Jump to content
Sign in to follow this  
analyzer64

Hankook Kinergy 4S2 H750

Recommended Posts

Jeździ ktoś na tym?

Mało testów w sieci, ale zaryzykowałem i zamówiłem komplet-czekam na kuriera, ciekaw jestem opinii :hmm:

Ale że co? Jak już kupiłeś, to pozostaje poklepać po plecach i pochwalić doskonały wybór!

• Like 2

9 godzin temu, grogi napisał:

Ale że co? Jak już kupiłeś, to pozostaje poklepać po plecach i pochwalić doskonały wybór!

No chciałbym poznać opinie osób użytkujących tytułowe ogumienie. Czy są takie tutaj.

Jeżdżę od czerwca i ciągle się śniegu nie potrafię doczekać, żeby przetestować :)

Ale ostatnio na mokrym przy wjeżdżaniu na rondo tak paskudnie zerwały przyczepność, że mam jednak obawy co to będzie na naprawdę śliskiej nawierzchni...

Szumią dość mocno już od niecałych 70km/h.

Edited by rallyrychu

Jaki masz rozmiar?

U mnie 215/50/17

Nie pocieszyłeś mnie, ale wybierałem między Kleber Quadraxer 2, Apollo Alnac 4G a Falken AS210 :hmm:

Edited by analyzer64

51 minut temu, analyzer64 napisał:

Jaki masz rozmiar?

U mnie 215/50/17

Nie pocieszyłeś mnie, ale wybierałem między Kleber Quadraxer 2, Apollo Alnac 4G a Falken AS210 :hmm:

Z tych to wybrałeś najlepiej. H2S to bardzo przyzwoita opona, ale nie tak dobra jak CrossClimate+ czy Vector 4S G2. Trakcyjnie minimalnie lepsza niż AS210, ale przy tym ma dużo mniejsze opory toczenia. W testach jest niestety dość głośna.

Edited by grogi

GY Vector 4S G2 miałem w Hondzie, bardzo dobre opony, jednak teraz trochę musiałem budżet ograniczyć, stąd zakup opon trochę niższej klasy :ok:

14 godzin temu, analyzer64 napisał:

U mnie 215/50/17

Kiepski rozmiar cenowo, niestety. Coś o tym wiem, bo kupowałem do epiki komplet.

Skończyło się na Maxxisach AP2, które znalazłem za 900/kpl (rocznik 2018).

Wszystkie inne (w tym te Hankooki) od 1500 w górę, także stwierdziłem, że nawet jak wystarczą na max. 3-4 sezony to za 900zł warto. Maxxisy też głośno buczą IMO, pomimo że teoretycznie na etykietach poniżej 70dB.

H750 przypominają bardziej crossclimate (i większość producentów idzie teraz w tę stronę), więc pewnie będą lepsze w warunkach jesiennych niż typowo zimowych. Poprzednie H740 miały trochę bardziej zimowy bieżnik.

Edited by iwik
  • Like 1

Założyłem wczoraj te opony. Za jakiś czas dam znać jak się sprawują, na razie nic nie mogę powiedzieć. Choć różnicę w jeździe czuć, w końcu zastąpiły letnie z 2013 roku.

• Like 1

Ja w zeszłą niedzielę dorwałem kawałeczek zaśnieżonego parkingu pod marketem, żeby w ogóle po raz pierwszy po chociaż minimalnym śniegu się przejechać 😄

Wjechałem w lewy łuk po śniegu i traciły przyczepność, ale to ciężko coś stwierdzić bo za mały plac i za blisko barierki...

Potem ze 3 próby ruszenia, śniegu mało wiec szybko koła dogrzebywały się do kostki pod śniegiem, ale było znośnie - z buksowaniem, bez szalejącego ASR dało się ruszyć :)