Skocz do zawartości

Suzuki Kizashi - czy warto?


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> czy ktoś tym jeździ? Jak z dostępnością części i cenami? Czy warto wydać na te autko 50-60kzł? Czy

> coś więcej ktoś może napisać? Widzę za autko niedostępne w naszej sieci dealerskiej wiec kto

> to serwisuje?

Ja w tym aucie zakochany jestem. Chicho, szybko i przyjemnie, czasem 4x4 sie trafi. CVT moze troche irytowac. Nie wiem czy da sie gazowac. W ASO mozesz serwisowac. Z oferty wycofali bo sie nie sprzedawalo. Nowka 120k kosztowala. Mnie by bylo szkoda 60k na uzywke dlatego nie kupie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w tym aucie zakochany jestem. Chicho, szybko i przyjemnie, czasem 4x4 sie trafi. CVT moze troche

> irytowac. Nie wiem czy da sie gazowac. W ASO mozesz serwisowac. Z oferty wycofali bo sie nie

> sprzedawalo. Nowka 120k kosztowala. Mnie by bylo szkoda 60k na uzywke dlatego nie kupie.

Ale to autko fajne jest smile.gif Takie typowo japońskie smile.gif Wpada w oko ... właśnie na ulicy go zobaczyłem. Strasznie mało tego jeździ ... i się zastanawiam jak z kupnem, jak z jakością, jak z cenami smile.gif Czytałem ze z automatem to lipa ... lepiej z manualem ale jak patrzę na oferty to 90% to automat ale za to 4x4 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to autko fajne jest Takie typowo japońskie Wpada w oko ... właśnie na ulicy go zobaczyłem.

> Strasznie mało tego jeździ ... i się zastanawiam jak z kupnem, jak z jakością, jak z cenami

> Czytałem ze z automatem to lipa ... lepiej z manualem ale jak patrzę na oferty to 90% to

> automat ale za to 4x4

Bo to było robione w konfiguracji:

FWD + Manual

AWD+CVT

A szkoda bo ja bym np chętnie przytulił 2,4 AWD z manualną skrzynią grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lubię jeździć skuterem.

Ja lubię - bo w korkach nie stoję i za parking nie płacę, a kałuże mnie nie moczą. grinser006.gif

Zasadniczo taka skrzynia ma wiele zalet, a w wielu sytuacjach pali mniej niż manual i rozpędza się (poza startem od 0 km/h) lepiej.

Ale jeśli ktoś jeździ zero-jedynkowo (gaz pełny albo brak gazu), to musi zmienić nawyki, bo tutaj obroty uzależnione są tylko i wyłącznie od stopnia wciśnięcia pedału gazu. cool.gif

Skrzynia super.

Ale trzeba do pewnych rzeczy dojrzeć. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli ktoś jeździ zero-jedynkowo (gaz pełny albo brak gazu), to musi zmienić nawyki, bo tutaj

> obroty uzależnione są tylko i wyłącznie od stopnia wciśnięcia pedału gazu.

Świetnie. Wymyśl teraz sposób aby bez zakatowania skrzyni zbić o dwa oczka w dół i przejść zakręt bokiem po śniegu.

> Skrzynia super.

Zapewne dola kogoś kto to lubi.

> Ale trzeba do pewnych rzeczy dojrzeć.

Albo zrozumieć, że nie każdego kręci taka skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetnie. Wymyśl teraz sposób aby bez zakatowania skrzyni zbić o dwa oczka w dół i przejść zakręt

> bokiem po śniegu.

Widać, że nie wiesz o czym mówisz - ale mądrzyć ci się to nie przeszkadza:

Prosto! Wrzucasz na M i dajesz ręcznie 2 oczka w dół.

Potrafisz? grinser006.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać, że nie wiesz o czym mówisz - ale mądrzyć ci się to nie przeszkadza:

> Prosto! Wrzucasz na M i dajesz ręcznie 2 oczka w dół.

U mnie nawet nie trzeba wrzucac na M. Dwa pacnięcia w łopatkę po lewej i zrzuca o dwa w dół.

To jechanie bokiem to raczej problem z ESP, a nie skrzynią CVT smile.gif

Zdecydowanie szybsza redukcja niż w ręcznej skrzyni. Czasem jak jadę samochodem z ręczną skrzynią i pomimo nie naciskania doganiam auto poprzedzające (górka, albo to auto hamuje), to odruchowo szukam łopatki pod lewą ręką. Niestety nie znajduję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.