Skocz do zawartości

Dylemat z Fordem 1,6 TDCi co byście wybrali?


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali? Mam dwóch pacjentów.

Dla przykładu podam poniższe Focusy.

1 Focus 1,6 TDCi 95 KM Trend + GOLD X

2 Focus 1,6 TDCi 115 KM Trend

Przede wszystkim jak się sprawdzają te silniki Diesla.

I czy w tej słabszej wersji jakoś jedzie. Bo mocniejsza to już myślę, że może całkiem sensownie zasuwać.

Na który byście się zdecydowali> Słabszy z lepszym wyposażeniem czy mocniejszy z gorszym?

Jak w ogóle te nowe Focusy się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co byście wybrali? Mam dwóch pacjentów.

> Dla przykładu podam poniższe Focusy.

> 1 Focus 1,6 TDCi 95 KM Trend + GOLD X

> 2 Focus 1,6 TDCi 115 KM Trend

> Przede wszystkim jak się sprawdzają te silniki Diesla.

> I czy w tej słabszej wersji jakoś jedzie. Bo mocniejsza to już myślę, że może całkiem sensownie

> zasuwać.

> Na który byście się zdecydowaliJak w ogóle te nowe Focusy się sprawdzają?

Ten slabszy zasadniczo nie jedzie, ale pali naprawde malo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nr 1. nie jedzie i to dosłownie, ale jest bardzo oszczędna. Dużo jeżdżę wersją przedliftową i nic z tym się nie działo specjalnego. Na + dobre wyciszenie, prowadzenie i wygląd. Wersją po lificie niestety nie jeździłem, ale podobno mieli go jeszcze lepiej wyciszyć. Poza tym ciasnota i przeciętny bagażnik.

Ze względu na tragedię z przyspieszeniem pozycji nr 1, chyba jednak skłaniałbym się na wersję 115 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dzisiaj z kilkudniowej trasy foką 1.6 tdci 115 (kombi), w mieście osiągi naprawdę wystarczające, w trasie - zależy co czego oczekuje, trochę brakowało mocy podczas wyprzedzania, na autostradzie jednak zawalidrogą nie będzie (z bólami do 200 pójdzie). Największy plus to spalanie, cisnąłem go mocno i nie mogłem uwierzyć, średnia 6.2 /100, przy płaskiej nawierzchni przy 150km.h pokazuje komp spalanie 5/100, nie mogę do teraz w to uwierzyć icon_rolleyes.gif Przyjemne autko, trochę wibruje silnik na biegu jałowym, ale wszystko do przeżycia tym bardziej dobre hamulce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 77 kkm Focusem II (poliftowym) kombi z 1.6 TDCI (90 KM)

Jak dla mnie mocy i osiągów było wystarczająco.

Licznikowo szedł 180-185 km/h, raz z górki przekroczyłem 200 km/h.

Strasznie małe spalanie yikes.gif

Kiedyś chciałem pobić rekord i odcinek Chełm-Lublin pokonałem ze średnim spalaniem 2,6 l/100 km (z komputera - bez klimy, średnia prędkość ok. 70 km/h, jechałem ok. 85-90 km/h). Na dalszym odcinku do Warszawy jechałem już ciut szybkiej (ok. 100 km/h) i na rogatkach Warszawy miałem 2,9 l/100 km.

Oczywiście to był eksperyment (ale zawalidrogą nie byłem), ale w normalnej miejskiej jeździe samochód był mocno ekonomiczny i palił 5-5,5 litra.

Na baku robiłem przy delikatnej nodze do 1150 km.

Auto było przyjemnie sztywne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.