Skocz do zawartości

Mop parowy


marew

Rekomendowane odpowiedzi

Warto kupować . Mamy panele, wykładziny pcv, kafelki. Moze byc taki z kilkoma końcówkami.

IMO tak-w domu ja ogarniam podłogi i dostałen kiedyś na imieniny od teściowej Karchera SC3 żebym się tak nie męczył.

Bdb czyści płytki, za pomocą dodatkowych akcesoriów można czyścić np fugi, kamień w kabinie,szyby itd. Nawet można odświeżyć obicia tapicerskie, aczkolwiek nie zastąpi to typowego prania tapicerki odkurzaczem na mokro.

Nie polecam tylko do czyszczenia paneli-większość producentów podłóg zabrania, moje po 6 miesiącach zaczęły jakby pęcznieć na rantach.

Aha, jak już byś brał Karchera to może warto wziąć model do którego można dopiąć żelazko i mieć stację parową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tylko do czyszczenia paneli-większość producentów podłóg zabrania, moje po 6 miesiącach zaczęły jakby pęcznieć na rantach.

 

co jest o tyle dziwne, że przy klasycznym myciu jest zdecydowanie więcej wody. U mnie najzwyklejsze panele nie protestują przeciwko myjce parowej.

Mam coś podobnego do Twojego SC3, na ok 50mkw zużywam poniżej 1l wody, podłoga schnie bardzo szybko.

 

Generalnie przy zakupie warto patrzeć na zbiornik i warto dopłacić do nierdzewki, ciśnienie im wyższe tym lepsze.

 

Nie licząc czasu grzania zmycie mieszkania to jest kilka minut, nie ma babrania w chemii, potem tylko ogarnięcie szmatki z microfibry i po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie, ale opinię wyrobiłem sobie na podstawie jakiegoś badziewnego no name'a z telezakupów. Może taki Karcher daje radę...

 

Na płytkach naprawdę widać i  czuć różnicę - jak staniesz bosą stopa to po mopie płytki są śliskie, po parownicy czuć po nogą że robią się szorstkie, tak jakby cały brud oderwał się od struktury gresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest o tyle dziwne, że przy klasycznym myciu jest zdecydowanie więcej wody. U mnie najzwyklejsze panele nie protestują przeciwko myjce parowej.

Mam coś podobnego do Twojego SC3, na ok 50mkw zużywam poniżej 1l wody, podłoga schnie bardzo szybko.

 

Generalnie przy zakupie warto patrzeć na zbiornik i warto dopłacić do nierdzewki, ciśnienie im wyższe tym lepsze.

 

Nie licząc czasu grzania zmycie mieszkania to jest kilka minut, nie ma babrania w chemii, potem tylko ogarnięcie szmatki z microfibry i po zabawie.

 

Może kwestia że myjąc mopem woda zostaje na powierzchni, a parownicą para pod ciśnieniem wnika w połączenie. Tak czy siak, producent moich nowych paneli wyraźnie zabrania parownicy, do tego sam Karcher mówi że na podłogach laminowanych należy zmniejszyć strumień pary, ja już wolę nie ryzykować na nowych panelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO tak-w domu ja ogarniam podłogi i dostałen kiedyś na imieniny od teściowej Karchera SC3 żebym się tak nie męczył.

 

 

To nie jest mop. To parownica. Mop to nędzna atrapa parownicy.

Mop nie

Parownica (sensowna - nie taka zabawka jak pistolet dziecięcy) tak.

 

 

Może kwestia że myjąc mopem woda zostaje na powierzchni, a parownicą para pod ciśnieniem wnika w połączenie.

 

Jak myjesz parownicą z nakładką do mycia "powierzchni płaskich) (wygląda podobnie jak mop) to nie ma ciśnienia pary. Rozchodzi się ona i praktycznie działa tylko jak wilgotny, gorący ręcznik.

Oczywiście jak dasz inną końcówkę, to można parą pod ciśnieniem czyścić zakamarki zaklejone tłuszczem czy kamieniem. Ale do paneli to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myjesz parownicą z nakładką do mycia "powierzchni płaskich) (wygląda podobnie jak mop) to nie ma ciśnienia pary. Rozchodzi się ona i praktycznie działa tylko jak wilgotny, gorący ręcznik.

Oczywiście jak dasz inną końcówkę, to można parą pod ciśnieniem czyścić zakamarki zaklejone tłuszczem czy kamieniem. Ale do paneli to nie ma sensu.

Jakieś tam ciśnienie mimo wszystko jest, oczywiście mniejsze bo działa na większa powierzchnię. Tak czy siak czyści lepiej niż tradycyjny mop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam ciśnienie mimo wszystko jest, oczywiście mniejsze bo działa na większa powierzchnię. Tak czy siak czyści lepiej niż tradycyjny mop.

 

Nie ma ciśnienia, bo rozchodzi się przez mokrą frotkę. Jakby to przepuszczało ciśnienie, to woterboarding by nie działało. Paruje z tej frotki jak z gorącego ręcznika - nie ma strumienia pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.