Skocz do zawartości

[G] Centralny zamek - pilot


bochen88

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

Mam taki problem od kilku dni..pilot w kluczyki nie za bardzo chce trybić. Raz otwiera/zamyka, a drugi raz nie. Wymieniłem baterie, zakodowałem go (stacyjka, przycisk). Często przy tym jak się nie chce otworzyć/zamknąć pali się długo dioda na kluczyku.

Co to może być? Normalnie mnie nerwica trafia jak ciskam te przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może być też problem z koszykiem baterii, często robia się tu zimne luty i pilot się

> rozsynchronizowuje, nie duś przycisku, bo uszkodzisz mikrostyk. Pozdr.

rozebrałem dzisiaj kluczyk, obejrzałem te mikrostyki, nie wyglądają na uszkodzone...natomiast ten koszyk od bateryjki jest luźny lekko, da się to jakoś podlutować samemu czy lepiej do elektronika jakiegoś podjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszyk od bateryjki jest luźny lekko

Właśnie, to TYPOWE uszkodzenie. Dodatkowym dowodem na zimne luty kosza baterii jest konieczność + możliwość synchronizacji pilota z CZ - raz zsynchronizowany pilot nie da się ponownie zsynchronizować - jesli się da to znaczy, że nastąpiła przerwa zasilania baterii!!!

287997436-100_3737.JPG

Zaznaczyłem, gdzie trzeba lutować. Dodatkowe wzmocnienie tych miejsc jest po drugiej stronie - szersze blaszki podlutowane do płytki, do jednej jest baaaardzo trudny dostęp...

Co do lutowania, to powinien to zrobić fachowiec, ze względu na druk dwustronny i rurki łączące obie strony (zaznaczone kółkami na mojej foci), w których siedzą nóżki kosza baterii. Jeśli rurki stracą kontakt ze ścieżkami od strony kosza baterii(przegrzanie) to już ciężko będzie to naprawić bez jakiejś druciarni...

Pozdr.

post-65098-14352526507362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem chyba ze trzy piloty uszkodzone w ten sposób.

Potrzebujesz lutownicy z długim i cienkim grotem. W sklepach elektronicznych nie mogłem dostać identycznego koszyka - te, które były, są zbyt wysokie. Należy ściąć nóżki i pokombinować. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, oddaj kluczyk do elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiałem chyba ze trzy piloty uszkodzone w ten sposób.

> Potrzebujesz lutownicy z długim i cienkim grotem. W sklepach elektronicznych nie mogłem dostać

> identycznego koszyka - te, które były, są zbyt wysokie. Należy ściąć nóżki i pokombinować.

> Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, oddaj kluczyk do elektronika.

Również miałem ten sam problem i sprawę rozwiązał mi kumpel elektronik w identyczny sposób. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.