Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

TRW polecam, teraz mam Textar - ok, ale piszczą przy hamowaniu...

Ciekawym przypadkiem były klocki Steinhof. Dość trwałe, nie piszczały i mało pyliły. Natomiast raz, zaraz po założeniu miałem sytuację, że się przegrzały i przestały hamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE, Textar, TRW, Ferodo do normalnych samochodów są OK.

Aktualnie mam klocki Ferodo + tarcze ATE na przodzie i jest świetnie, dobrze hamuje, nie piszczy, po 5500 km tarcze bez najmniejszego rantu i gładkie jak lustro.

W poprzednim aucie tarcze ATE i klocki TRW po 60 kkm w świetnym stanie (połowa klocków, a rant niewielki), a samochód nieraz był karany i było mocno hamowane.

W obu przypadkach zero wibracji przy hamowaniu.

Nie polecam natomiast słynnej na forach Mikody - wyjątkowe dziadostwo, ale tanie więc ludzie chwalą... Natomiast nacinane Mikody to już całkowita patologia - po 25 kkm tarcze i klocki na śmietnik, a przy hamowaniu dźwięk jak świerszcze w Chorwacji.

Nie polecam też wyrobów RoadHouse.

Moim zadaniem największy problem hamulców to niepoprawny montaż, podróbki i PSJ.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spajdi napisał:

Nie polecam też wyrobów RoadHouse.

A ja polecam, przynajmniej jeśli chodzi o tarcze. Tanie, poprawnie wykonane, spełniają swoje zadanie. W dodatku lakierowane (oczywiście nie na powierzchni roboczej), więc dość długo zachowują estetykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam, przynajmniej jeśli chodzi o tarcze. Tanie, poprawnie wykonane, spełniają swoje zadanie. W dodatku lakierowane (oczywiście nie na powierzchni roboczej), więc dość długo zachowują estetykę.
 
Jak długo na nich jeździsz? Moje po 3 latach i 20 kkm są strasznie pordzewiałe i rant duży - wyglądają beznadziejnie. Może zależy od rozmiaru, modelu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.