Skocz do zawartości

Dwupalnikowa płyta indukcyjna.


mirekp

Rekomendowane odpowiedzi

Upewnij się, że masz odpowiedniej średnicy przewód zasilający płytę oraz pewne połączenia. Przy obu polach ustawionych na max poziom, płynące prądy będą dosyć spore, więc nie może być żadnych luźnych połączeń, a przewód conajmniej 2.5mm^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że masz odpowiedniej średnicy przewód zasilający płytę oraz pewne połączenia. Przy obu polach ustawionych na max poziom, płynące prądy będą dosyć spore, więc nie może być żadnych luźnych połączeń, a przewód conajmniej 2.5mm^2.

Mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić gazową płytę czteropalnikową na dwupalnikową kuchenkę indukcyjną.Mam zabezpieczenie 25A na zasilanie płyty, czy posiada ktoś płytę dwupalnikową o wymiarach 60x50cm 220V?

50cm a właściwie 45 to są trzypolowe.

Dwupolowe raczej 30cm. tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji każdej płyty powinno być wyraźnie napisane jakie parametry powinna spełniać instalacja do ktorej ja podłączysz.

Wiec jak juz znajdziesz interesujscy Cię model to koniecznie przeczytaj instrukcje obslugi do niej.

Do tego po montażu powinienes miec zaswiadczenie kogos uprawnionego do podłączenia trj płyty ze zostala podlaczona w sposob zgodny ze sztuką i nie zagraża bhp. Na tej podstawie wazna jest także gwarancja.

Dwa lata temu z żoną szukalismy zastepstwa dla wysluzonej amici. Znaleźliśmy ekektroluxa z indukcja. Niestety lektura instrukcji przekreslila mozliwosc podlaczenia takiej kuchni do instalacji w moim mieszkaniu. Ponad 10kW i zalecane zabezpieczenie 50A przy zasilaniu 230V. Przewód zasilając 10mm2. A w ścianie max 6mm2 bylo.nie ryzykowalem. Kupilem z plyta gazową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teściowa ma taką i sobie chwali 

 

Pięknie to to nie wygląda :no:

W sumie to są 2 tanie pojedyncze kuchenki połączone ze sobą. Minusem są te dolne przyciski sterujące osłonięte tylko folią/plastikiem. Po trochę dłuższym użytkowaniu robią się w tej folii dziury a nie za bardzo jest możliwość kupna tego, by wymienić. Jak dostanie się wilgoć do środka to płyta świruje :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne idea jest taka, żeby wbudowaną w blat płytę gazową zastąpić płytą indukcyjną żeby pasowała w ten sam otwór? Będzie ciężko. Dwupolowe są małe a trzy i czteropolowe też niekoniecznie mają taki sam wymiar jak twój otwór. Skąd pomysł na dwupolową skoro wymiary tak duże? Dopasuj 3 lub 4 polową. Z zasilaniem problemu nie ma, bo wszystkie indukcje pracują na 230V, używają jedynie dwóch obwodów zasilanych z 2 faz, które jednak można spiąć równolegle o ile na jednej jest wystarczająca wydajność prądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne idea jest taka, żeby wbudowaną w blat płytę gazową zastąpić płytą indukcyjną żeby pasowała w ten sam otwór? Będzie ciężko. Dwupolowe są małe a trzy i czteropolowe też niekoniecznie mają taki sam wymiar jak twój otwór. Skąd pomysł na dwupolową skoro wymiary tak duże? Dopasuj 3 lub 4 polową. Z zasilaniem problemu nie ma, bo wszystkie indukcje pracują na 230V, używają jedynie dwóch obwodów zasilanych z 2 faz, które jednak można spiąć równolegle o ile na jednej jest wystarczająca wydajność prądowa.

I właśnie taką czteropolową zakupię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu z żoną szukalismy zastepstwa dla wysluzonej amici. Znaleźliśmy ekektroluxa z indukcja. Niestety lektura instrukcji przekreslila mozliwosc podlaczenia takiej kuchni do instalacji w moim mieszkaniu. Ponad 10kW i zalecane zabezpieczenie 50A przy zasilaniu 230V. Przewód zasilając 10mm2. A w ścianie max 6mm2 bylo.nie ryzykowalem. Kupilem z plyta gazową

 

moim zdaniem niepotrzebnie sie wystraszyłeś.

mam 7,2kW wiszącą na zabezpieczeniu 16A na 1 fazie i... jeszcze nigdy nie wywalilo. ani to, ani przedlicznikowe 25A, a zona jednoczesnie gotuje i odpala zmywarke i piekarnik elektryczny. w praktyce nigdy nie uzywa sie max mocy na wszystkich polach indukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niepotrzebnie sie wystraszyłeś.

mam 7,2kW wiszącą na zabezpieczeniu 16A na 1 fazie i... jeszcze nigdy nie wywalilo.

 

 

Odpowiedź jest oczywista - nie wyciągasz 7,2kW. Pewnie kuchenka ma kaganiec przy podłączeniu do jednej fazy. Zrób prosty eksperyment. Jak masz dwa takie same palniki, to nalej po tej samej ilości wody do dwóch takich samych garnków/czajników, dwa pozostałe pola też obciąż czymś (ale czas nieważny, ważne, żeby ciągnęły prąd) i zmierz czas do zagotowania. Potem zrób to samo dla włączonego tylko jednego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że sie wystraszylem. Wiem z doswiadczenia jak sprawa wygląda w dni przedswiateczne. Instalacja w bloku jest tak obciążona ze zwykły piekarnik jakby nie mial ochoty grzać. Nie chodzi o to że wywala zabezpieczenia a o to że spadki napięcia się trafiają. Wiem także że takie nowoczesne urządzenia sa doskonale zabezpieczone przed przeciążeniem sieci i żeby się nie popsuć. Wiec obawialem sie tego ze gdy taka kuchenka bedzie najbardziej potezebna to tak naprawdę stanie się bezużyteczna.

Po co mam sie stresować ktory gar grzać zeby to zadziałało. Na gazowej podpalam wszystkie palniki i do tego piekarnik i mam spokój.

Po prostu uwazam że moja instalacja nie byla odpowiednia dla kuchni którą chcialem kupić. Bezpieczenstwo tez jest ważne. Nie potrzeba mi zmartwien czy akurat cos sie nie przepali pod tynkiem czy za szafka. Stare bloki jaką maja instalację wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ponad 10kW i zalecane zabezpieczenie 50A przy zasilaniu 230V. Przewód zasilając 10mm2. A w ścianie max 6mm2 bylo.nie ryzykowalem. Kupilem z plyta gazową

Przewód zasilający 10 mm2 ??? Co TY chciałeś podłączyć ? 10 kW na jednej fazie miało pójść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.