Skocz do zawartości

crashpady się przydają


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano położyłem moto w garażu. 5 dni po montażu crashpadów. Kurtyna  :papa: 

 

Kraszpada wygło ;], moto nietknięte  :oki:

 

Stąd pytanie: czy kraszpady się prostuje, czy są jednorazowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny mocowany w jednym punkcie pewnie. Chociaż PUIG u Duśki był mocowany w dwóch punktach ale reszta była za wiotka i też się wygiął, też w garażu przy prędkosci zero, mimo że moto leciutkie.

Wygiął się ale swoją rolę spełnił w 100% - wszystkie plastiki całe :oki: Później chłopaki w ASO go wyprostowali i śladu nie było :)

Edytowane przez misiekwaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano położyłem moto w garażu. 5 dni po montażu crashpadów. Kurtyna  :papa:

 

Kraszpada wygło ;], moto nietknięte  :oki:

 

Stąd pytanie: czy kraszpady się prostuje, czy są jednorazowe? 

 

I bardzo dobrze że się wygiął - tak zaabsorbował część energii.

 

Mam zipsera.

 

534696730e5b3d30cd3a0f9441292e09.jpg

 

Przy upadku, prócz tego, że wygięło śrubę mocowania do ramy, to zmiażdżyło te aluminiowe tuleje.

 

Jeżeli myślisz o prostowaniu, weź pod uwagę, że gwint już raz się naciągnął.

 

Ja kupiłem nowe (komplet) dziękując w duchu, że skończyło się na 250 zł + przesyłka.

I został mi jeden na zapas ;]

 

Prostować śruby bym nie prostował, rozszyfrował twardości spróbował same śruby kupić.

 

Ale jak kupisz za twarde śruby, to następnym razem wyjdzie gwint z ramy.

Edytowane przez lessero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniane się gna, dobre nie ma takiej opcji...

 

A teraz zobacz na konstrukcję w/w crash padów.

 

Powtarzam - one są tak zaprojektowane, aby uległy zniszczeniu.

 

Mana pochłonąć energię uderzenia, aby nie wyrwać gwintu.

A w moim moto punkt mocowania crash-padów jest jednocześnie punktem mocowania silnika do aluminiowej ramy.

 

Zepnij to na sztywno to ryzykujesz urwanie silnika lub pęknięcie ramy.

 

Mam też do wyboru crasze z ertalonu od Lasucha, które są potężne, się nie gna, ale są mocowane bliżej kolana,

co niestety, mi przeszkadza.

 

Ale ze względu na ich pancernosc, są mocowane na szpilce, w otwór techniczny, a nie do ramy czy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś prostowałem (na gorąco), później sprzedałem moto (GSR600), były to crashpady PUIGa. 

 

Najważniejsze pytanie, z czego są wykonane- jak zwykła stal to prostowanie praktycznie nie ma wpływu, ale jeśli to Alu, albo jakiś twardszy gatunek stali to prostowanie zmieni właściwości mechaniczne. Zasadniczo crashpadów nie robi się, że zwykłej stali   ;)

Edytowane przez ZeT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniane się gna, dobre nie ma takiej opcji...

zależy od rodzaju i sposobu montażu...

jak jest miejsce i dość "swiatła" od obrysu silnika. to te dobre się gną w kontrolowany sposób. a gówniane są betonowe i potrafią uszkodzic ramę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co sa skoro się zlamia i i tak dojdzie do uszkodzenia moto? Po co w ogóle są crashpady? Pokaz mi wyrwany karter silnika przez cradpad.

yamaha fz6 pospolity przykład

 

oraz inne  moto z alu rama  z górnymi podciagami silnika- idiotyczne miejsce do montazu pada

 

najlepsze rozwiazanie miało suzuki SV  - centralna szpilka przechodzaca przez rame.

http://sklep.2befast.pl/crash-pady-ramy/96-crash-pady-womet-tech-endurance-suzuki-sv-650-s-99-02.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jednak wyprostowałem. Imadło poszło w ruch ;]

Mam nadzieję nigdy nie dowiedzieć się czy była to właściwa decyzja :]

 

Wlasnie zakupilem crashpady tej firmy do mojej motorynki jako że żona właśnie robi prawko A - mam nadzieje ze nie beda sie za czesto przydawaly :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.