Skocz do zawartości

Inny osuszacz klimatyzacji - redukcje


brachu_

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, brachu_ napisał:

Do mojego auta nie ma już oryginalnych osuszaczy i brak jest zamienników. Czy warsztaty mają możliwość założenia innego osuszacza stosując jakieś redukcje?

Jeśli szukasz do HRV, to najbliżej Ci z osuszaczem od Accorda V z roczników 94-98. Tam niewiele trzeba przerabiać, a może nawet w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczorek79 napisał:

Jeśli szukasz do HRV, to najbliżej Ci z osuszaczem od Accorda V z roczników 94-98. Tam niewiele trzeba przerabiać, a może nawet w ogóle.

 

Potwierdzam, bardzo podobny :ok:  Z NRF może być, np. 33024 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2018 o 11:33, brachu_ napisał:

Czy warsztaty mają możliwość założenia innego osuszacza stosując jakieś redukcje?

lepiej jest ponoć zakuć nowe złączki na przewodach jednak - takie info dostałem jak szukałem osuszacza do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety osuszacz do Accordów 5 generacji ma inny gwint na czujnik ciśnienia. Gdyby jednak zaadaptować czujnik ciśnienia od Accordów 5 byłoby ok, ale czujniki te mają inne gniazdo elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachu_ napisał:

Niestety osuszacz do Accordów 5 generacji ma inny gwint na czujnik ciśnienia. Gdyby jednak zaadaptować czujnik ciśnienia od Accordów 5 byłoby ok, ale czujniki te mają inne gniazdo elektryczne.

 

Czujnik trzeba by było dokładnie pomierzyć i ewentualnie ze szrotu wziąć kostkę do niego :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Czujnik trzeba by było dokładnie pomierzyć i ewentualnie ze szrotu wziąć kostkę do niego :hmm: 

Postaram się o kostkę albo rozwieci się i nagwituje gniazdo w osuszaczu pod oryginalny czujnik w HR-V, który jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachu_ napisał:

Postaram się o kostkę albo rozwieci się i nagwituje gniazdo w osuszaczu pod oryginalny czujnik w HR-V, który jest większy.

 

Oooj nie wiem czy bym wiercił, żeby potem syf (opiłki) nie poszedł w układ może :hmm:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, brachu_ napisał:

Gdyby jednak zaadaptować czujnik ciśnienia od Accordów 5 byłoby ok, ale czujniki te mają inne gniazdo elektryczne.

gniazdo elektryczne to jest najmniejszy problem, liczy się charakterystyka czujników. Jak przy tej samej temp będą zwracać tą samą wartość to przeróbka kostki i jazda.

Godzinę temu, brachu_ napisał:

Postaram się o kostkę albo rozwieci się i nagwituje gniazdo w osuszaczu pod oryginalny czujnik w HR-V, który jest większy.

bardzo głupi pomysł;

raz, że napchasz tam opiłków

dwa osuszacz jest mocno higroskopijny i otwarty będzie chłonął z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2018 o 16:52, Ozarek napisał:

raz, że napchasz tam opiłków

dwa osuszacz jest mocno higroskopijny i otwarty będzie chłonął z powietrza.

To propozycja speca od klimatyzacji. Ufam, że wie co robi.

A jeśli chodzi o higroskopijność osuszaczy - właśnie poruszyłem ten wątek tu: klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachu_ napisał:

To propozycja speca od klimatyzacji. Ufam, że wie co robi.

A jeśli chodzi o higroskopijność osuszaczy - właśnie poruszyłem ten wątek tu: klik.

Bez sensu lepiej zakuc waz ale wtedy chlop nie zarobi dlatego Cie namawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachu_ napisał:

To propozycja speca od klimatyzacji. Ufam, że wie co robi.

nie idź tą drogą (rozwiercanie pod czujnik) gościowi nie zależy zbytnio czy wpadną tam jakieś opiłki - Tobie powinno.

3 godziny temu, brachu_ napisał:

A jeśli chodzi o higroskopijność osuszaczy - właśnie poruszyłem ten wątek tu: klik.

też słyszałem różne wersje, nie ma co dramatyzować i gonić z wymiana strasznie, ale jednak nie brałbym nowego na rozwiercanie ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.