Jump to content
Sign in to follow this  
Zuraw

Seryjny kolektor wydechowy 1.2 8v - ma ktoś?

Recommended Posts

Nie wala się przypadkiem komuś seryjny kolektor wydechowy do 1.2 MPI? Może nawet z dwururką? W moim tak skorodowało połączenie obydwóch elementów, że od kilku lat nawet nie próbuję ich ruszać, a gdy jest konieczność zdjęcia układu wydechowego wolę odkręcić kolektor od głowicy. Niestety ostatnio pojawiła się nieszczelność na połączeniu, a jak popatrzyłem na śruby połączenia nie pozostawiły one cienia wątpliwości co zamierzają przy ich ich ruszeniu.

Może więc komuś się walają te elementy i chce się ich pozbyć, to chętnie przyjmę do swojego pokraka.

Okazało się, że powyższe dwa miały przerabiane szpilki na śruby na połączeniu kolektora z portkami, co u mnie odpada ze względu na zabudowę silnika od góry. Dlatego w dalszym ciągu szukam takiego kolektora i portek z oryginalnym, nieprzerabianym połączeniem. Może komuś zalega?

teraz Ci nie odpowiem jaki dokładnie stan bo nie wiem kiedy będę w garażu (kolektor jest bez szpilek)

pomyślałem że skoro się nie odzywasz temat nie aktualny

Kiedy jedziesz do domu i kiedy będziesz mógł go przywieźć?

Sorry za  pytanie ale tak z czystej ciekawości 

Co ma do rzeczy czy w kolektorze masz wystające szpilki czy wkręcisz od dołu śruby ? I tak musisz miec miejsce żeby nałożyć nasadke i dokręcic a czy to bedzie łeb śruby czy nakrętka to chyba nie ma znaczenia. 

jak coś to mam na strychu kpl. Zrobię zdjęcie i się odezwę.

Dnia 10.01.2018 o 20:28, bolekatepl napisał:

Sorry za  pytanie ale tak z czystej ciekawości 

Co ma do rzeczy czy w kolektorze masz wystające szpilki czy wkręcisz od dołu śruby ? I tak musisz miec miejsce żeby nałożyć nasadke i dokręcic a czy to bedzie łeb śruby czy nakrętka to chyba nie ma znaczenia. 

Chodzi o to, że one po prostu muszą być w stanie umożliwiającym skręcenie i rozkręcenie obydwóch części układu wydechowego. Moje są tak zardzewiałe, że nawet nie podchodzę z kluczem. Urwaną szpilkę w otworze trzeba rozwiercić, a to może uszkodzić gwint, w który już nic nie wkręcisz. I tyle.

Drogie pany i panewki - kolektor już mam, szukam jeszcze dwururki - może ktoś ma na zbyciu? Nie musi być kompletna, byleby była cała do miejsca połączenia obu rur w jedną. Dalej już mam własny wydech.