Skocz do zawartości

gips budowlany, jak się dziadostwa używa?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrobiłem ściśle wg instrukcji obsługi, był tak rzadki że spływał by w ciągu 3 minut zamienić się w kamień.

Jakieś kruczki by spowolnić twardnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywa sie tego cholernie szybko (ale to juz sam zdarzyles zauwazyc)

 

musisz urabiac mniejsze porcje, i szybko je wykorzystywac, inaczej bedziesz mial dosc duzo odpadu

urabiasz do konsystencji smietany, odstawiasz na chwilke i taka "gesto smietana" zalepiasz dziury, kilka chwil i twardnieje niemal w oczach, starzy wyjadacze dodaja mleka, zeby wolniej wiazal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywa sie tego cholernie szybko (ale to juz sam zdarzyles zauwazyc)

 

musisz urabiac mniejsze porcje, i szybko je wykorzystywac, inaczej bedziesz mial dosc duzo odpadu

urabiasz do konsystencji smietany, odstawiasz na chwilke i taka "gesto smietana" zalepiasz dziury, kilka chwil i twardnieje niemal w oczach, starzy wyjadacze dodaja mleka, zeby wolniej wiazal

Z tym mlekiem to jakiś branżowy żarcik, czy faktycznie wydłuża wiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem ściśle wg instrukcji obsługi, był tak rzadki że spływał by w ciągu 3 minut zamienić się w kamień.

Jakieś kruczki by spowolnić twardnienie?

Jesli robisz gładź, to kup gładź gipsową a nie gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem ściśle wg instrukcji obsługi, był tak rzadki że spływał by w ciągu 3 minut zamienić się w kamień.

Jakieś kruczki by spowolnić twardnienie?

A do czego chcesz go używać?

Gips budowlany nadaje się do osadzania puszek w ścianach, lub np złączek hydraulicznych pod baterie, chyba nie chcesz nim gładzić ścian?:)

Niestety praca z gipsem budowlanym musi być bardzo szybka.

Jeżeli chcesz coś osadzać, mogę polecić klej gipsowy, dłużej schnie i jest strasznie twardy :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem ściśle wg instrukcji obsługi, był tak rzadki że spływał by w ciągu 3 minut zamienić się w kamień.

Jakieś kruczki by spowolnić twardnienie?

Ten gips służy głównie do osadzania montowania roznych rzeczy w budownictwie jak np. puszki elektryczne rodzielnie,  rurki w ścianach itp. w takich przypadkach jego szybkie wiazanie jest bardzo dużą zaletą i dlatego głownie do tego jest wykorzystywany :) a ty próbujesz chyba znaleźć deko inne zastosowanie, do szpachlowania scian na pewno sie nie nadaje.O mleku też słyszalem ze wydłuża proces wiazania gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś pośrodku?? ;] Czegoś co nie wiązałoby tak szybko jak budowlany, ale i nie tak cholernie wolno :facepalm: jak gładź szpachlowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budowlany szary to możesz do wody dodać trochę płynu do naczyń ludwika, troszkę wydłuży okres pracy.

Najlepiej nalej do małego naczynia troszkę wody nasyp do wody troszkę gipsu ale nie na raz tylko tak jak byś siał mąkę. Poczekaj chwilkę aż gips naciągnie wody, zamieszaj i wyrabiaj. Gips ma mieć konsystencję gęstej śmietany.

Jeśli nasypiesz za mało gipsu nie dosypuj więcej bo Ci ściągnie.

Jeśli nasypiesz za dużo nie dolewaj wody no Ci ściągnie.

Po paru porcjach wyczujesz proporcje.

I tak jak koledzy piszą gips budowlany służy do osadzania puszek, kabli,rurek itp. Można też użyć kleju do płyt g/k jest równie twardy a czas wiązania ma o wiele dłuższy.

No i trzeba go porcjować w małych ilościach. Jak nie masz "gumowego kubełka" to utnij plastikową butelkę z płaskim dnem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś pośrodku?? ;] Czegoś co nie wiązałoby tak szybko jak budowlany, ale i nie tak cholernie wolno :facepalm: jak gładź szpachlowa?

Jak już koledzy wspomnieli,gips szpachlowy szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje wody masz napisane nawet na opakowaniu:" Gips budowlany przygotowuje się poprzez równomierne wsypanie spoiwa do naczynia z odmierzoną ilości wody (zalecane proporcje to około 0,60 litra wody na 1 kg gipsu), a następnie ręczne lub mechaniczne wymieszanie do uzyskania jednorodnej masy, bez grudek i nieroztartych składników"   ale gips budowlany nie służy raczej do gładzenia ścian ale o tym już było wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę cały czas myślałem że gładź szpachlowa a gips szpachlowy to jedno i to samo. 8] 8] 8]

 

 

Dzięki wszystkim. I znowu człowiek jest mądrzejszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę cały czas myślałem że gładź szpachlowa a gips szpachlowy to jedno i to samo. 8] 8] 8]

Dzięki wszystkim. I znowu człowiek jest mądrzejszy. ;)

U mnie gładzią rownali ściany, czasami nawet 5 cm. Rozrabiali workami po 25 kilo i nakładali na ścianę i nic nie spływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gładzią rownali ściany, czasami nawet 5 cm. Rozrabiali workami po 25 kilo i nakładali na ścianę i nic nie spływało.

 

Miszczowie. 5cm gładzią nadrabiać...

Mój ulubiony Stabill PG41 dopuszcza dwie warstwy po 5mm każda. na 5cm, to już się tynk gipsowy kładzie, a na to potem gładź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczowie. 5cm gładzią nadrabiać...

Mój ulubiony Stabill PG41 dopuszcza dwie warstwy po 5mm każda. na 5cm, to już się tynk gipsowy kładzie, a na to potem gładź.

Goldband, czyli jednak tynk, nie gkadz. Doskonale sie sprawdził. Nie spływak i się nie odkształcał. A potem swietnie się dawał szlifować.

Stare budownictwo, tak krzywe sciany były. A teraz są co do 1mm proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś pośrodku?? ;] Czegoś co nie wiązałoby tak szybko jak budowlany, ale i nie tak cholernie wolno :facepalm: jak gładź szpachlowa?

Napisz w końcu do czego Ci to potrzebne:)

Bo jak do równania ścian to faktycznie Goldband, gips szpachlowy, lub gładź szpachlowa, wybór jest ogromny. Chyba, że potrzebujesz coś do osadzania , wtedy alternatywą może być klej gipsowy, wiąże około 30 min i jest twardy, ale ma w sobie ziarenka piasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.