Skocz do zawartości

Zestaw głośnomówiący.


stilak

Rekomendowane odpowiedzi

> Montował ktoś taki zestaw:

> http://allegro.pl/opel-zestaw-glosnomowiacy-nowy-org-gm-i3075590689.html

> Jakieś problemy? Da radę samemu?

> Wdzięczny będę za info/

Bez sensu. Bedziesz związany jednym telefonem. Nie korzystniej i taniej blutha założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest dedykowany zestaw do jednego modelu telefonu, lepiej na bluetooth. Ja używam nokii CK-200 połączonej z radiem i fajnie to działa. Wystarczy mieć włączony BT w telefonie i wsiadając do auta i po uruchomieniu silnika już działa głośnomówiący. Jak masz radio CD 70 to możesz kupić fabryczny BT do astry i używać tego już zupełnie jak w furach z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade. Jak nie masz auxa to przynajmniej da radę aby zestaw radio wyciszał, jak masz auxa to zamiast dodatkowego głośniczka można wykorzystać głośniki samochodu. Ja oryginalnie miałem cd30 i podłączony do tego wymieniony wcześniej zestaw nokii, teraz mam CD70 navi i zamierzam kupić UWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to w twoim radyjku ale troszkę trzeba więcej pogrzebać. Wprawiona osoba w godzinę to ogarnie. Szczerze to mi się nie chciało poprawiać po kimś tego zestawu co mam aby słychać było w głośnikach samochodowych, ale może jak w koooooońcu zima się skończy pobawię się w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Znajdź model zestawu głośnomówiącego który będzie obsługiwał głośniki auta (będzie miał odpowiedni moduł) i wtedy można się bawić. Nokia CK-200 co mam umożliwia taki bajer ale komuś się nie chciało jak montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta Nokia CK-200 będzie dobra?

Ja używam i jestem zadowolony. Przy zakupie trzeba wybrać odpowiednią wersję, bo są wyposażane w sterowniki obsługujące głośniki samochodowe lub nie. Jej zalety to bezprzewodowy pilot, można montować gdzie się chce, wyświetlacz który łatwo można schować przed oczami złodziejaszków no i wiele możliwości instalacyjnych. Dobry zestaw kosztuje niestety. Te tanie to w zasadzie gadżety. Na tej nokii jakość połączeń jest naprawdę fajna, można sparować do 2 telefonów jednocześnie a przydaje się to jak nosi się dwie komórki np. służbową i prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu jest dedykowany zestaw do jednego modelu telefonu, lepiej na bluetooth. Ja używam nokii

> CK-200 połączonej z radiem i fajnie to działa. Wystarczy mieć włączony BT w telefonie i

> wsiadając do auta i po uruchomieniu silnika już działa głośnomówiący. Jak masz radio CD 70 to

> możesz kupić fabryczny BT do astry i używać tego już zupełnie jak w furach z górnej półki.

Czyli np. taki:

http://allegro.pl/opel-zestaw-glosnomowiacy-nowy-org-gm-i3075590689.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie to miałem na myśli. Myślałem o module UWA, który umożliwia łączenie dowolnego telefonu z BT

> czyli taki.

Rozumiem, że po jego zamontowaniu, jeżeli ktoś telefonuje do mnie, to automatycznie rozmowa jest przekierunkowana na głośniki samochodowe. A jak wygląda sterowanie głośnością? Jest jakiś mikrofon?

W Yarisie miałem ck-7w i hulał jak złoto! Chyba też taki sobie sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWA to fabryczny moduł bluetooth do opla. Potrzebne jest radio obsługujące go, np. cd40 opera, cd70, cd90 no i mikrofon też fabryczny. Całość po zamontowaniu i zalogowaniu działa i wygląda jak w fabrycznym zestawie gdy ktoś taką opcje sobie zamówi kupując nowe auto. Na wyświetlaczu pojawia się zakładka bluetooth i tam możemy parować telefon. W zasadzie nie ma problemów z żadnym telefonem, chociaż mogą być wyjątki. Głośność reguluje się radiem, bo obsługę modułu przejmuje radio. Odbierać rozmowy, przeglądać książkę telefoniczną, wykonywać połączenia można ze sterowania w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tą dowolnością każdego telefonu, to bym polemizował...

Tak. Dużo zależy od firmware'u tego modułu. W ASO aktualizacja kosztuje około 100 do 200zł, aczkolwiek najnowsza wersja też nie gwarantuje 100% kompatybilności z każdym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wersji iso nie ma głośniczka. Z tą kostką nigdy nie jest tak do końca że wpiął i działa. Czasami trzeba kabelek przełożyć lub coś w tym stylu. ISO nie równa się ISO, inaczej jest to np. w oplu a inaczej w innych autach i przy montażu trzeba posiadać minimum wiedzy podstawowej o instalacjach caraudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już zamontowany!

Kupiłem ck-7w, dokupiłem "leniucha" od "commor" z Alle.., złożyłem, włożyłem i jest ok. Mam regulację głośności w kierownicy. Uruchamia się automatycznie po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka tego zestawu z głośniczkiem na ten ISO polega na obcięciu głośnika i podpięciu pod złącza PH+ i PH-. Reszta tak jak mówi instrukcja i wszystko działa na głośnikach w radiu, a sterowanie głośnością jest w kierownicy. Nie trzeba przepłacać za leniucha. Wczoraj mnie naszło to przerobić i dzisiaj przerobiłem. Przeróbka zajęła mi dosłownie 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już kupiłem auto z CK-200. Ponadto CK-7W jak zauważyłem nie ma wyświetlacza i aby zobaczyć kto dzwoni trzeba patrzeć na telefon, a ja mam telefon w kieszeni z BT cały czas włączonym, odpalam auto i już działa i widzę wszystko na wyświetlaczu od zestawu. Zapominam o telefonie, wszystko dzieje się z automatu, ostatnie połączenia, książka telefoniczna itd widzę w zestawie na wyświetlaczu więc różnica w cenie a funkcjonalność jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już tak na koniec: co polecasz do mojego cd 30 mp3, zakładając, że jestem laikiem z elektroniki

Jak jesteś laikiem i nie zależy Ci na bajerach zrób jak ToYaris. Jeżeli nie szkoda kasy i chcesz bez grzebania to zrobić to kup CK-200 w jakiejkolwiek wersji (najlepiej ISO) kup leniucha, na allegro do twojego radia kosztuje 120zł + wysyłka i ciesz się z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.