Skocz do zawartości

205/45R17 do kompakta klasy B.


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,co na lato do kompakta klasy B,który ma opcjonalnie felgi 17".:ok:

Budżet powiedzmy do 500zł/sztuka,mój faworyt to Yokohama BluEarth-A AE-50.Ma C-opory toczenia, A-przyczepność na mokrym,ma ran ochronny i jest chyba dość cicha.:oki:

Może jednak wziąć coś nieco tańszego godnego uwagi?:chipsy:

Ultrac Satin z VREDESTEIN?

Ventus V12 z Hankooka?

Dynaxer HP3 z Kleber?

Doradzicie coś w miarę trwałego co ma dobre opinie na mokrym i są w miarę ciche?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej Yokohamy, ale na poważnie rozważyłbym wspomnianą w wątku niżej Dębicę Presto UHP2. To kopia Goodyear Efficientgrip Performance, też będzie cicha i nie będzie ząbkować, bo ma mocno poblokowane barki, etykieta: opory C, na mokrym A, 67db. Z droższych może być Hankook V12, ale w wersji EVO K110. Klebera odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Ventus V12 z Hankooka, nawet 2 komplety wyjeździłem, bardzo dobre opony, ale dość szybko ścierały się im brzegi i to przy właściwym regulowaniu ciśnieniem. Mimo wszystko gorąco polecam. Odziwo jedne z lepszych na jakich jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Nie znam tej Yokohamy, ale na poważnie rozważyłbym wspomnianą w wątku niżej Dębicę Presto UHP2. To kopia Goodyear Efficientgrip Performance, też będzie cicha i nie będzie ząbkować, bo ma mocno poblokowane barki, etykieta: opory C, na mokrym A, 67db. Z droższych może być Hankook V12, ale w wersji EVO K110. Klebera odpuść.

 

Nie ma gwarancji, że tak będzie. Ja mam złe doświadczenia z Dębicą.

Teraz szukam 235/45R17 i rozważam między: Barum Brauvuris, Sava i Nexen.

Gdyby miały być do 350/szt. to wybierałbym między Uniroyalami a Hankookami V12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Nie znam tej Yokohamy, ale na poważnie rozważyłbym wspomnianą w wątku niżej Dębicę Presto UHP2. To kopia Goodyear Efficientgrip Performance, też będzie cicha i nie będzie ząbkować, bo ma mocno poblokowane barki, etykieta: opory C, na mokrym A, 67db. Z droższych może być Hankook V12, ale w wersji EVO K110. Klebera odpuść.

Z Dębicą nie mam złych doświadczeń,ale biorąc pod uwagę,że to dość niski profil wolę coś z rantem ochronnym. :ok:

Ventusy mam dostępne poniżej 390zł/szt,ale jest to niestety seria K120. :( Mają rant ochronny,ale chyba są dość głośne(72db)pewnie przez to,że bieżnik jest w kształcie jodełki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Prozaq napisał:

Z Dębicą nie mam złych doświadczeń,ale biorąc pod uwagę,że to dość niski profil wolę coś z rantem ochronnym. :ok:

Ventusy mam dostępne poniżej 390zł/szt,ale jest to niestety seria K120. :( Mają rant ochronny,ale chyba są dość głośne(72db)pewnie przez to,że bieżnik jest w kształcie jodełki.

 

 

Dębica ma rant ochronny. Ventus K120 ma większą tendencję do ząbkowania, ale opona też dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.