Skocz do zawartości

Grand Scenic II- resetuje się przebieg dzienny, zegar


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Auto stoi w garażu, zaraz po wyjechaniu jakieś 200-300m na wyświetlaczu pojawiają się na sekundę wszystkie kontrolki i zeruje się przebieg dzienny i zegarek. Jakie mogą być przyczyny i od czego zacząć hmm.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa licznika. Wysyłasz do ElCars i za 2 dni masz gotowy. To co masz to są pierwsze objawy.

Prawdopodobnie zimne luty w okolicach przetwornicy zasilającej licznik. Później pada tranzystor i ewentualnie scalak, który nim steruje. Upierdliwa naprawa, bo trzeba wyświetlacze wylutowywać.

Wyślij, bo możesz mieć za chwilę ciemność albo przebieg dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa licznika. Wysyłasz do ElCars i za 2 dni masz gotowy. To co masz to są pierwsze objawy.

A więcej szczegółów na ten temat hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wykręcasz licznik

2) pakujesz do firmy EL-CARS Kaczory

3) jeździsz bez licznika

4) na drugi dzień pan dzwoni stamtąd co jest uszkodzone i ile kosztuje naprawa. wybierasz formę zapłaty

5) na kolejny dzień odbierasz licznik i montujesz

jest gwarancja 12 miesięcy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) wykręcasz licznik

> 2) pakujesz do firmy EL-CARS Kaczory

> 3) jeździsz bez licznika

> 4) na drugi dzień pan dzwoni stamtąd co jest uszkodzone i ile kosztuje naprawa. wybierasz formę

> zapłaty

> 5) na kolejny dzień odbierasz licznik i montujesz

> jest gwarancja 12 miesięcy

Dzięki, już przejrzałem waytogo.gif

I ten cennik ze strony 100-250 za licznik jest realny hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa licznika. Wysyłasz do ElCars i za 2 dni masz gotowy. To co masz to są pierwsze objawy.

Takie rzeczy naprawiają też inne firmy.

Akurat mi ElCars robili 2 razy ten sam licznik i dalej nie było dobrze. Potem oddałem komuś na miejscu i zrobił za pierwszym razem w tej samej cenie w ciągu jednego dnia.

Także warto rozejrzeć się w okolicy, bo może da się to zrobić bez wysyłania licznika i czekania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie rzeczy naprawiają też inne firmy.

> Akurat mi ElCars robili 2 razy ten sam licznik i dalej nie było dobrze. Potem oddałem komuś na

> miejscu i zrobił za pierwszym razem w tej samej cenie w ciągu jednego dnia.

> Także warto rozejrzeć się w okolicy, bo może da się to zrobić bez wysyłania licznika i czekania?

W Lublinie też polecają wysłać tam grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm licznik wrócił, ale teraz po zgaszeniu mniej więcej na środku wyświetlacza migają na przemian dwie kreski:

_

|

Coś spierniczone czy to normalne niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm licznik wrócił, ale teraz po zgaszeniu mniej więcej na środku wyświetlacza migają na przemian

> dwie kreski:

> _

> |

> Coś spierniczone czy to normalne

U mnie nic nie miga i u znajomych, ktorym robiłem licznik też nic nie migało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z EL-CARS tak wróciło?

> dziwne, ale w sumie jest reklamacja no i nie płacisz za wysyłki

Mhm, El-cars, wzięli 100 zł za naprawę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując, po rozmowie telefonicznej kazali zrobić zdjęcia i wysłać maila z opisem usterki. Myślę nakręcę film i wszystko będzie jasne:

Dostałem odpowiedź żeby odesłać ponownie licznik z opisem usterki zlosnik.gifniewiem.gif

Quote:

Ja już wcześniej pisałem, że 2 razy robili i dalej było źle.


I jak to się zakończyło ostatecznie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontynuując, po rozmowie telefonicznej kazali zrobić zdjęcia i wysłać maila z opisem usterki. Myślę

> nakręcę film i wszystko będzie jasne:

>

> Dostałem odpowiedź żeby odesłać ponownie licznik z opisem usterki

> Quote:

> Ja już wcześniej pisałem, że 2 razy robili i dalej było źle.

> I jak to się zakończyło ostatecznie

Oddałem komuś, kto zajmuje się tym we Wrocławiu, bo nie chciałem ciągle płacić za wysyłki i jeździć bez licznika.

Naprawił za pierwszym razem i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kończąc temat licznika. Został odesłany, jak się okazało nie nadawał się do naprawy. Ostatecznie odesłali dwa liczniki, jeden własny za 300 zł( z czego zwrócili 100zł za naprawę poprzedniego). Licznik założony jak na razie działa poprawnie.

To co mi się nie spodobało to, że wysłałem licznik w czwartek PP priorytetem, domyślam się że na piątek doszedł. W środę zadzwoniłem bo nikt się nie kontaktował co i jak. Okazało się, że mój licznik jest w słabym stanie i walczą z nim 3 dni. Tylko pytanie dlaczego nikt nie zadzwonił wcześniej i nie poinformował, że tak wygląda sytuacja.

Ogólnie ani nie odradzam ani chyba nie polecam. Mam mieszane uczucia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.