrzucić.

Ze 2 miesiące kilkukrotnie podciągałem linkę i na jakiś czas nieco pomagało.

W końcu auto zmieniło właściciela, powiedziałem mu że sprzęgło raczej kończy żywot.

Za około tydzień holowałem go do mechanika, po prostu pewnego dnia sprzęgło padło na amen (z wciśniętym pedałem nie wysprzęglało, chrobotało i piszczało) uniemożliwiając jazdę z normalną zmianą biegów.

Co do podciągania linki, dobrze jest coś podłożyć pod pedał ,żeby poszedł w górę, wtedy linka jest nienapięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.