Skocz do zawartości

pewny cruze 2013 1.4T


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zmiany auta (megane 2009 1.6 110hp), celowałem w inne modele, ale w mojej okolicy pojawił się cruze z 2013r kombi z silnikiem 1.4t 140hp i przebiegiem ~120kkm - auto raczej pewne, bo widywałem je w okolicy i nie kojarzę, żeby coś z nim  się działo niedobrego. Pierwszy właściciel, serwis do końca w ASO w cenie... 32500zł - raczej na chwile obecną ostateczna z tego co wiem.

Poważnie zastanawiam się nad zakupem - chociaż cena wydaje mi się troche wygórowana jak na cruzea... a może się mylę?

 

Ale do rzeczy - podpowiedzcie mi proszę, czy to faktycznie prawie to samo co Astra J - silnik chciałbym zagazować... wiem że te z astry się do tego świetnie nadają, pytanie czy to to samo?
W astrze 1.4T jest (chyba) hydrauliczna kompensacja luzu zaworowego + łańcuch rozrządu... w chevrolecie również?

 

Druga sprawa - pozostałe cześci mechaniczne - zawieszenie, osprzęt etc - jest to spokojnie dostępne w ludzkich pieniążkach jak do opla? Pytam o dostępność, bo nie lubię kupować części w internecie... z uwagi na gwarancję etc, a nie chciałbym za każdym razem na wszystko czekać "na zamówienie".

 

Trzecia sprawa - jak z jakością materiałów - nie skrzypi/trzeszczy etc? Porównywalnie do astry III, czy też megane III?

 

Ostatnia kwestia - coś mało tych cruzeów stosunkowo na naszych drogach... a wydaje się całkiem fajne autko, co prawda jeszcze nie miałem okazji się przejechać, ale z wyglądu nie odstrasza, miejsca chyba też sporo, z testów widzę, że spalanie przyzwoite... więc czy coś z nim jest nie tak?

 

Troszkę mnie martwi, że chevrolet już nie jest oficjalnie w Polsce... jak myślicie, jest się czego bać? Autem pewnie zrobie w 2 latka koło 80kkm i chciałbym go sprzedać przed przekroczeniem magicznej granicy 200kkm żeby jeszcze jakieś godne pieniążki za niego dostać... tylko właśnie pytanie czy z uwagi na wycofanie chevroleta z Europy sprzedaż nie będzie graniczyła z cudem - jak myślicie?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga - muszę dokładnie to sprawdzić... nawet nie pomyślałem o tym, że może nie być miejsca na butlę w kombi...

Dzięki z uwage.

 

EDIT: doczytałem, wystarczy wymiana wkładki bagażnika w kombi i miesci się pełnowymiarowe koło 16", więc miejsca na butlę również będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem Cruza prawie 3 lata temu to wczesniej celowalem w Opla, ale za gola Astre z tym samym silnikiem z szarymi plastikami i smutnym wnetrzem chcieli o 20% wiecej niz za Cruze w pelnym wyposazeniu i z ciekawym wnetrzem. Ja interesujac sie czesciami do tego auta praktycznie wcale w wyszukiwarki typu intercars czy iparts nie wbijam chevroleta tylko wlasnie Astre kupujac graty do Cruze, wszystko pasuje.

Co do gazu sa sprzeczne informacje. Ponoc te silniki nie sa przystosowane do gazu, byly jedynie wersje specjalne LPG Astry. Prawda jest taka ze ludzie gazuja te 1.4t i jezdza. Silnik uznawany jest za trwaly i lubiacy chiptuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze minusy tego auta to nadwaga, slabe wyciszenie ukladu jezdnego i slabe naglosnienie (radio). Cala reszta moim zdaniem na naprawde dobrym poziomie. Skrzynia pracuje bardzo dobrze(dopoki sie nie popsuje hihi) chociaz te skrzynie m32 w 2012 zostaly nieco poprawione i jest szansa ze sa trwalsze. Zawieszenie pracuje glosno przynajmniej na 17tkach ale za to w polaczeniu z dobrymi oponami i raczej twardym zestrojeniem, mimo belki slretnej z tylu zachowuje sie naprawde pewnie. Duzy plus za to ze nic nie skrzypi we wnetrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.