Skocz do zawartości

Scenic 2 vs Xsara Picassa ktore bardziej gnija :D


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Scenic 1 to widze na ulicy i u sasiadow jak na potęgę gniją,progi nadkola. Jak to wyglada w scenic 2 i xsarze picasso.

Ogolnie wydaje mi sie po doswiadczeniach z citroenem saxo ze citroeny mniej gnija ale... Wlasnie slyszalem tez ze progi leca w xsarze. Heh dla mnie sytuacja dziwna bo w moim lanosie 13 letnim progi mam jak dzwon dlatego pytanie jak to wyglada w scenic 2 i xsarze picasso,ktore sa lepiej zabezpieczone przed korozja. Planuje zakup albo opla merivy albo xsary picasso ,renault scenic. Jak narazie na prowadzenie wysunal sie citroen jesli chodzi o bezawaryjnosc i walory uzytkowe,jedyny minus to najwiekszy w klasie promien skretu jak czolgu 270751858-jezyk.gif 12m (lanos ma niecale 10m a tylko 20cm krotszy smile.gif).

No ale do rzeczy jak to wyglada z zabezpieczeniem antykorozyjnym francuzow smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma scenika II to ruda bierze mu go tylko w miejscu łączenia progu z przednim błotnikiem. Jakoś tak dziwnie się wytarło do gołej blachy... tak to auto zdrowe jak na 2004 rok. Renault po 2000 roku ma bardzo dobre blachy i ocynk. Mamy dwie renówki w rodzinie i obie jak na 10+ trzymają się dobrze wink.gif Może modusa chcesz kupić? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy ma scenika II to ruda bierze mu go tylko w miejscu łączenia progu z przednim błotnikiem.

> Jakoś tak dziwnie się wytarło do gołej blachy... tak to auto zdrowe jak na 2004 rok. Renault

> po 2000 roku ma bardzo dobre blachy i ocynk. Mamy dwie renówki w rodzinie i obie jak na 10+

> trzymają się dobrze Może modusa chcesz kupić?

Tez myslalem ale na Slask za samochodem nie chce jechac,ogolnie wymaganie jakie ma spelniac auto to bagaznik min 350 litrow i wyzsze siedzenia(dlatego minivan )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Scenic 1 to widze na ulicy i u sasiadow jak na

Jezdżę XP od 2004 roku więc jak nie walony to ślady korozji pojawiają się tylnej klapie na jej dolnym rancie. Są koledzy, którzy zaobserwowali gnicie progów ponieważ w jakiś sposób dostaje się piasek i sól do progów i do przednich błotników (temat niedawno był poruszany). I przy myciu faktycznie jak wpuści się wodę pod ciśnieniem w łączenie progu to wywala tonę piasku i innego syfu. Więc przy zakupie pewnie warto zwrócić uwagę na te miejsca zwłaszcza w starszych egzemplarzach. Poza tym XP ma ocynk.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No SC1 to sama rdza patrzac ne roczniki 1999-2001 ale czytam ze w SC2 poprawiony

chyba odwrotnie... IphI do 1999 rdza, ale po lifcie juz jest ok - mam 2002 i maly wzer na tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdżę XP od 2004 roku więc jak nie walony to ślady korozji pojawiają się tylnej klapie na jej

> dolnym rancie.

U mnie odłazi lakier w tym miejscu, ale nie ma korozji - tylko widać sczerniały ocynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie odłazi lakier w tym miejscu, ale nie ma korozji - tylko widać sczerniały ocynk.

Ostatnio obejrzalem kilka xsar i pytanie czy wszystkie maja tak slabe progi ze po 10 latach sa do wymiany ,jak widzialem to nie wygladaly ciekawie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio obejrzalem kilka xsar i pytanie czy wszystkie maja tak slabe progi ze po 10 latach sa do

> wymiany ,jak widzialem to nie wygladaly ciekawie

Chyba wszystkie - Teściu ma XP 2003/2004, auto kupione w ASO w PL jako nowe no i niestety mulher.gif robi juz na progach swoje i podejrzewam że po nastepnej zimie będa już dziury. , sąsiad ma XP 1999 tez I własciciel od nowości w progach już dziury. Co prawda oba auta od jakiegoś czasu słuzą już jako woły robocze, ale mimo to. Na swojej megi mam obtarte w jednym miejscu do ocynku praktycznie od nowości(prawie 7 lat )i ruda nie chce wyjść.

Także ja stawiam na renaulta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.